نظر منتشر شده
۸۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 346935
توضیحات پلیس درباره طرح ۷هزار مامور نامحسوس امنیت اخلاقی/ آنها حق برخورد و مطالبه وجه ندارند
بخش اجتماعی الف، 1 اردیبهشت 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۳
اعلام حضور ۷ هزار پلیس نامحسوس برای گشتهای ارشاد و امنیت اخلاقی این روزها پرسش برانگیز شده است. در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه ۲ فرمانده انتظامی تهران بزرگ به ابهامات این طرح پاسخ های مفصلی داد.

به گفته مقامات ارشد پلیس، ۷ هزار نیروی نامحسوس پلیس به طرح امنیت اخلاقی اضافه شده اند. این موضوع باعث شد تا رئیس پلیس تهران، لاله افتخاری نماینده مجلس، دکتر جمشیدی ها و دکتر بیات، استاد دانشگاه و جامعه شناس در استودیوی گفتگوی ویژه خبری حاضر شدند و درباره این موضوع به اظهار نظر پرداختند. در ادامه، مشروح این میزگرد را می خوانید.

۷ هزار نیرویی که قرار است با پلیس همکاری کنند، به چه صورتی کار می کنند؟ نامحسوس بودن کار آنها به چه صورت است؟
رئیس پلیس تهران: طرح از سالهای پیش در حوزه امنیت اخلاقی در سراسر کشور اجرا می شده و بر اساس احکام قضایی کار می شده و پلیس به عنوان ضابط قضایی کار می کرده. مردم انتظار دارند ما ایجاد امنیت و آرامش کنیم. انتظار می رود پلیس اقدامات لازم را داشته باشد. از جمله این مسایل امنیت اخلاقی است و یکی از ماموریت های پلیس این است. برخی فکر می کنند این به بدپوششی و بدحجابی مطرح است ولی همه آسیبهای اجتماعی را این بحث در برمی گیرد. مردم انتظار دارند از پلیس که وقتی فرزندان و بستگانشان از منزل بیرون می آیند، امنیت داشته باشند. به همین منظور، با هماهنگی قوه قضاییه اقداماتی برای ایجاد احساس امنیت در سراسر کشور داشته باشیم. نامحسوس بودن این همکاران هم مربوط به این است که با لباس فرم نیستند. اکثر همکاران ما مانند آگاهی، پلیس امنیت و مانند آن با لباس شخصی ماموریت می روند. در زمینه آسیبهای اجتماعی نیز پلیس امنیت اخلاقی فعالیت می کند و در ۶ ماهه اول سال، گستره کارشان زیاد است. خواست مردم این بود که اقدام و برخورد کند. ما اولویت بندی می کنیم در حوزه سرقت، اراذل و اوباش، مواد مخدر و سایر مسایل کار می کنیم. در حوزه امنیت اخلاقی نیز همینطور است. در روزهای آینده برخورد با اراذل، معتادان و قاچاقچیان را داریم.

این برخوردهای اخیر جدید است؟
رئیس پلیس تهران: در حوزه امنیت اخلاقی، قبلا علنی کار می کردیم. ولی مردم انتظار دارند در موضوعاتی مانند مزاحمت نوامیس وارد شوند. نمی گوییم این موضوع در سطح وسیعی است ولی انتظار می رود پلیس وارد شود. موضوع دیگر حرکات خطرناک در معابر است. پلیس راهور البته حضور دارد ولی پلیس نامحسوس هم نیاز است. ما در این رابطه از سال ۸۵ وارد شدیم. درباره آلودگی صوتی نیز به همین صورت.

امکان سواستفاده از این پدیده وجود دارد؟ لباس شخصی ها به صورت مغرضانه بحثی را وارد شوند؟
رئیس پلیس تهران:
ما همه چیز را پیش بینی کردیم. پلیس نامحسوس ما در تهران همه ضابط قضایی و پلیس هستند. از هیچ نهاد و ارگان دیگری استفاده نکردیم. همه کارت کاراگاهی و پلیسی دارند. ممکن است بپرسند این همه پلیس کجا بوده اند؟ اینها کاراگاهانی هستند که در روزهای عادی ماموریت خود را انجام می دهند. این همه ضابط قضایی داریم. در عرصه های ماموریتی ما بیش از این اعداد و چند برابر این، ضابط قضایی داریم که خدمات رسانی می کنند. پلیس نامحسوس برخورد با مردم نمی کنند. اینها در شیفت استراحت و غیرکاری خود، ضمن اینکه ماموریت عادی خود را انجام می دهد، در شیفت استراحت به همکاران دیگر خود کمک می کنند. بعضا ممکن است در زمان استراحت، رفتن به منزل و مهمانی، گزارش می دهند. یعنی در خصوص ورود و برخورد کاری نمی کنند. جرم مشهود را که دیدند، گزارش می دهند.


اگر کسی با لباس شخصی برخورد کرد، او پلیس نیست؟
رئیس پلیس تهران:
نه، همان موقع مردم با ۱۱۰ تماس بگیرند تا برخورد شود.

محمل قانونی طرح پلیس نامحسوس چیست؟
لاله افتخاری:
مردم دغدغه ناامنی ها را دارند. بعضا کشور ما امن ترین کشورها هست. از سوی دیگر طرح برای مردم واضح نیست و سئوالاتی وجود دارد. حق مردم دانستن است. محمل قانونی این طرح علاوه بر آیات قرآن که تاکید دارد این ها ایمنی و آرامش می آورد ولی در قوانین هم آمده که یکی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است. قانون ۱۳۸۴ جلسه ۵۶۶ راهکارهای عفاف و حجاب را مصوب کرده و در شورای فرهنگ عمومی تا سال ۸۵ جزئیات و برنامه ها تدارک دیده می شود. در برخی از بندها، وظیفه ناجا، پیگیری به صورت نامحسوس است. مردم باید تابحال مطالبه می کردند. شهروندان و گروه ها نسبت به مزاحمت نوامیس و معتادان گلایه داشتند. برخی از مکتوبات را هم به ما دادند. این مطالبه مردمی است و لازم است توجه شود. مانند دوربین هایی که در جاده ها می گذارند. وقتی دوربین نامحسوس شد، مانند دوربین مخفی، حالت بازدارندگی برای فرد متخلف ایجاد می کند.

