توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487444
واکنش سوریه به ادعاهای آمریکا درباره تصمیم دمشق برای حمله‌شیمیایی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲
نماینده سوریه در سازمان ملل متحد به ادعاهای واشنگتن مبنی بر تصمیم سوریه برای حمله‌شیمیایی واکنش نشان داد.

به گزارش تسنیم به نقل از المیادین، لؤی فلّوح نماینده سوریه در سازمان ملل متحد گفت که ادعاهای واشنگتن مبنی بر تصمیم سوریه برای استفاده از سلاح شیمیایی مبتنی بر هیچ واقعیتی نیست.

وی افزود: سلاح‌های شیمیایی و ابزارهای تولید آن در اختیار گروه‌های تروریستی برخوردار از حمایت‌های طرف‌‌های خارجی به‌ویژه ترکیه و اسرائیل است.

شان اسپایسر سخنگوی ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه در بیانیه ای مدعی شد: "آمریکا آمادگی احتمالی نظام سوریه برای حمله شیمیایی دیگری را رصد کرده است که ممکن است به قتل گروهی از غیرنظامیان از جمله کودکان بی گناه منجر شود". این در حالی است که علی حیدر  وزیر آشتی ملی سوریه اتهامات واشنگتن به دمشق مبنی بر زمینه سازی آن برای حملات شیمیایی به گروه موسوم به "مخالفان میانه رو" را رد کرد.

علی حیدر تاکید کرد: دمشق به هیچ وجه علیه هیچ کسی حتی عناصر تروریستی سلاح شیمیایی استفاده نکرده و نخواهد کرد. با این حال جیمز ماتیس وزیر دفاع  آمریکا روز گذشته گفت که دولت سوریه ظاهرا هشدارهای آمریکا را جدی گرفته و حمله شیمیایی که واشنگتن انتظار آن را داشت، تاکنون رخ نداده است.

وی در پاسخ به این سؤال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا بشار اسد به طور کلی از حمله شیمیایی صرف نظر کرده است، گفت: معتقدم که شما باید این سؤال را از خود اسد بپرسید.

 
 
کلمات کلیدی : آمریکا + حمله نظامی + جنوب سوریه + روسیه + ایران+ حمله شیمیایی، پایگاه الشعیرات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.