نظر منتشر شده
۴۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487477
ناوهای آمریکا در سواحل سوریه به حالت هجومی درآمده‌اند/ دمشق تحرک جدیدی نداشته است/ روسیه: ترامپ به دنبال بهانه ای برای حمله است
بخش خبری الف، 8 تیر 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۸
در پی لفاظی‌های اخیر مقامات کاخ سفید علیه سوریه، شبکه سی ان ان گزارش کرد که ناوهای واشنگتن در سواحل سوریه به حالت هجومی درآمده‌اند.

چندین نفر از مقامات دفاعی آمریکا به شبکه «سی ان ان» اعلام کردند که ارتش آمریکا، کشتی‌ها و هواپیماهای خود را در سواحل سوریه مستقر کرده است تا در صورت صدور فرمان از سوی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به سوریه حمله کنند. با این حال، سی‌ان‌ان نوشته است که تحرک جدیدی از سوی دولت سوریه در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی صورت نگرفته است.

این خبر در حالی منتشر شده است که چند روز پیش مقامات کاخ سفید بدون ارائه هرگونه سند و مدرکی مدعی شدند که دولت سوریه در تدارک یک حمله شیمیایی است و همچنین هشدار دادند که در صورت وقوع چنین رخدادی، دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه می‌بایست بهای سنگینی بپردازد و به نوعی دمشق را به حمله نظامی تهدید کردند.

بنا بر این گزارش، در حال حاضر واشنگتن، پایگاه هوایی «الشعیرات» سوریه را به شدت تحت نظارت قرار داده است. اوایل روز چهارشنبه (دیروز)، «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که به اعتقاد وی، سوریه از انجام یک حمله شیمیایی کوتاه آمده است. وی تصریح کرد: «به نظر می‌رسد که آنها (دولت سوریه)، هشدار (آمریکا) را جدی گرفته‌اند».

«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل روز چهارشنبه به کنگره اعلام کرد که هشدار ترامپ، دولت اسد را متوقف کرده است، با اینحال مقامات دفاعی می‌گویند که گزینه‌های نظامی علیه سوریه آماده ارائه به ترامپ هستند. 
http://cdn.isna.ir/d/2017/06/29/3/57512030.jpg
دو مقام نظامی آمریکا به سی ان ان اعلام کردند که مقامات روسیه روز سه‌شنبه از پایگاه هوایی الشعیرات بازدید کردند و یکی از آنها گفت که آنها از تأسیسات سابق ذخیره مهمات که روس‌ها از آن استفاده می‌کرده است، بازدید کرده است و ارتش آمریکا گمان می‌کند به احتمال خیلی زیاد، روس‌ها در خصوص پناهگاهی که زمانی برای تسلیحات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گرفت، تحقیق می‌کنند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر ناو هواپیمابر «یو اس اس جرج اچ دابلیو بوش» به همراه دو ناوشکن و دو رزمناو در شرق دریای مدیترانه، جایگاههای گشت‌زنی روزانه خود را حفظ کرده اند.

بر اساس این گزارش، ناوشکن‌ها و رزمناوها می‌توانند بدون آنکه خلبان‌های هواپیماها را در معرض خطر قرار دهند، موشک‌های تامهاوک شلیک کنند و بعلاوه آنکه چندین هواپیما برای عملیات علیه داعش در سوریه و عراق در خاورمیانه مستقر شده‌اند که آمریکا می‌تواند از آنها برای حمله احتمالی به سوریه استفاده کند.

در این ارتباط آلکسی بوشکوف، سناتور روس، با بیان اینکه آمریکا به دنبال بهانه ای برای حمله به سوریه است گفت با توجه به اینکه دولت سوریه چنین بهانه ای به آمریکا نخواهد داد، آمریکایی ها خود به دنبال ایجاد این بهانه اند تا توجیهی برای حمله داشته باشند.