پیامکهایی داشتیم که شما چه کنترلی بر رفتار ماموران نامحسوس دارید که دچار سواستفاده نشوند؟
رئیس پلیس تهران:
مامورین ما بیش از آمار ۷ هزار نفر هستند. ۷هزار نفر از نیروهای خود را استفاده کردیم و از مابقی استفاده نکردیم. این نیروها از چند بابت گزینش شدند. هیچ سوسابقه ای در پرونده ندارند. توسط مبادی مانند بازرسی، حفاظت اطلاعات و سازمان عقیدتی سیاسی مورد تایید بودند. مورد وثوق مراجع قضایی هم هستند. اینها در زمان فعالیت خود، احکام قضایی را کار می کنند. کاراگاه ما با لباس شخصی نامحسوس تحقیقات خود را دارد. بر اساس همان تایید عزیزان قضایی ماموریت خود را انجام می دهند. این طرح در کل کشور گسترش می یابد و ممکن است برخی نیز تخلف کنند، باید با بازرسی و ۱۹۷ هماهنگ شود تا رسیدگی کنند. این همکاران مورد حمایت قوه قضاییه هستند و بر اساس آیین دادرسی کیفری، اصل بر صحت گزارش مامور است و قاضی قبول می کند. این گزارشها ملاک عمل مرجع قضایی است. متهم باید بتواند اثبات کند این مسئله نبوده. اصل بر صحت گزارش قضایی است.

جریمه هایی برای برخی رفتارها در نظر گرفته شده؟ کف و سقف این جریمه ها چیست؟
رئیس پلیس تهران:
ما تکذیب می کنیم. در طرح امنیت اخلاقی، زمان برخورد، عاملین محسوس ما در برگه های خود تکمیل می کنند که چه مسئله ای بوده.

افتخاری: مانند جریمه خودرو که درب منزل می آید، این برگه هم صادر می شود.

رئیس پلیس تهران: صحت ندارد پولی بگیرند. شاید در مرجع قضایی جریمه کنند ولی مانند راهنمایی و رانندگی جریمه نمی کنیم.

دکتر جمشیدی ها جامعه شناس و استاد دانشگاه به صورت تلفنی وارد بحث شد.

تاثیرات اجتماعی این طرح را چطور ارزیابی می کنید؟
جمشیدی ها:
محل بحث، موضوع امنیت اخلاقی جامعه است. فکر می کنم به مسئله ای مانند بدپوششی و امنیت اخلاقی را از ابعاد مختلف باید دید. برخی از عوامل فردی و برخی اجتماعی و حکومتی است. نوع پوششی که آدمها انتخاب می کنند یک سطح فردی دارد که مربوط به حوزه اختیارات خود است. قدیم می گفتند چهاردیواری اختیاری. ولی وقتی داخل خیابان می شود، خیابان ملک او نیست و حضور فرد در خیابان امری اجتماعی و حکومتی می شود و مدیریت آن دیگر دلبخواهی نیست. باید امر حکومتی و مسئولان نظام سیاسی برای اداره این موضوع برنامه ریزی کنند. زمانی یادم است در بحث ترافیک کسی کمربند نمی بست. بعدا نیروی انتظامی مطرح کرد و پافشاری کرد و بعد همه کمربند بستند. امنیت اخلاقی نیز اینطور است. الان ظاهر شهر تهران، زیبنده نظام اسلامی نیست.

شیوه اجرا را چطور می بینید؟
جمشیدی ها:
داشتن پوشش در سطح خیابان، امری شخصی نیست. در فرانسه، مدعی هستند مرکز آزادی هستند ولی امر حکومتی اجازه نمی دهد دختر باحجاب وارد دانشگاه شوند. اینها مبانی اجتماعی دارد. اینطور نیست هر کسی هر کاری دلش بخواهد بکند. لازم است نظام سیاسی این ماموریت را انجام دهد و الان این مسئولیت بر عهده نیروی انتظامی است. من جزئیات این طرح را نمی دانم ولی به نظر می رسد از شیوه هایی که تاکنون انجام شده، این بهترین است. البته این بحث سایر جرایم را نیز شامل می شود واین خیلی خوب است. حتی می توانند نیروهای غیرکادر خودشان را انتخاب کنند.

دکتر بیات، مشاور نیروی انتظامی، استاد دانشگاه و جامعه شناس به صورت تلفنی وارد بحث شد.
نظر شما درباره شیوه اجرای بحث چیست؟
بیات:
یکی از آرزوهام این بود که پلیس هر روز نسبت به روز قبل بتواند توسعه و پیشرفت داشته باشد. از منظر جامعه شناسی امنیت، ما یک مفهوم مشارکت امنیتی داریم که از سالهای قبل با مکانیزمهایی مانند ۱۱۰ و ۱۹۷ مشارکت عام وجود داشت و شهروندان هر وقت نیاز داشتند پلیس را فراخوان می کردند. در برخی از امور می شد مسایل را خارج از چالشهایی که حضور محسوس پلیس داشت، وارد شد. اصل موضوع را یک مبحث علمی می دانیم که از ساز و کارهایی، بتوانیم ظرفیتهایمان را به مشارکت بطلبیم و برخی از کنترلهایمان را افزایش دهیم. الحمدولله اکثریت جامعه هنجارمند هستند ولی معدود افراد هنجارشکن باید کنترل شوند. اینجا ساز و کار علمی است و باید مدتی صبر کنیم و این را ارزیابی کنیم و نقاط قوت را تقویت کنیم. احیانا نقاط ضعف را برطرف کنیم. سازوکارهایی دیده شده که این طرح چالشهای اساسی و دغدغه هایی که در شبکه های اجتماعی وجود دارد، را رفع کنیم. نیروی انتظامی به این حد از هوشمندی رسیده که طرح را مدام ارزیابی کند. در برخی مسایل مانند جرایم خشن، باید حضور محسوس بیشتر شود. همچنین استفاده از ظرفیتهای درون سازمانی و برون سازمانی لازم است و ضابطان قضایی آموزشهای لازم را ببینند.

این طرح اگر نیاز به اصلاح قانون داشته باشد، مجلس چقدر اهتمام دارد؟
افتخاری
: وظیفه مجلس نظارت بر همه قوانین و رفتارهای همه در سه قوه است. نظارت، حمایت و اصلاح قانون و وضع قوانین از وظایف مجلس است. قانون مجازات اسلامی مجازاتهایی را برای افرادی که هنجارها را زیرپا می گذارند در نظر گرفته. مصوبات مجلس در مجلس و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در این شورا قابل اصلاح است. چندی پیش نیز بازنگری هایی در مصوبات ۱۰ سال پیش انجام شد. این موضوع مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و باید همانجا اصلاح شود. مجلس نیز آمادگی حمایت دارد. عزیزان ناجا، حلقه ای از این زنجیره هستند. این برنامه ها باید سلسله وار باشد و مردم دغدغه ها و ابهامات خود را مطرح کنند. مردم خوب و همراهی دارند ولی وقتی توجیه شوند و بدانند به نفع خودشان است. چند ماه اخیر روسای سه قوه و مسئولان دو جلسه چند ساعته خدمت مقام معظم رهبری داشتند. کشور ما امن ترین کشورها است. در مجلس نیز گزارشهای محرمانه و بعضا علنی مطرح شد و اینها اقتضا می کند حرکات متناسب پیشگیرانه در کشور ما انجام شود. خواهش داریم نیروی انتظامی نیز خودپاشی و خودنظارتی نامحسوس داشته باشند.

