نظر منتشر شده
۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 347192
پلیس تهران: طرح امنیت اخلاقی نامحسوس درخواست مردم بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۴
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: پلیس در اجرای طرح امنیت اخلاقی نامحسوس، مجاز به برخورد علنی نیست و فقط گزارش می کند.

سردار حسین ساجدی نیا با اشاره به این که طرح امنیت اخلاقی از سال های گذشته اجرا شده است افزود: "ایجاد امنیت و آرامش در سطح کشور به ویژه در شهر تهران از جمله انتظارات مردم از پلیس است."

وی با بیان این که امنیت اخلاقی فقط در موضوع پوشش خلاصه نمی شود بلکه در همه موضوعات و آسیب های اجتماعی است اضافه کرد: "پلیس برای این منظور هماهنگی های لازم را با قوه قضائیه داشته است."

نامحسوس بودن طرح امنیت اخلاقی، بنا به در خواست‌های مردم است
سردار ساجدی نیا درباره نامحسوس بودن طرح اخیر امنیت اجتماعی هم گفت: "پلیس در اکثر مأموریت های عملیاتی از جمله مواد مخدر، آگاهی، فتا و پلیس امنیت با لباس شخصی اقدام می نماید. از اهداف مهم این طرح، مقابله با سارقان، اراذل و اوباش، معتادان و قاچاقچیان می باشد."

سردار ساجدی نیا ادامه داد: "پلیس در طرح امنیت اجتماعی هم به صورت محسوس و هم نامحسوس عمل می نماید."

وی با بیان این که نامحسوس بودن این طرح، بنا به در خواست‌های مردم است گفت: "چندین موضوع از جمله مزاحمت نوامیس از دغدغه های مردم بوده است و از پلیس انتظار دارند در این حوزه ورود و رفع دغدغه کند. از دیگر دغدغه های مردم برخورد با حرکات نامتعارف و خطرآفرین در حوزه راهنمایی و رانندگی می باشد.

رییس پلیس پایتخت ادامه داد: پلیس برای انجام مأموریت های متعدد خود بر اساس قوانین و ضوابط جاری در کشور می تواند از مأموران محسوس و نامحسوس خود استفاده نماید. تمام سازوکارهای لازم برای استفاده بهینه برای این مأموریت در نظر گرفته شده و کلیه اقدامات آنان تحت نظارت سیستم های نظارتی پلیس از جمله بازرسی، حفاظت اطلاعات و ... قابل کنترل می باشد.

به گفته وی، کلیه مأموران از کارکنان کادر پلیس تهران و ضابط قضائی می باشند. انتخاب این مأموران بر اساس معیارهای از پیش تعیین شده و تأییدیه مبادی ذیربط صورت گرفته است. از آنجا که این کارکنان به عنوان ضابط قضائی بوده، صحت گزارش آنان مورد تأیید مراجع قضائی می باشد."

رئیس پلیس پایتخت اعلام نمود: این مأموران علاوه بر انجام وظایف و مأموریت های تخصصی خود، در ساعات غیراداری به عنوان مأموران نامحسوس و مورد وثوق، در صورت مشاهده جرایم مشهود، صرفاً اطلاعات لازم را از طریق سیستم های ارتباطی به مرکز پلیس اعلام می نمایند و مأموران به هیچ وجه، مواجهه حضوری و برخورد با مردم را ندارند.

لازم به ذکر است هرگونه اقدامی که نیاز به برقراری ارتباط با مردم باشد صرفا توسط مأموران انتظامی با شناسه پلیسی انجام می گیرد. به جهت رفع دغدغه های مردمان، این اطمینان به شهروندان داده می شود که نظارت کامل بر نحوه رفتار و گزارشات مأموران نامحسوس انجام می شود و اساساً این اقدامات به جهت افزایش احساس امنیت روانی و رفع دغدغه های مردم می باشد.