واکنش سوریه
منابع میدانی به روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی گفتند، فرماندهی ارتش و نیروهای مسلح سوریه فرودگاه‌های نظامی این کشور را در حالت آماده‌باش قرار داده‌اند اما این حالت آماده‌باش در بالاترین سطح نیست. به گفته منابع، این اقدامات در پی تهدیدات آمریکا درباره حمله نظامی احتمالی به مقرهای نظامی سوریه است که احتمالا با مشارکت آمریکا، فرانسه و انگلیس باشد.

این منابع افزودند، این حالت آماده‌باش فرودگاه‌های الضمیر و السین در ریف دمشق، فرودگاه الشعیرات، فرودگاه التیفور در حومه حمص و تمامی فرودگاه‌های نظامی که اساس نیروی هوایی و توانمندی موشکی سوریه هستند را شامل می‌شود.

این منابع گفتند، حالت آماده‌باش در سطح بسیار بالا نیست و بار لجستیکی، مادی و انسانی زیادی را مترتب موسسه نظامی سوریه نکرده است. در واقع این حالت آماده‌باش در حد متوسط است.

منابع میدانی ادامه دادند، کارشناسان نظامی در سوریه مهارت جدید انجام تدابیر فنی و لجستیکی را در مقرهای نظامی در زمان وقوع حمله احتمالی به جهت ممانعت از خسارت‌های بیشتر دارند و به دنبال کاهش خسارت‌ها هستند.

آمریکا برای مداخله جدید در سوریه آماده می شود
به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، وزارت امور خارجه روسیه روز پنج شنبه اعلام کرد آمریکا ظاهرا برای مداخله جدید در سوریه آماده می شود. روسیه:‌ هدف آمریکا از طرح ادعای حمله شیمیایی در سوریه، متوجه مسکو نیز است. سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در نشستی خبری گفت هدف ادعاهای تحریک آمیز آمریکا درباره حمله شیمیایی ادعا شده در سوریه نه تنها سوریه است بلکه متوجه مسکو نیز می شود.

ماریا زاخارووا گفت ادعاهای واشنگتن چیز جدید یا بکری نیست. وی افزود:«این ادعا، پیام آور یک مداخله جدید است.» زاخارووا در ادامه به توصیف راهبرد معینی پرداخت که احتمالا آمریکا در سوریه به کار ببندد. 

وی به حادثه شیمیایی خان شیخون اشاره کرد. در چهارم آوریل، یک گروه معارض سوری ادعا کرد هشتاد نفر در یک حمله شیمیایی مشکوک در خان شیخون کشته و بیش از دویست نفر زخمی شده اند. این گروه،‌دولت سوریه را مقصر معرفی کرد ولی دمشق با تکذیب این ادعا اعلام کرد تروریست ها و هم پیمانان آنها مسئول بوده اند.

تحلیل روزنامه های عربی
هیاهو و تهدیدهای متقابل نظامی در خاورمیانه در دو روز گذشته تا جایی پیش رفت که خیلی ها گمان کردند به زودی جنگ بزرگی بین ایالات متحده آمریکا و اسرائیل از یک سو و سوریه و متحدان آن از سوی دیگر درخواهد گرفت.

در این میان، برخی روزنامه های لبنان در حالی از «هراس افکنانه» و توخالی بودن این تهدیدها سخن می گویند که عده ای معتقد به ادامه تنش و احتمال گسترده تر شدن ابعاد آن در روزهای آینده هستند.

«جونی منیر» تحلیلگر روزنامه «الجمهوریه» در مقاله ای با عنوان «هراس افکنی از طریق جنگ بدون ورود در آن» با اشاره به تهدیدهای اخیر آمریکا علیه نظام سوریه و واکنش متقابل متحدان نظام سوریه نوشت: با نگاهی عمیق به این بازی می توان دریافت که این هیاهو چیزی فراتر از هراس افکنی نبود و به هیچ عنوان معنای ورود به جنگ را نمی داد.
http://cdn.newsapi.com.au/image/v1/44a8caddec43ba607a168f933fb1831d?width=650
منیر افزود: با این وجود باید اعتراف کرد که حجم پیام های رد و بدل شده بین دو طرف بسیار زیاد بود. روزنامه «واشنگتن پست» در حالی نسبت به احتمال درگیری آمریکا با سوریه و ایران هشدار داد که نیروهای آمریکا در گذرگاه التنف سوریه به سامانه دفاع موشکی جدید مجهز شدند.