تجربه شما از اجرای طرح امنیت اخلاقی از ۱۱ سال پیش چیست؟
رئیس پلیس تهران:
این موضوع صرف چند موضوع اخیر نیست. مردم فقط گشت ارشاد به ذهنشان می آید. در سراسر کشور، توفیقات خوبی داشتیم. جرایم خشن مان در حوزه اراذل و اوباش کاهش یافته. سرقتها کمتر شده. سال ۹۴ سرقت کاهش یافته. در سال ۹۳ ما اجازه رشد به سرقت در تهران و کشور ندادیم و در سال ۹۴ نیز ۱۲ درصد کاهش سرقت داشتیم. در حوزه حجاب و عفاف نیز فقط پلیس نیست، ۲۶ دستگاه دیگر نیز باید ماموریت خود را انجام دهد. ما با قوه قضاییه تعامل خوبی داشتیم ولی باید سایر دستگاه ها نیز گزارش بدهند. ما نمی توانیم شاهد باشیم عفت عمومی جریحه دار شود. بنده به عنوان نماینده پلیس از سایر دستگاه ها خواهش دارم در همه عرصه ها به خصوص آسیبهای اجتماعی حضور داشته باشند. پلیس توانش را بر این گذاشته که امنیت و آرامش و به خصوص احساس امنیت را برای مردم به ارمغان بیاورد.

اگر مردم در مواجهه با نیروهای نامحسوس مطالبه کارت کنند، چه می شود؟
رئیس پلیس تهران:
این اشخاص، حق برخورد علنی ندارند و فقط گزارش می دهند. برخی از کاراگاهان آگاهی ما لباس شخصی دارند و باید کارت ارائه دهند. البته اگر مردم مشکوک شوند می توانند سریعا با ۱۱۰ تماس بگیرند.
 
کلمات کلیدی : حجاب+گشت ارشاد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۲:۵۳:۳۶
بسیار حرکت خوبیه
شما شاهد هستید که مزاحمت برای خانومها روز به روز داره بیشتر میشه و دوستان هم نمیخان خودشون رو اصلاح کنن در رانندگی هم که روز به روز بدتر میشه باید از این تعداد هم افراد نامحسوس خیلی بیشتر باشن تا این افرادی که خلاف میکنن احساس ناامنی کنن یعنی احساس ناامنی از مردم به فرد خلاف کار منتقل بشه فقط 7000 تا بسیار کمه باید خیلی بیشتر باشه تا موثر واقع بشه تهران چند میلیون جمعیت داره این 7000 تا اصلا کفاف نمیده
من فقط میتونم بگم عالیه
اگر در جاده ها هم گشت نامحسوس بذارید که دیگه عالی میشه
خسته نباشید (3657463) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۷:۰۹:۴۵
رییس پلیس تهران در توضیح طرح حجاب:« این همکاران مورد حمایت قوه قضاییه هستند و بر اساس آیین دادرسی کیفری، اصل بر صحت گزارش مامور است و قاضی قبول می کند. این گزارشها ملاک عمل مرجع قضایی است. متهم باید بتواند اثبات کند این مسئله نبوده. اصل بر صحت گزارش قضایی است.»یاد حکایت شتر یا روباه «اول می کشند بعد می شمارند» افتادم، اصل بر برائت نیست اصل بر صحت گزارش مامور است. لازم نیست مامور دلایل اثبات جرم اذایه دهد بلکه این متهم است که باید برای بیگناهی خود دلیل بیاورد!!جل الخالق (3659543) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۲:۵۵:۴۱
این کار اسمش ایجاد امنیت و آرامش است؟ (3657470) (alef-3)
 
میلاد حمیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۲۶:۲۷
اینها همش قصه هست. عملا میخوان یک جورایی هم متدینین معترض به بدحجابی رو ساکت کنن که نگن مامور نیست و هم افرادی که مخالف این موضوع هستند ساکت کنن که بازم بگن ماموری نیستو هم نیست و هم هست و هم هست و هم نیست اصلا نیست. (3657541) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۹:۵۱:۳۸
تدین راچه کسی ارزیابی میکند؟ (3658351) (alef-11)
 
مشکین نقاب
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۸:۴۰:۵۱
معیار شما قرآن میتونه باشه. به اون رجوع کن. (3659671) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۴۵:۰۷
بخداوندی خدا من تابحال دوسال پیش که نتوانستم ماه رمضان روزه بگیرم همه روزه هامو گرفتم..نماز اول وقتم نود درصد اوقات ترک نمیشه...کربلا رفتم..مکه رفتم..مطالعات دینی ام هم خوبه..عاشق اهل بیت عصمت وطهارت هستم..به قرآن مجید شهادت میدهم همه آرزویم عزت اسلام وشیعیانه...مرید رهبر عزیزم سید علی خامنه ای دوست داشتنی و حکیم هستم..یک مسئله مجهول سالهاست منو به فکر واداشته که قضیه اینهمه اصرار روی حجاب مردم تا حدی که گشت ارشاد برایش بسیج کنیم چیه وفلسفه اش از کجا آمده؟هیچکس جواب درست وحسابی نمیده...بخاطر همین طرحهای به ظاهر معمولی داریم جوانانمون رو مفت ومجانی با اینهمه هزینه ای که کشور براشون کرده گسیل میکنیم به کشورهای غربی تا مفت ومجانی از وجودشون استفاده کنند وبهانه دست ضد انقلاب و معاندین وشبکه های معاند میدیم تا صبح تا شب روی مخ مردم راه برن وعلیه کشور تبلیغات کنند..آخه چرا؟ (3657585) (alef-13)
 
مشکین نقاب
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۹:۲۴:۱۷
شما همه کار کردی ولی حیف که تاریخ رو نخوندی. مخصوصا قسمت خوارج زمان علی (ع) رو. برو بخون به دردت میخوره... (3658310) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۵۳:۰۷
تا حالا اینجوری قانع نشده بودم :-) (3657609) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۴:۰۰:۱۳
ماده ١٦٨ قانون آیین دادرسی کیفری مقرر می‌دارد بازپرس نباید بدون دلیل کافی برای توجه اتهام کسی را به عنوان متهم احضار یا جلب کند، تخلف از مقررات این ماده موجب محکومیت انتظامی تا درجه ٤ است. (3657636) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۱۶:۰۲
هر وقت بحث میشه من به امنیت و آرامش ایران اشاره میکنم که در منطقه منحصر به فرده ولی نمیدونم چرا بعضی ها با پلیسی کردن فضا میخوان این نعمت بزرگ رو از مردم عزیزمون بگیرن (3657843) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۴۸:۲۸
جوانان اگر شغل و امنیت شغلی داشته باشند همه چیز خود به خود حل میشود
اقدامات من در اوردی و سطحی هیچ اثری ندارد (3657924) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۵۱:۱۰
خوشبختانه چند روزی است که فعالیت گشت‌های ارشاد پررنگ‌تر از ماه‌های گذشته شده، از مسئولین محترم بخصوص دولت تقاضا دارم که نیروی انتظامی را در برخورد با بد‌حجابی بیش از گذشته حمایت و پشتیبانی کند تا با قدرت بیشتری به وظیفه امر به معروف و نهی از منکر عمل کند. (3657932) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۵۱:۲۶
برخورد پلیس با افراد بدپوشش به جای خود محفوظ ولی ضرورت دارد این برخورد قبل از هر چیز با تولیدکنندگان و فروشندگان این نوع پوشاک و مانتوهای مستهجن صورت بگیرد تا در جامعه تاثیرگذار باشد. (3657933) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۵۵:۴۳
بله
موی خانمها امنیت و آرامش را از ما گرفته و داعما عرش خدا از آن به لرزان است.
اما عرش خدای شما کار ی با این ندارد که روز روشن جلوی معموران یک نفر را تو میدان کاج نیم ساعت با چاقو قیمع قیمه کنند.

