توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459139
واشنگتن خواستار پاسخگویی ایران و روسیه در مورد حادثه ادلب شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۲
آمریکایی‌ها می‌گویند در حال جمع‌آوری اطلاعات در خصوص حمله شیمیایی به ادلب هستند ولی در عین حال، بدون هیچ مدرکی، ایران و روسیه را به دلیل فشار نیاوردن بر دمشق برای اعمال آتش‌بس، مقصر می‌دانند.

به گزارش فارس، ساعاتی پس از حمله شیمیایی به منطقه «خان شیخون» استان ادلب در شمال غرب سوریه، آمریکا مسئولیت این حمله را متوجه دولت سوریه دانست و پاسخگویی حامیان دمشق را خواستار شد.

تاکنون 58 نفر از مردم خان شیخون در حمله شیمیایی به این استان کشته شده‌اند؛ در حالی که دولت قانونی سوریه فوراً هر گونه دخالت در این حمله را رد کرد، غربی‌ها بدون ارائه مدرک، ارتش سوریه را مقصر اعلام کرده‌اند.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا در این خصوص با خبرنگاران مستقر در واشنگتن مصاحبه کرده و گفته: «این حمله، سزاوار سرزنش است. در حال جمع‌آوری اطلاعات هستیم؛ این حمله یک جنایت جنگی بنظر می‌رسد.»

وی در ادامه گفته: «ایران و روسیه، تبعیت رژیم (حاکم بر سوریه) از مفاد آتش را ضمانت کردند و حالا باید بخاطر این حمله، به سوالات بسیاری پاسخ بدهند.»

این مقام آمریکایی باز هم تقصیرها را به گردن تهران و مسکو انداخته و گفته: «موضوع این است که آنها یا نمی‌توانند یا نمی‌خواهند که از رژیم سوریه به دلیل اقداماتش، پاسخ بخواهند.»

این مقام آمریکایی همچنین گفت که با حادثه امروز، امکان همکاری واشنگتن با دمشق برای مبارزه با داعش، کم و کم‌تر شده است.
 
کلمات کلیدی : حمله شیمیایی+حمله به ادلب+سوریه+ایران+روسیه+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.