در این میان مهمترین واکنش به تهدیدهای آمریکا از سوی بشار الاسد رئیس جمهور سوریه بود که با حضور در پایگاه نظامی حمیمیم، سوار یک جنگنده پیشرفته روسی شد. به نوشته الجمهوریه، این تنش آفرینی ها همه با هدف مهار ایران و کم کردن تاثیر آن در سوریه و نیز جلوگیری از کارشکنی ایران در مسیر مصالحه فلسطینی انجام گرفت و احتمال تشدید آن همچنان مطرح است چرا که واشنگتن به شدت نسبت به روند سازش در فلسطین اصرار دارد و ایران نیز با تمرکز بر مسیر تهران تا الناقوره (جنوبی ترین نقطه مرزی لبنان با فلسطین اشغالی) همچنان مشغول قدرت نمایی است.

اما روزنامه «المستقبل» در مطلبی با عنوان «الاسد به هشدارهای ترامپ تن داد» از قول آمریکا مدعی شد که نظام سوریه در برابر هشدارهای آمریکا در خصوص سلاح شیمیایی تسلیم شده است. به نوشته المستقبل، جمیس ماتیس وزیر دفاع آمریکا در جمع خبرنگارانی که او را در سفر به بروکسل همراهی می کردند گفت: به نظر می رسد آنها هشدارها را جدی گرفتند و مرتکب این کار نشدند.

این در حالی است که ژنرال «امین حطیط» تحلیلگر روزنامه «البناء» با بی سابقه خواندن حجم دروغ ها و تهمت ها علیه سوریه و محور مقاومت نوشت: دروغ جدید آمریکا این بار به اندازه ای بزرگ است که هیچ کس حتی کودن ترین افراد نیز حاضر به باور آن نیست.

کارشناس ارشد نظامی افزود: با این وجود ما از کسانی که این دروغ بزرگ را مطرح کرده اند می پرسیم چطور می توان مقدمات حمله شیمیایی را از حمله عادی تشخیص داد؟ هیچ پاسخی برای این سوال وجود ندارد جز اینکه کسانی که به فکر حمله شیمیایی هستند خود واشنگتن را در جریان گذاشته باشند و اهداف و زمان آن را نیز به آنها اعلام کرده باشند. آیا سوریه چنین کاری کرده؟ یا شیطان آمریکایی قادر به ذهن خوانی و پی پردن به نیت ها و نقشه های مخفی است؟
 
کلمات کلیدی : آمریکا + حمله نظامی + جنوب سوریه + روسیه + ایران+ حمله شیمیایی، پایگاه الشعیرات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۴:۱۲:۲۱
ال سعود را دوشیده. قول داده اسد را هدف قرار دهد. (4451287) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۸:۳۰:۱۵
تحریم ایران ، حمله به سوریه ، فشار به بچه های مقاومت در لبنان ، تقویت مجدد تروریستها در عراق ، و فشار آوردن به هر کشوری که ذره ای با ایران رابطه داره ، قولهایی بوده که این دیوانه زنجیری به عربستانیهای کثیف داده و حالا داره دونه دونه عملیش میکنه (4451575) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۴:۱۲:۴۶
خود غربی ها میگن بعدش نوبت ایرانه.... (4451289) (alef-11)
 