براساس گزارش سایت پلیس، وی در پایان گفت: "شهروندان عزیز در صورت هرگونه ابهام و شکایت، مراتب را می توانند به پلیس ۱۹۷ و یا ۱۱۰ اطلاع دهند و مطمئن باشند در کمترین زمان ممکن به آن رسیدگی خواهد شد."
 
کلمات کلیدی : حجاب+گشت ارشاد
 
یکی از مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۶:۲۹:۵۴
من مخالفم. (3659490) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۸:۳۲:۱۱
ما در افراط سرآمد دنیاییم (3659650) (alef-11)
 
مشکین نقاب
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۹:۰۳:۱۶
من موافقم.

در روایتی رسول خدا (صلی الله علیه وآله) درباره عذاب زنان گناهکار در روز قیامت می فرماید: ...اما زنی که به موی سرش آویزان بود به این دلیل بود که مویش را از نامحرم نمی پوشاند(بحارالانوار، ج 100، ص 247).

امام صادق(علیه السلام)فرمود: برای زن مسلمان صحیح نیست روسری و پیراهنش به گونه ای باشد که او را نپوشاند (مستدرک الوسائل، ج 14، ص 255).

امام صادق(علیه السلام)می فرماید: بر دختری که به سن بلوغ می رسد، روزه و حجاب واجب است (وسایل الشیعه، ج 4، ص 409). (3659711) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۳ ۱۰:۲۵:۴۲
یکی از اونایی که از پلیس تلفنی بارها درخواست کرده ام من هستم خانواده ما از دست مزاحمت اراذل و اوباش تو خیابون مرتب اعصابشون خورده
اتفاقا نه حزب اللهی هستم و نه مانند اون؛سالها هم در اروپا زندگی کردم والله اونجا اینجوری خانمها در اذیت نیستن شما که اسمت رو گذاشتی یکی از مردم بفرما بگو دلیل مخالفتت چیه ؟ من که راضی هستم چون خودم هم چشمم دنبال خونواده مردم نیست (3660425) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۶:۳۴:۳۷
کدوم مردم، کدوم جامعه اماری، چرا هیچ وقت توی نظرسنجی های اینا ما نیستیم، این مسئل باید به همه پرسی گذاشته بشه نه اینکه از چهارتا مثل خودت بری رای بگیری، من هم میتونم برم افرادی انتخاب کنم نظرسنجی کنم که مطابق نظرم باشه،
ازار و اذیت مردم و احساس بی امنیتی، چیزی نیست که اینجوری بخوان توجیه کنند ، جایگاه مجلس بعنوان نمایندگان مردم کجاست چرا همیشه در سکوت هست (3659498) (alef-13)
 
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۳ ۰۰:۳۷:۳۹
من یکی از اون مردمم که دنبالش میگردی عزیز!
دقت کردی این جمله رو: "پلیس در اکثر مأموریت های عملیاتی از جمله مواد مخدر، آگاهی، فتا و پلیس امنیت با لباس شخصی اقدام می نماید..." خب چرا تا حالا کسی یادش نبوده که ای بابا لباس شخصی و نامحسوس بازی آزار و اذیت و نا امنی داره؟
با عرض معذرت، نا امنی مال کسانیه که خودشون مشکل دارن یا شبیه مشکلسازا رفتار میکنن.
مأمور قلابی هم همیشه بوده و خواهد بود حالا پلیس کارشو ول کنه که سوء استفاده از نامش نشه؟ این طوری که بدتره.
جرائم رانندگی هم گاهی اشتباه میشن اما میشه نظارت و دوربین پلیس رو گذاشت کنار؟
یابهتره این عیوب رو برطرف کنیم و کاهش بدیم. (3660113) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۶:۴۸:۱۱
سردار عزیز این مردم از امنیتی که ایجاد شده شکرگذار خدا و بندگانش هستند ولی این طرح جامعه رو امنیتی می کنه و این جو روانی منفی ایجاد می کنه و برای نظام هزینه داره . فرض بفرمایید بنده با اتومبیل بدون هیپ نیت سویی از یک خانم آدرس بپرسم و فردا احضاریه برام بیاد . چگونه ثابت کنم قصد بدی نداشتم ؟ وقتی جریمه رانندگی از یه شهر دیگه برای خیلی ها میاد که نمیتونین انکار کنین په تضمینی وجود داره من فردا بار اشتباه فرد دیگری رو مجبور نشم به گردن بگیرم ؟ (3659518) (alef-13)
 