کاری نمی شود کرد. فقط برای خودم متاسف ام.
7000 نفر برای مو ی خانمها. هر تار مویی چند برای بینالمال تمام می شود؟ (3657949) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۵۷:۳۷
از نظر شما آرامش لاس زدن با دختر مردمه؟ آرامش رقص توی پارتی ها و بی بند و باریه؟ آرامش رو میتونی تعریف کنی تا ببینیم منظور شما از آرامش چیه؟ ببینیم شما مکتب و آیینت چیه؟ (3657953) (alef-13)
 
صادق
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۸:۱۳:۴۵
میخوای تو پارتی مردمم سرک بکشید؟ بهشت زوری بهشت نیست. جهنم است. شما خودت را اصلاح کن و نقابت را بردار. شجاعت داشته باش و اسمت را بنویس.
ممنون که منتشر می کنید، الف. (3658200) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۰:۴۲:۲۷
شما حرص زیاد نخور برای سلامتیت خوب نیست. اگر قرار بر اینه که کسی مزاحم دختر مردم نشه کافیه وقتی کسی به پلیس شکایت میکنه و خبر مزاحمت میده زود در محل حاضر بشه.
آرامش از نظر من در اینه که کسی مزاحم من نشه و اگر شد وقتی به پلیس گزارش دادم زود رسیدگی کنه و 5 دقیقه ای در محل حاضر باشه.
حالا تو آرامش رو تعریف کن؟ آرامش برای تو اینه که همه مردم مطابق نظر تو راه برن و بپوشن و بخورن که شما سختت نشه؟ (3658437) (alef-11)
 
پدرام
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۸:۴۳:۱۲
مثلا اگه اسمشو بنویسه تو میتونی چک کنی که درست نوشته؟
ضمنا تو که شجاعی چرا اسمتو نمینویسی؟
چرا به جای اینکه به حرفش حمله کنی به خودش حمله میکنه؟ حرفاش منطقیه نه؟ (3659678) (alef-11)
 