ایده
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۶:۴۸:۳۵
غربی ها غلط کردن تکون بخورن اسراییل رفته هوا همچین هم بی در و پیکر نیست دنیا (4451481) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۰:۱۵:۵۹
كمي فكر كن بعد حرف بزن (4451654) (alef-11)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۲۰:۴۷:۴۰
باز تکرار می کنم، احتمال حمله به ایران مادامیکه‌ ولایت فقیه در رآس ایران است غیرممکن است. پس پشتیبان ولایت فقیه باشم تا آسیبی به کشور نرسد. (4452862) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۸:۲۱:۴۸
از زمان جنگ افغانستان گفتن نوبت ایرانه حرف تازه ای نیست این ارزو رو باید به گور ببرن (4451565) (alef-3)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۱:۳۵:۵۹
برادر من همین این دعواها دلیلش ایران عزیز که رو پای خودش ایستاده و باج به آمریکا و سگ نگهبانش اسراییل نمیده! (4451723) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۲:۴۱:۱۸
شتر در خواب بیند.....................................

ایران لقمه بزرگی است. به دهان بردن همان و خفه شدن همان...... (4451769) (alef-11)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۲۰:۴۵:۳۷
چه وقت غربیها گفتند بعدش نوبت ایران است؟ منبع خود را لطفا برای ما ذکر کنید. در غیر این صورت لطفا از شایعه پراکنی خودداری کنید. (4452859) (alef-3)
 
فروغ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۴:۲۸:۴۴
ترامپ با تقلب زياد و بزور هك كردن رييس جمهور امريكا شد
اينو ديگه خودشون هم دارن تحقيق ميكنن
همان موقع
بايد حدس ميزديم كه چنين شخصيتي بي كله و لاتي رو برايشروع و ورود به اجراي فاز جديد خاور ميانه بزرك ، انتخاب كرده اند (4451306) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۶:۵۰:۲۷
بجای واتر گیت یک ترامپ گیت دیگه برای دولت آمریکا یادشون رفته افکار جهانی و مردم خودشون بخاطر جنگ ویتنام چه متنفر و علیه شون شده بود (4451484) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۹:۵۸:۵۱
هک کردن را که دولت روسیه انجام داد و رفقای شما هم در انتخابات از پیروزی ترامپ خوشحالی میکردند. (4451645) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۰:۳۹:۳۰
اشتباه نکن منظور از واترگیت شنودی بود که تیم نیکسون یکی از رییس جمهورهای سابق در آمریکا تو مرکز انتخاباتی رقیبشون گذاشته بودند که وقتی لو رفتن باعث آبروزیزی بزرگی برای جمهوری خواهان شد منظور من هک روسیه نبود منظور افتضاحی بود که چه تو زمینه سیاسی یا جنگی پیش میارند (4451674) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۵:۰۳:۰۷
به هر حال 400 میلیارددلار قرارداد با عربستان یک بده بستانهایی هم داشته (4451358) (alef-11)
 
ن
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۷:۲۴:۰۴
به ما چه مربوط خبر مرگشون با اون قرار دادشون که بوی خون بی گناهان را میده (4451512) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۵:۴۵:۰۹
ایران منتظر نشسته تا بعد یمن و سوریه نوبتش بشه و باز هم از موشکاش علیه دشمنان واقعی بشریت و خدا استفاده نکنه. ... قصد پایان دادن به حضور تروریستها در سوریه دارین، پایان دادن به اشغال فلسطین و پایان دادن به ماجراجوییهای عربستان دارید فقط یک راه هست. هدف قراره دادن پایگاهها و ناوهای آمریکا در منطقه (4451420) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۶:۳۱:۲۲
حالا در ادامه مشخص میشه که روسیه واقعا اهل عمل هست و با امریکا درگیر میشه یا نه (4451464) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۷:۲۸:۲۶
ما رو پای خودمون و اعتقاد به خدای خودمون وایستادیم نه روسیه یا هر قدرت دنیایی دیگه.