یکی دیگر از مردم
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۷:۲۸:۴۷
من هم مخالفم (3659564) (alef-13)
 
محمود
United States
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۹:۵۶:۴۹
شما موافق یا مخالف باشین، معیاردعمل ما قرآنه و قرآن میگه بی حجابی نکتید. (3659804) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۷:۳۱:۳۱
سلام بر سردار محترم كه مطمئنا خيلي براي تامين امنيت اين كشور زحمت مي كشند، ولي ميشه بگن چه طوري اين در خواست به ايشون رسيده ؟ جديدا هر چي ميشه مسئولين ميگن درخواست مردم بوده ! (3659571) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۷:۵۱:۰۱
کی رای گیری کردین؟ (3659594) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۸:۰۴:۱۸
من خودم مخالفم
ولی برادر و خواهر های من هم مخالفند! (3659619) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۸:۲۲:۵۹
اون وقت مبارزه با جیب بری و زور گیری و ماشین دزدی خواست مردم نبود؟ (3659637) (alef-11)
 
میثم
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۸:۳۲:۳۸
یعنی رای گیری کرده اند؟ (3659652) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۲۰:۰۱:۱۵
اگر درخواست بوده نشان از ضعف نیروی انتظامی است که نشان میدهد مشکلات انقدر حاد میشود و به جای میرسد که نیاز به درخواست مردم میشود, چرا شما قبل از درخواست اقدام نکردید?
روی دیگر قضیه این است که درخواست کنندگان همین روش را خواسته اند و در این بین امر به معروف و نهی از منکر اشکار جایگاهش کجاست? (3659813) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۳ ۰۱:۵۷:۳۴
1. من به پلیس احترام میگذارم ، چون اگه نباشن ، هرج و مرج و آشوب میشه.
2. قدردان زحمات پلیس نیز هستم چون، امنیت به اندازه ی نون شب واجبه.
3. اما به پلیس انتقاد هم دارم ؛ چون پلیس با راه انداختن اینجور طرحها ، برای آسایش مردم خلل ایجاد میکنه.
4. پلیس باید شجاع باشه ، نگه این درخواست مردمه ، اگه این طرح درخواست مردمه ، بنابراین من یکی از همین مردم، هم از پلیس محترم تقاضا دارم این طرح رو متوقف کنه.
5. این اقدامات پلیس محترم ، حس امنیت رو از من سلب میکنه ، همه جای دنیا دیدن پلیس به معنی امنیت، احترام و آسایشه ، اما تو مملکت ما به معنی گیر دادن و عدم وجود حس امنیت و البته سلب آسایش.
6. کاش پلیس نماینده و خدمتگزار همه مردم بود نه فقط یه قشر اقلیت و خاص. (3660184) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۴ ۱۸:۴۲:۱۵
این طرح برای تهران است
و مردم تهران 7 اسفند 94 نظرشون رو گفتن
مردم چهارتا گروهبان و سرباز تحت امر و بدون اجازه اظهار نطر نیستند که موافق هر چیزی که شما بگویید باشند
کدام طرحتان را بابت مخالفت مردم متوقف کرده اید که این را بابت موافت انها انجام میدهد؟
کدام تهدیدتان به عدم شماره گذاری خودرو به سرانجام رسید و 2 ماه بعد همان خودرو با همان مشخصات شماره گذاری نشد؟ لابد مردم گفتند که بیخیال بشید و خودروسازان را اذیت نکنید (3663204) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۰۲:۱۶:۳۶
ببخشید سردار عزیز شما نظر کیو پرسیدین دقیقا؟ والا نظرسنجی ما ندیدیم! (3666157) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.