پدرام
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۳ ۰۹:۳۸:۵۲
استدلال شما مثل این است که بگویید به من اجازه بدهید با آزادی کامل مواد مخدر مصرف کنم ولی اگه آوردوز کردم یکی باشد که من را به بیمارستان برساند.
ولی به این کار اصلا فکر نمیکنید که این عمل اصلا شایسته هست یا نه. شما به مسائل بسیار سطحی نگاه می کنید. (3660364) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۰:۵۹:۱۲
شما نرو عزیزم به زور که نمی برنت (3658464) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۱:۵۹:۴۷
مکتب من همان مکتب امثال حضرتعالی است که مدعی دین داری و فهم و بصیرت هستید شما و آفراد با بصیرت تر از جنابعالی که ارزش توجه به حجاب و تاثیر گذاری آن را در جامعه اسلامی مهمتر از اختلاس های سه هزار میلیاردی می دانند بله مکتبمان یکی است اما شما درکتان از دین بیش از ماست چون شما در گذشته خود مانده اید و به فقه پویا اعتقاد ندارید بیش از سی سال از اجبار سودی حاصل نکردید چون کار فرهنگی بلد نیستید (3658543) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۳:۲۸:۵۱
مشکین نقاب کمی هم استراحت نمایید.
ماشاالله با این افکار بلند و مترقی شما باید سفید نقاب یاا بی نقاب باشید.. (3658632) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۲:۱۴:۰۱
این کار صد در صد ایجاد ناامنی خواهد کرد.زیرا برای مردم قابل شناسایی نیستند و هر کسی میتواند با یک تهدید خود را به جای این افراد جا بزند. (3658562) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۲:۵۸:۲۷
ما که نفهمیدیم گزارش کنن یعنی چه؟
یعنی این همه جمعیت رو اگه دیدن میخوان به مرکز گزارش کنن که مثلا فلان مورد رو دیدیم؟
خوب بعد از گزارش کردن چه اتفاقی میخواد بیافته؟ (3657476) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۲۹:۴۴
تصور کنین
یک خانم داره تو خیابون رد میشه، حجابش هم از نظر یکی از مامور مخفیهای شما شله!
دقیقا توضیح بدین مامور مخفیتون چی رو گزارش میده؟ چی کار میکنه؟ (3657551) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۴۸:۱۷
سوال خوبی پرسیدی . بعد از آن شما را احضار میکنند و به مدت چند روز به دادگاه و پاسگاه در حال رفت امد خواهی بود و سپس باید تعهد بدهی و البته پول تمبر و پاکت و کاغذ تعهد را از جیبت حساب بنمایی و ممکن است مجبور به پرداخت وجوه دیگری نیز بشوی مثل حق ثبت نام و ورود به سیستم تا اسمت را از بین مجرمین پاک کنند و کارت هوشمند امنیت اخلاقی و غیره و ذلک به طوری که بعد از ان دیگر هرگز به دنبال خلاف نخواهی رفت . (3657591) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۲:۰۲:۳۵
یعنی مامور دنبال طرف راه میافته تا اون سر شهر بعد خونه طرف را شناسایی می کنه برای این کارها حالا گیرم خانه دوستش رفت یا فامیلش اصلا چندتا خواهر هستن کدوم خواهر خلاف کرده کی می خواد اینارو ثابت کنه؟ (3658547) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۴۲:۵۵
یک مشورتی با چند کارشناس و روانشناس و جامعه شناس میشد بد نبود (3657911) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۷:۱۹:۲۷
کلا یه چی سر چایی خوردن گفتن، حالا که فهمیدن حرفشون می تونه وزن داشته باشه دارن جمع و جورش می کنن!!! نه سر داره نه ته!! گزارش چی، مدرک پیوست گزارش چیست؟ به کدام دایره گزارش می شود؟ گزارش چگونه بررسی می شود؟ چگونه صحه گذاری می شود؟ متهم چگونه احضار می شود؟ همینطوری که نیست، متهم باید تفهیم اتهام شود،بشنود، دفاع کند؟ چگونه متهم مجرم می شود؟ بابت این زمان استراحت عایدی مالی به چه ترتیب است؟! گزارشی حساب می کنید، مبلغ ثابت ماهیانه است، طرح صلواتی است؟ ... (3658107) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۰۳:۰۰:۲۴
عزیزم خیلی واضح است احتیاج به فهم ودرک نداره کار پلیس نامحسوس گزارش به پلیس محسوسه (3658803) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۰۳:۲۳
متهم باید بتواند اثبات کند این مسئله نبوده . میشه بگین چطوری ؟؟؟ مامور شما با لباس فرم با کمک همکاراش مردم رو می زند کسی نتونست ثابت کنه . حالا اینو چطوری ثابت کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3657487) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۲۹:۴۹
یعنی اصل بر مجرم بودن است و باید ثابت کرد که بی گناه هستی !؟ همین استدلال جناب رئیس نشان دهنده بی پایه و اساس بودن این طرح است. (3657552) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۳۶:۲۷
چنین چیزی اصلا نداریم اگه قرار باشه هر کسی هر کاری کنه بعد بخای براش هزار تا شاهد بیاری که سنگ رو سنگ بند نمیشه همون مامور کافیه
طرف مزاحم دختر مردم میشه و از اینکه دختره دنبال شکایت نمیره سوء استفاده میکنه بازم تکرار میکنه
باید همون حرف مامور سند باشه
تعدادشون هم باید بیشتر بشه
تا ببینم از این به بعد جرات این کارا رو دارید باز (3657898) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۰:۳۷:۴۸
شما که کل قوانین قضایی رو متحول کردی با این نظرت!!! پس دیگه دادگاه و کاراگاه و مدرک و وکیل و دفاعیه و ... همه رو جمع کنیم دیگه کلا!! مرسی واقعا (3658428) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۱:۲۷:۵۹
شما اگه قانون بذارن که کسی حق نداره حجاب داشته باشه رعایت میکنی؟ (3658500) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۱:۳۱:۱۹
غریزه جنسی یک نیاز طبیعیه. در جامعه ما هم عملا برای خیلها امکان ارضای این نیاز تا ده بیست سال و حتی بیشتر بعد از بلوغ وجود نداره. شما راهی برای اون دارین؟ (3658507) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۵۱:۵۳
یک نظر سنجی از مردم و چند تا کارشناس قبل از این حرکت محیر العقول میکردید
شما که در کارها مردم را مشارکت نمیدهید چگونه توقع دارید مردم با طرحهای شما همراهی کنند? (3657936) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۰۸:۱۰
بله بارها تذکر داده شد گوش شنوایی نبود و دیگه وقتش بود که واقعا وارد عمل بشن خیلی هم خوب و قابل تحسین هست ببینم از این به بعد هم جرات بی قانونی دارید یا نه. خواهشا در دادگاه به این افراد ذره ای رحم نشه و حسابی پرونده شون رو سنگین کنن که جرات نکنن دیگه قانون مملکت رو زیر پا بذارن
مجلس قانون گذاشته از سال 63 در مورد حجاب چرا رعایت نمیکنی؟ در مورد تخلفات رانندگی قانون داریم چرا رعایت نمیکنی؟ این زور باید باشه تا ببینم مردش هستی دیگه همچین حرکاتی بکنی یا نه
واقعا خسته نباشید میگن به این دوستان
اگر هر کدوم روزانه دن نفر رو معرفی کنن به دادگاه در عرض 100 روز این وضعیت درست میشه
حالا هی بیا بنویس و انتقاد کن و اه و ناله سر بده دیگه مسموع نیست (3657495) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۸:۲۸:۰۴
قبل از این عملیات جیمز باندییکی دو ماهیک تحقیقی بررسی میکیردید ببینسد چرا برخی به این حرکتها روی اوردند
به فرض این کار جواب داد ایا برای حل بقیعه معظلات هم7000نفر پلیس میگذارید
اگر این حرکت به نظر شما جواب میدهد برای کنترل بانکها هم گشت نامحسوس بگذارید. (3658228) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۸:۳۷:۱۰
مشکل بیرون زدن موی برخی خانمها نیست
مشکل صدای بلند سیستم ماشینها نیست
مشکل صحبت کردن دختر و پسر نیست
مشکل بیکاری جوانان است
مشکل فساد و رشوه در ادارات است
مشکل درست کار نکردن مدیران فرهنگی و صداوسیما است که با عدم کارایی خود باعث بوجود امدن این وضعیت شدند
اگر قرار است پلیس متولی ایجاد فرهنگ شود پس این همه نهاد فرهنگی برای چه از بیت المال حقوق دریافت میکنند
کل کار کرد نهادهای فرهنگی ما شده است چاپ دو سه تا پوستر و بنر برای مناسبتهای سال. (3658241) (alef-13)
 