تجربه ۸ ساله ثابت کرد حتی زمانی که روسیه و آمریکا به علاوه نوچه هاشون جلو این مملکت وایستادن ایمان به خدا از همه این ها بالاتر بود و شکست خوردن. (4451515) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۷:۵۷:۳۵
روسيه اهل معامله است بخصوص با ترامپ (4451538) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۸:۰۴:۵۳
روسیه در سوریه پایگاههای نظامی زمینی و هوایی دارد
یعنی فکر می کنید ول می کند میره ؟ (4451549) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۸:۳۲:۰۸
روسیه ؟ چه خوش خیالی . روسها نون رو به نرخ روز میخورن . فکر میکنی چرا تحریم ایران و روسیه همزمان شد ؟ الان آمریکا از روسیه میخواد تا ایران رو تنها بذاره و به جاش از تحریمهای جدید معاف بشه . (4451577) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۶:۳۶:۰۷
امريكا هيچ غلطى نمى تواند بكند تا مدافعان حرم و سردار سليمانى هست (4451469) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۷:۳۲:۰۷
دست همه این عزیزان رو می بوسم ولی بزرگتر فکر کنیم تا اعتماد و اعتقاد به خدا هست. تا تو جبهه خدا هستیم و در راه خدا قدم بر میداریم نگرانی وجود نداره ابر قدرت تمام دنیاها پشت ماست ان شاء الله. بزرگوارانی مثل سلیمانی کم نیستند و در آینده هم کم نخواهند بود این ها نمود گام برداشتن در مسیر خدا هستند که شکوفا شدند. (4451516) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۸:۵۲:۱۰
افرین (4451595) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۶:۴۱:۰۶
با زنده اصلی این جنگ اول مردم سوریه هستند بعد ایران عربستان ترکیه ... برنده امریکا و روسیه (4451473) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۶:۵۴:۳۰
درسته ولی برنده نجنگیدن کیه؟ بازنده نجنگیدن کیه؟ (4451489) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۷:۵۵:۲۵
من مخالف جنگى هستم كه به ما ربطى نداره (4451534) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۳:۱۴:۰۹
این جنگ از اول برای ایران ساخته شده! داعش ضد شیعه ترین گروه تروریستیه و به نزدیکترین متحدان ایران یعنی عراق و سوریه حمله کرد! (4451792) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۰۹:۰۳:۰۵
پایین کوچه شما رو یه تعداد حیوان وحشی دارن داغون میکنن بخاطر منافع خودشون ولی 50 درصد کم کم که جلو بیان کوچه و منزل شما مورد هجوم قرار میگیره . واکنش شما چیه ؟ میگین به من ربطی نداره؟ از اون کوچه فرار میکنین؟ سعی میکنین به کوچه پایین کمک کنین قبل از اینکه کل محله رو نابود کنن. زن و بچه هاتون رو اسیر کنن. و اجازه نفس کشیدن نداشته باشین. (4451987) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۰:۲۱:۲۴
بازنده فعلی آمریکا و متحدانش و داعش هستند (4451661) (alef-11)
 
