توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 346579
شجونی: طرح امنیت اخلاقی باید به روش عاقلانه و دینی انجام شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۵
یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت:‌طرح امنیت اخلاقی باید به روش عاقلانه و دینی انجام شود و لازم است مجریان این طرح راه صحیحی برای اجرا داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین جعفر شجونی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اجرای طرح امنیت اخلاقی توسط نیروی انتظامی در بزرگراه ها اظهار کرد: نمی‌دانم نحوه عملکرد مجریان این طرح چگونه است اما در مجموع درست نیست در نظامی که با خون شهدا آبیاری شده و رهبرانش نیز بارها درباره حاکمیت اصول اسلام در آن سخن گفته اند، شاهد بی حجابی باشیم.

شجونی با تاکید بر اینکه مجریان این طرح باید با روش عاقلانه و دینی به اجرایش بپردازند گفت:‌لازم است که مجریان طرح امنیت اخلاقی راه صحیحی را برای اجرایش انتخاب کنند و موارد منکر را به درستی تشخیص دهند و در این زمینه از نظرات کارشناسان دینی هم استفاده کرده تا عملکرد مناسبی داشته باشند.

عضو جامعه روحانیت مبارز در واکنش به انتقاداتی که نسبت به اجرای این طرح انجام می‌شود، اظهار کرد: بعضی‌ها از انجام چنین طرح‌هایی ناراضی هستند چرا که به آرزوهای خود نرسیده‌اند و همین که فردی می‌خواهد امر به معروف کند می‌گویند به شما چه ربطی دارد؟! در حالی که هیچ مملکتی با اباحه گری و لاالبالی گری و دهن کجی به اسلام، آباد نشده است.

وی ادامه داد: آیا درست بعد از ۳۷ سال که از پیروزی انقلاب می‌گذرد، در عروسی‌های ما مشروب استفاده شود؟ چنین بی‌حیایی‌هایی هم ضرر مادی دارد و هم معنوی.

شجونی در پایان با بیان اینکه منشاء مقابله با دین در ایران به زمان رضاخان باز می گردد گفت:‌امثال آتاتورک در ترکیه و رضاخان در ایران باعث تقویت مقابله با دین در این دو کشور شده‌اند و امروز نیز برخی خانم‌ها در کشور به اسلام دهن‌کجی می‌کنند و حجاب خود را رعایت نمی‌کنند که اجرای درست طرح امنیت اخلاقی می‌تواند به بهترشدن فضای عمومی جامعه کمک کند.
 
کلمات کلیدی : حجاب+گشت ارشاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.