محمود
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۸:۴۵:۵۰
همه اینها مشکله. شما سعی نکن یک مشکل رو بخاطر مشکل دیگه نبینی. (3659683) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۸:۵۸:۴۹
حالا یک نفر مهمان خارجی داشت و در تابستان خواستند در شهر دوری بزنند ایا میهمان خارجی را باید پتو پیچ کند?
بعد از رفتن میهمان چه میشود?اینترپل هم در جریان این کارها قرار دارد? (3658272) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۱:۲۷:۴۹
چی درست میشه؟ آیا طرز فکر اون فرد تفاوتی میکنه؟ آیا به دلخواه با حجاب میشه؟ فقط شاید از ترس بالاجبار کمی رعایت کنه. اما همین باعث میشه دیگه از دین و جمهوری اسلامی زده بشه و با هردو دشمن بشه!
می بینید؟ اون چیزی که دین جوونای مارو تهدید میکنه شبکه های ماهواره ای یا اینترنت و دشمن خارجی نیست! همین تصمیمات و برخوردهاست.
پیامبر هم همینطور هدایت میکرد؟ اگر این طور بود حتی یک نفر قلبا مسلمان میشد؟ (3658498) (alef-13)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۱۴:۰۹
من یک معلم جامعه هستم
پدر سه دختر دانشگاهی و دبیرستانی
ما واژه فرهنگی را یدک می کشیم . بدون آنکه کمترین نقش فرهنگی را در جامعه داشته باشیم . علتش مفصل است و امکان بیانش در اینجا نیست اما به عنوان یک شهروند ، چند سوال دارم ؟
چقدر چنین طرح هایی آسیب شناسی می شوند ؟ طرح های مشابه قبلی چه میزان موفقیت داشته ؟ امنیت به چه مفهومی است ؟
آیا در ادارات ما امنیت قانونی وجود دارد ؟
آیا در محاکم ما امنیت حقوقی و قضایی به اندازه کافی هست ؟
آیا در بانک های ما امنیت اقتصادی یافت می شود ؟
آیا در خانواده ها امنیت روانی وجود دارد ؟
مبارزه با بی حیایی و بی حجابی امری ارزشمند و ضروری است . پوشش های نامناسب مقدمه گناه و انحطاط اخلاقی است . اما مثل معروفی است که باید آب را از سرچشمه بست . تولید و توزیع محصولات ضد ارزشی اشکال ندارد . پوشیدن این لباس ها توسط اقشار خاص و الگوهای جامعه فاقد مشکل و عیب است اما همین که بر تن عوام رفت ، دین و نظام و ارزش ها به خطر می افتند !!
پوشش و ظاهر ، نماد و نشانه یک آشفتگی درونی است . یکی با سکوتش ابراز می کند و دیگری با فریادش . این پوشش ها نماد یک اعتراض خاموش است و باید علت را شناخت . باید زمینه پرهیز و فرار از گناه را فراهم کرد .
این بادی است که متولیان فرهنگی کاشتند و اکنون زمان درو کردن طوفان است . فاصله های طبقاتی ، چشم هم چشمی ، ارزش گزاری افراد بر حسب قدرت و ثروت حتی در عزا ، بحران های روانی درون خانواده ها ، عدم آموزش های لازم در مدارس ، عدم وجود الگوهای زنده ارزشی و مذهبی ، طرد معلمان از دایره الگویی به دلیل فنا شدن کرامت انسانی و فقر ، عدم امکان ازدواج جوانان ، استفاده ابزاری از دین در کشور و ... حاصلی جز کثرت جرم و وسعت فساد نخواهد داشت
باید علت را شناخت . عوامل تقویت آن را کنترل کرد . از خود شروع کرد و به دیگران رسید . سایر ناامنی ها را هم دید و رصد کرد و با آن مبارزه نمود . (3657503) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۱۴:۵۰
با سلام اصولا نقش پليس بايد در درجه اول پيشگيرانه باشد كه به نظر ميرسد پليس در حيطه هاي مختلف از پليس راه تا حوزه امنيت اجتماعي دارد به طرف مچ گيري پيش ميرود كه چنين رفتاري جز ايجاد بي اعتمادي مردم به نيروي انتظامي ثمري ندارد! پليس نا محسوس در حوزه حجاب باعث ورود افراد غير مسئول با احساس مسئوليت شرعي در اين حوزه شده و در نهايت تنش هاي اجتماعي در كلان شهري مثل تهران اجتناب ناپذير خواهد بود نتيجه چنين طرحي از حالا مشخص است! (3657504) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۲۵:۲۷
یه چیز این وسط خیلی سر در گمه... اینکه ماشین رو به کسی قرض داده باشی یا اینکه مسافرکشی کنی و یه خانم بی حجاب سوار بشه و یا اگه چشم یکی از این مامورا اشتباه یه عددی رو بزنه چطوری باید ثابت کنیم و از آبروی رفته و پرونده نابه حق جلوگیری کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ الف خواهشا این مطالب رو به گوش مسئولین برسونید.. آبروی مومن حرمتش از کعبه بالاتره نمیشه به راحتی و یک شبه به خطرش انداخت (3657535) (alef-13)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۲۷:۰۸
آیا اساسا در اسلام گزارش یک نفر میتواند دلیلی بر جرم کسی باشد یا نه؟ (تکرار میکنم یک نفر).

آلودگی صوتی فرمودند ، میتونم بپرسم که آلودگی صوتی فقط آهنگ ها رو شامل میشه یا نه مداحی ها هم حساب میشه توش.

من ندیدم تا حالا به خاطر صدای بلند مداحی ماشینی رو بخوابونن. این عین ناعدالتی اجتماعی است.

الف جان یه ایندفعه رو مایع بذار چاپ کن. (3657542) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۲۷:۳۴
ببخشید اگر به شما بر نمی خورد ، چه سودی از امنیتی کردن جامعه می برید ؟ (3657545) (alef-13)
 
م.م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۳۰:۰۸
شرایط برای جعل کنندگان و ماموران قلابی محیا میشود واین طرح برگشت ب عقب است . (3657554) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۳۳:۱۳
یک کارغیرمنطقی وفاقد وجاهت قانونی ازنظر کارشناسان حقوقی واکثریت امت انقلاب کرده درشان وشایستگی ملت فهیم ایران پس از37سال ازعمرپربرکت نظام نیست حضرات سعی نکنند با توجیهات بدتر میزان تنفرامت رازیادترنمایند (3657563) (alef-13)
 
نوری
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۴۶:۴۲
چه توضیحاتی واقعا!!! خودشون نشستن دور هم و از کارشون و ایده درخشان و فوق العادشون! تعریف کردن. بهتر نبود یه نظر مخالف هم وارد بحث می شد تا از معایب بی شمار این طرح بگه؟ بزرگترین ایرادش هم از بین بردن همین ته مانده اعتماد اجتماعیه که بین افراد هست. یعنی این طرح چه دستاوردهایی ممکنه داشته باشه که حاضر شدن مردم جاسوسی زندگی هم رو بکنن؟ پس این همه حرف از اتحاد و وحدت و اینا چیه؟؟؟ (3657590) (alef-13)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۴۸:۳۰
در بحث ترافیک و قانونگرائی که بعنوان شاهد مثال، استقبال تقریبا همۀ رانندگان ازبستن کمربند رو مطرح میکنند تا نتیجۀ دلخواه !!!! رو از بحثشون بگیرند، باید در نظر داشته باشند که بستن کمربند بسیار بیشتر از اونکه بدلیل احترام فرد به قانون باشه، ناشی از تلاش راننده برای کاهش دادن خسارات و زیانهای وارده در تصادف بخودش !!!! میباشد ؛
بنابراین بهمین دلیله که حتی رانندگانی هم که در جاده مرتکب تخلفهای سبقت غیرمجاز و یا تخطی فاحش از سرعت مجاز و .... میشوند، در همون لحظۀ ارتکاب اون خلافها هم کماکان کمربندشون را هم بسته اند (طبیعتا برای محافظت از خود، نه برای احترام به قانون !!!!!) ؛ (3657592) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۵۱:۲۰
اقا امنيت و ارامش و رفاه رو تامين كنيد اكثر مسايل حل ميشه. (3657602) (alef-3)
 
Ukraine
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۵۳:۰۰
رئیس پلیس تهران باید بخاطر این حرف که گفته متهم باید ثابت کند که این مسئله نبوده سریعا عزل و به دلیل عدم التزام به قانون اساسی محاکمه شود. وقتی رئیس پلیس تهران از درک این موضوع مهم که هر کسی بیگناه است مگر آنکه خلاف آن ثابت شود (البته توسط مرجع ذیصلاح) چطور توانسته در این مسند تکیه بزند. واقعا جاری تاسف دارد. آقای توکلی که به دنبال احقاق حقوق مردم هستند، بخدا آزادی تعریف شده در قانون اساسی نیز حق این مردم می باشد. لطفا تا زمان عزل رئیس پلیس تهران این موضوع را پیگیری نمایید (3657608) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۴:۰۰:۲۷
خیلی کار خطرناکیه (3657637) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۵:۳۱
بالاخره یک جوری باید کار درست کرد بیکاری بیداد میکنه . خدا خیرتون بده (3657714) (alef-3)
 