ali
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۷:۱۳:۲۱
سلام همه این قضایا برای مومنین بشارت وبرای کافران عقوبت داعش بازوی ساختگیه امریکا از بین رفت حالا نوبت بازی کردن بر رو ی شخصی با محوریت جنگهای آخرالزمانی فرارسیده فرعون احمق بود میخواست جلوی تولد موس علی نبینا علیه السلام رو بگیره نتونست فرزند خونده فرعون شد درکاخ فرعون ومثل فرزند فرعون در کنارش بزرگ شد قدرت انسان رو عصیان گر میکنه وبعد احمق میشه و جعلنا من بین ایدیهم ومن خلفهم فاغشیناهم فهم لا یبصرون میشه حقیقت رو در کنارش نمیبینه ریسمان پوسیده امریکا واسراییل دست یدالله فوق ایدیهم قرار داره و از قرار معلوم هم از استین ربوبی بیرون آمده (4451506) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۷:۲۳:۲۹
سگ هار پاچه بگیری به نام آمریکا در منطقه که دنبال بهانه می گردد. (4451510) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۷:۴۵:۵۲
امریکا تصمیم گرفته مسئله سوریه را در جهت اهداف خود تمام کند .
عربستان و تمامی کشور های عربی را با خود همراه کرده در داخل سوریه نیرو های معارض همسو را مسلح کرده و با دادن پوشش هوائی به ایشان عملا فرماندهی عملیات جنگی را بعهده گرفته در این شرایط فقط روسیه را در مقابل میبیند . اسرائیل هم بررگترین متحد امریکا در کنار تحولات منظر بهره برداری از این مناقشات قرار دارد . در قبال این خطر بزرگ که تمامی منطقه را تهدید میکند
وظیفه سنگینی برعهده دستگاه دیپلماسی ما قرار دارد شاید راه کار کشاندن پای اروپائیان بمیدان باشد که مانع یکه تازی امریکا شوند حتما عقلای مملکت بهتر از ما شرایط را زیر نظر دارند نقشی تاریخی ایفا کنند . (4451526) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۷:۵۱:۱۲
فردا جمعه روز ظهور است خدايا فردا كارهاً را تمام كن و سپاه امام الزمان با موشك باران امريكا و اسرائيل كار تمام كند يك روزه (4451528) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۴:۴۶:۴۱
به همین خیال باش (4452356) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۱۱:۲۱:۵۲
امر دیگه ای نداری ؟ (4453507) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۹:۱۴:۱۴
روسیه که این همه کمک کرد این مردک روانی‌ به جای کلینتون بیاد سر کار حالا جواب بده؟ لابد اگر آمریکا به سوریه حملهٔ سراسری هم بکنه اونا ساکتند! (4451611) (alef-11)
 
Venezuela
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۹:۵۳:۱۸
داعش در عراق و سوریه شکست خورد و تروریسم در منطقه با رهبری آیت الله خامنه ای و همراهی یارانش چون سردار سلیمانی کاهش یافت . عربستان فقط تهدید می کنه و نه ارتش زمینی قوی دارد نه اراده ای و نه قدرت رهبری . در جنگ یمن وا مانده و در بحرین به مخاطره افتاده. و چیزی جز پول و فرستاندن چند تروریست در بساط ندارد. عربستان دچار اختلاف بین شاهزادگان و نوه های ملک عبدالعزیز بوده که بعد از مرگ سلمان نمایان تر خواهد شد و این کشور بزرگ نفتی را به مخاطره خواهند انداخت. در نهایت سر آل سعود و آل سلمان را ملک عبدالله دوم پادشاه اردن الهاشمی خواهد برید. چرا که وی از سوی آمریکا و جرج بوش رهبر خاورمیانه جدید (تجزیه کشورهای خاورمیانه) نامیده شده و برای آن تعلیم دیده است...رک به تاریخ تشکیل اردن... (4451640) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۳:۱۷:۴۷
ما باید خیلی هشیار عمل کنیم. میتونیم کمی کوتاه بیایم ولی جلوی گسترش تنش رو بگیریم. مثلا یک معامله با آمریکا کنیم ولی نه یک معامله بزرگ. (4451793) (alef-13)
 