Turkey
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۷:۱۳:۰۹
چه ربطی داشت؟!!! (3658094) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۴:۴۰:۱۵
حجابی که راه ترسیدن حفظ بشه چه ارزشی داره؟ مگه با گشت محسوس و نامحسوس میشه اعتقادات و باورها را تغییر داد؟! این همه اصرار به ادامه این روشها که آثار منفی اش بیشتر از مثبته برای چیه؟ چرا کسی در برابر این رفتارها حرفی نمیزنه؟ نق زدن نه انتقاد اونم توسط نهادهای ناظر و مسئول و نهادهای مدنی (3657747) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۳ ۱۴:۵۳:۱۲
حجاب زوری خیلی بهتر از بی حجابی آشکاره. (3660859) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۴:۵۰:۱۱
همین اندازه اگه محیط بان یا جهت جلوگیری از جرم های جنایی استخدام میکردن و اهمیت میدان انقد قتل و دزدی رخ نمی داد. (3657773) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۴:۵۰:۱۵
اولا که این دروغ هست که در فرانسه اجازه نمی دهند. و دوم اینکه فرانسه ، کل دنیا نیست و اگر مثلا در فلان کشور که شده مبنای تصمیم گیری این آقایون، البته بر عکسش، یک روز قانون گذاشتند با دست راه بریم ما نباید مثل اونا رفتار کنیم.
فرانسه با برقع مشکل داره
و تازه ممنوعیت حجاب هم در همه مدارس و دانشگاه ها نیست در برخی جاهاست، همین الانش هم برخی دانشگاه ها در ایران (مثل دانشگاه علمی کاربردی دادگستری) چادر اجباری هست اما همه جا این طور نیست.

حال منطق این آقایون رو بپذیریم که در فلان مدرسه و دانشگاه و اصلا همه اونا حجاب ممنوع هست، در خیابان که ممنوع نیست.
بیایید نتیجه انتخابات را بپذیرید و یا اینکه همه پرسی و رفراندوم کنید به جای صحبت کردن از زبان همه مردم (3657774) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۴:۵۰:۵۷
به این میگن اشتغال زایی!!! راستی حقوقش چقدره؟؟ (3657776) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۰۰:۴۶
فرض کن همه چادر بپوشن، رنگ جامعه سیاه بشه، واقعا مردم دپرس میشن.
وقتی میری توی شهر مردم، از پسر و دختر و جوانان رنگ های شاد و زیبا بپوشند، روحیه جامعه بهتر می شود. چرا دنیا حذف رنگ هستیم.
بسیار دیدم که مشکل این پلیس ها رنگ هست حتی اگر پوشیده باشد شخص.
طبق دین، صورت و دو دست از مچ می تواند آزاد باشد و بقیه الزامی نیست حتما با چادر و یا مانتوی کلاسیک قدیمی پوشیده بشه، مهم لخت نبودن هست. و کسی با تاپ شلوارک که خیابان نیومده. این برخوردها نشون میده کار پلیس، ربطی به دین ندارد و وظیفه ی خود را زدودن رنگ از جامعه و نشاط از جامعه هست، دنبال جامعه ی افسرده و سرخورده هستند. شادی هم که ممنوع هست (3657806) (alef-13)
 
ناظر بيطرف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۲۱:۱۳
ايكاش از اين گشت ها براي توزيع كنندگان مواد مخدر هم گذاشته بودند...(فكر كنم احتمالاً شايد اهميتش بيشتر بود!...) (3657853) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۲۱:۲۵
7000 نفر گشت نامحسوس که با این وضع موجود فرهنگی هرکدام حداقل 5 گزارش در طول روز ارسال خواهند کرد. یعنی 35000 گزارش و پرونده در طول روز. آیا پلیس وقت و انرژی و نیرو و بودجه برای رسیدگی به این حجم از پرونده را دارد؟! (3657855) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۲۹:۱۲
واقعا شبیه کتاب جهان در سال 1984 شده،دیگر به همه ادمها به هم به چشم جاسوس نگاه میکنند،و نفرت همه جامعه را در بر خواهد گرفت (3657880) (alef-13)
 
Singapore
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۵:۳۸:۲۰
چه جالب یک نفر هم انتقاد نداشت توی این "گفتگوی ویژه"؟ (3657902) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۶:۰۵:۱۵
خود گويي و خود .... (3657976) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۶:۱۱:۱۴
این طرح بر خلاف موازین اسلامی است و خود طرح غیر اخلاقی است. (3657990) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۶:۱۹:۰۲
واقعا صدا و سیما شورش را در آورده. در مورد چنین مسئله اجتماعی که هر آدم بی اطلاعی میداند چقدر در جامعه مخالف دارد حتی یکی از منتقدین را دعوت نمیکند تا در این جلسه اشکالات طرح را مطرح نماید. چند نفر موافق در جلسه جمع شده اند و فقط از لزوم اجرای طرح پشتیبانی کرده اند بعد میگند چرا مردم اخبار و تحلیلهای شبکه های خارجی را دنبال میکنند. (3658002) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۶:۲۸:۴۱
به قول یه بابایی:”کل کشور 2700 محیط بان بیشتر نداره یعنی 13 برابر کمتر از استاندارد جهانی، اونوقت 7000 نفر پلیس نا محسوس فقط تو تهران گذاشتن
(3658015) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۶:۳۳:۵۳
این مسئله باعث سوء استفاده خواهد شد فردا هر لباس شخصی میتونه تو خیابون بگه من پلیس نامحسوس هستم (3658021) (alef-3)
 
Turkey
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۶:۳۶:۲۹
تشریف بیارید جلوی تیراژه میبینید یک شخص شیک پوش کت و شلواری داره به زور دخترها و پسرها رو دستگیر میکنه (3658028) (alef-13)
 
حجت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۶:۳۷:۰۶
این طرح نشان میدهد که در نیروی انتظامی چقدر ظرفیت بالقوه به کار گرفته نشده وجود دارد که بایستی به نحوی برایشان کار ایجاد شود. البته بایستی نحوه پرداخت حق الزحمه به این نیروهای زحمتکش نیز به نحو صحیحی باشد. چرا که اگر بر مبنای تعداد گزارش خلاف و یا درصدی از جریمه نقدی اخذ شده از خاطیان باشد وامصیبتا.

در ضمن بارها اشاره به مرجع قضایی شد. اگر این پرسنل زحمتکش هر کدام فقط روزی یک گزارش خلاف ارائه کنند به معنی 7000 پرونده قضایی در روز است و مرجع رسیدگی قضایی نیز بایستی ظرفیت جدیدی برای رسیدگی به این همه پرونده ایجاد نماید.

حال سوال بنده اینست که مگر پدیده بی حجابی یا مانور خیابانی در خفا بوقوع می پیوندد؟ یا اینکه از امور سری و طبقه بندی شده است؟ که نیاز به مامور مخفی دارد؟ و اگر قرار است که ماموران مخفی به این موارد رسیدگی کنند، وظیفه این همه ماشین پلیس و مامور گشت ارشاد و سازمان های غیر مخفی چیست؟

مشکل بزرگ دیگر احراز وقوع جرم و خلاف توسط مرجع قضایی است که اگر قرار باشد به صرف گزارش موبایلی مامور مخفی باشد نقض مشهود حقوق شهروندی است. (3658029) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۶:۳۸:۳۶
خداوکیلی میخواهید برای ملت بدون شغل فکر شغل باشید یا ....

یعنی پلیس ما مشکل مملکت رو تا این اندازه جدی میداند که حاضر است کلی هزینه به کشور تحمیل کند ؟ کشوری که گاه تا 40 % هم تورم دارد نباید هزینه زائد داشته باشد؟

اگر بلد هستید برای ملت شغل درست کنید همه این مواردی که در نظر دارید حل خواهد شد. (3658031) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۷:۱۱:۳۱
جالبه که توی این برنامه همه یک طرفه دفاع کردن، حتی یک نفر مخالف نیامده که حرفی بزنه و سه نفر دیگه بزنن توی دهنش که نه تو اشتباه می کنی!! صدا و سیمای ما هم شده گل و بلبل، برای تزئین و دکوری هم که شده حاضر نیست کوچکترین مخالفتی رو پخش کنه!!! خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی! توی همین الف جامعه شناسی مخالفت خودش رو اعلام کرده بود، رئیس کانون وکلا ابهامات و مشکلات این طرح را مطرح کرده بعد رفته اند سراغ جامعه شناس مرتبط با خود پلیس، رفتن سراغ نماینده ای که معلومه به کدوم جناح و فکری وابسته هست و خود طراح مساله! (3658089) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۹:۰۳:۳۴
عزیز من یک توصیه برادرانه میکنم قید صداوسیما. را بزنید
صبح تا شب استرس اقتصادی و اجتماعی داریم شب هم تحلیلهای یک طرفه تلویزیون (3658281) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۷:۱۳:۱۳
متهم باید بتواند اثبات کند این مسئله نبوده
البینه علی المدعی؛ یعنی مثلا اگه یه در مورد کسی گزارش داد که تو فلان اتوبان روسری سر فلان راننده نبوده راننده باید چطوری ثابت کنه بوده!؟ خخخخخخخخخخخ (3658096) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۸:۳۹:۰۸
بعدا اگر بخاطر همین کارهاتون و به بهانه نقض حقوق بشر و حقوق زنان علیه تون بیانیه و قطعنامه و تحریم صادر و برقرار کردن، نیاین داد و هوار راه بندازین که واویلا برجام نقض شد و روحانی یالا بیا درستش کن و ...
یعنی تو این مملکت یه عده اصلا آفریده شدن برای لجبازی با مردم (3658246) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۸:۴۶:۱۸
اگر یکی از این مامورین هنگام ثبت و ارسال شماره خودروی متخلف به سامانه پلیس امنیت، اشتباه کند و مثلا 2 را با 3 به اشتباه بگیرد و از شانس خودروی یک فرد بی تقصیر برایش مسئله درست شود؛ تکلیف چیست؟ آبروی فرد می رود که!!!! (3658259) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۰:۱۶:۳۵
بجای هفت هزار نامحسوس، هزار نفر محسوس بگذارید و قاچاقچی مواد مخدر را بگیرید (3658394) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۱:۱۶:۴۹
باید این مامورین حداقل زن بودن . شغل این آقایون آیا مورد تایید مراجع هست؟ (3658487) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۲:۰۲:۲۸
تعداد منفی و مثبت زیر هر کامنت همه چیز را روشن می کند .آقا جان لباس پوشیدن یک مسئله شخصی هست چند بار تا الان این مدل طرح ها اجرا شده ؟اثری هم داشته ؟ شما هر طرحی هم اجرا کنید بی اثر خواهد بود به دلیل اینکه اجتماع و نیاز اجتماع تغییر کرده و تا زمانی که با این موضوع برخورد قهرآمیز داشته باشید مشکل حل نخواهد شد . (3658546) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۲:۳۵:۱۲
ایران اکنون 6 برابر متوسط جهانی مصرف سوخت،5 برابر متوسط جهانی فرسایش خاک و8 برابر متوسط جهانی ، معادل 11 برابر قبل از انفلاب، میزان طلاق دارد.آنوفت با این کمبودبودجه، 7هزارنفر را برای رصد تنگی وکوتاهی لباس و محل استفرار روسری روی سر خانمهاوصدای موسیفی دراتومبیل و...به عبارتی جاسوسی چیپ از مردم عادی ونه بزهکاران حرفه ای، بکار گرفته است.ماشاالله به اینهمه درایت وفهم وکمالات. (3658586) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۳:۱۱:۴۶
کاشکی از این ماموران برای جلوگیری از خفت گیری می کردند تا مردم را در خانه اش با چاقو خفت نکنند و پول و ساعت و موبایلش را به زور نگیرند . در خیابان ، کوچه و غیره که راه میری همش نگرانی که الان چند نفر میرسند و با گذاشتن چاقو روی گلویت همه چیزت را میبرند . (3658622) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۰۲:۱۳:۲۹
۴ تا از این بد حجاب ها رو بگیرین تو رو بخدا تو ملا عام ۷۰ ضربه حد بزنید ٖ قول می دم بهتون بقیه ظرف یک هفته ماستها رو کیسه می کنند (3658785) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۰۱:۳۲:۴۵
واقعاکه .من تابحال چادرم و زمین نزاشتم یبار افتادتوجوب منم چون وسواس داشتم گذاشتم تومشماتوماشین .مانتوم چون خیلی بلندبود ازرو کت پوشیده بودم خیلی ضایع بود درآوردم کتم تازه رو زانوم بود .رفتم خرید منوگرفتن بردن وزرا .آبروم رفت
اخه چرا انقدالکی میگیرن من خودم هیچ وقت حاضرنیستم بدحجاب برم بیرون
.خیلی بی حجابی زیاد شده روم نمیشه پیاده توخیابون راه برم همه یاشلوارپاره تن دارن یا ملنتوجلوباز. گرفتن فایده ای نداره شمابایدبجای گرفتن ازخوبیهای دین اسلام بگید باید اعتکافومجانی کنید نه اینکه زناروبگیرید ببرید که خوب نمیشه بلکه همه کشورهامسخره من میکنن (3856167) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.