احسان
Sweden
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۰۸:۳۸:۲۱
وزیر خارجه امریکا میگه سوریه تهدید امریکا رو جدی گرفت و از حمله شیمیایی منصرف شد.
یکی نیست به این داداش گل بگه اونی که تهدید رو جدی گرفت امریکا بود با یک عربده روسیه جفت کرد (4451971) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۰:۱۰:۵۳
احتمال حمله ی گسترده خیلی کم است. امریکایی ها بیشتر می خواهند که به داعشی ها روحیه بدهند. بعد از حمله ی مقترانه ی موشکی سپاه پاسداران به مقرهای داعش و تصعیف روحیه ی داعشی ها بعد از شکست در عراق و شکستهای عظیم در سوریه، آمریکایی ها به دنبال این هستند که توازن قوا را به نفع داعش وگروه تروریستی ارتش آزاد سوریه‌ تغییر دهند. به اعتقاد بنده حمله ی احتمالی آمریکا به سوریه تنها حمله ی هوایی موشکی ان هم محدود خواهد بود. تضعیف روحیه ی ارتش وفادار به بشار اسد از انگیزه های آمریکاست. از سویی آمریکا یی ها مایل نیستند که نبرد بین داعش و بشار اسد برنده ای داشته باشد. فرسایش اقتصادی و نظامی سوریه وتضعیف در برابر اسرائیل هدف آمریکاست. جنگ امریکا با سوریه وارد حوزه ی اقتصادی شده است، آمریکایی ها فکر می کنند که یک سوریه با اقتصاد ویران خطر بسیار کمتری برای اسرائیل دارد. همه ی جنایات آمریکا در سوریه و عراق در جهت تامین امنیت اسرائیل است. ملت سوریه نباید مرعوب حمله ی آمریکایی ها شود، مرعوب شدن فرصت تنفس دوباره را به تروریستهای داعشی خواهد داد. اقتصاد آمریکا در وضعیتی نیست که بخواهد وارد یک جنگ گسترده با هر کشوری شود. جنگ گسترده برای آمریکایی ها بسیار پر هزینه است. بورس شکننده ی آمریکا حتی قدرت مقاوم در برابر تبعات یک جنگ یک ماهه ی احتمالی را ندارد. متاسفانه کسانی که کوچکترین شناختی از وضعیت اقتصادی آمریکا ندارند بحث حمله ی آمریکا به هر کشوری را جدی می گیرند.
نقش بزرگ بانکداران آمریکایی در جهت دهی سیاستهای نظامی آمریکا نقش بسیار بزرگی است. تجربیات‌شخصی بنده نشان داده که بانکداران آمریکایی تمایلی به بالا رفتن قیمت طلا ندارند، زیرا بالا رفتن قیمت طلا هزینه های بانکها برای انتشار دلار را بالا می برد. از سویی نفت پدر تمامی کالا هاست. در صورت نا امنی قیمت نفت بالارفته و به تبع آن قیمت طلا هم بالا خواهد رفت. در ضمن با بالا رفتن قیمت طلا مردم آمریکا تمتیل کمتری به سرمایه گزاری در بانکهاب امریکا دارند، این که گفته می شود طلا یک کالای ضد تورمی است در همه جای دنیا غیر از آمریکا مصداق دارد. ۳۵ سال پیش قیمت اونس طلا تقریبا همین بوده است در طول این ۳۵ سال اقتصادآمریکا شاهد تورمی در مجموع بالای صد در صد بوده است. با توجه به این که هزینه های استخراج طلا هم در این ۳۵ سال به دلیل تورم بالا رفته است هر کودکی را متوجه می کند که قیمت اونس جهانی طلا که در امریکا قیمت گزاری می شود باید حدود دو برابر این باشد. با توجه به دلایل فوق بزرگ بانکداران آمریکایی تمایلی به بالا رفتن قیمت طلا ندارند. این که امریکایی ها وارد جنگی می شوند و سریعا N.G.o ها خواستار خروج از جنگ می شوند نه به دلیل صلح طلبی این نهادهای ظاهرا غیر دولتی بلکه به خاطر این است که جنگ دولت آمریکا به نفع بانکداران آمریکایی نیست. باز تکرار می کنم در صورت جنگ، مردم آمریکا سرمایه گزاری بر روی طلا را به سرمایه گزاری در بانکها ترجیح می دهند. با توجه به مطالب بالا و ساختار ضعیف بازار بورس امریکا احتمال دخالت نظامی زمینی گسترده ی دولت آمریکا در سوریه یا هر کشور دیگری در حد صفر است.
متاسفانه کسانی که کوچکترین تخصص اقتصادی یا نظامی ندارند بحث بلوفهای مبنی برحمله ی آمریکایی ها را جدی می گیرند. (4452045) (alef-13)
 
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۱۸:۱۰:۳۵
چرا روسیه امریکا رو تحریم نمیکنه؟!!! (4454087) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.