توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482321
وسوسه خودروهای لوکس برای فریب زنان / فرزند سردار قلابی دستگیر شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی از دستگیری متهمی خبر داد که با وعده ازدواج و خرید خودروهای لوکس از زنان و دختران تهرانی کلاهبرداری می‌کرد. تحقیقات از متهم دستگیر شده، آغاز شده است.

به گزارش خبرآنلاين، یکم خردادماه زن ۳۰ ساله‌ای با مراجعه به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام کرد که توسط مدیر یک شرکت واردات خودرو به نام «محمدپرهام جواهریان» مورد کلاهبرداری قرار گرفته و این شخص با جلب اعتماد او و در ادامه خانواده اش، اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از آنها کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «کلاهبرداری» و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۳۳ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش از طریق شبکه‌های مجازی با تبلیغات شرکتی به نام مهین تک رو در خصوص واردات و فروش خودروهای خارجی آشنا شدم؛ با مراجعه به دفتر شرکت در خیابان جردن با مدیر شرکت به نام آقای محمدپرهام جواهریان آشنا شدم. قرارداد تنظیم یک خودرو سواری اپتیما به مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان مابین من و شخص بسته شد و مبلغ ۵ میلیون تومان نیز به عنوان پیش پرداخت از سوی بنده به این شخص پرداخت شد؛ قرار گذاشتیم تا مابقی پول خودرو نیز همزمان با تحویل خودرو پرداخت شود.

مالباخته در خصوص نحوه آشنایی خود با مدیر شرکت به نام محمدپرهام جواهریان به کارآگاهان گفت: مدت کوتاهی از مراجعهٔ من به شرکت مهین تک رو و تنظیم قرارداد خرید خودرو نگذشته بود که تماس‌های مدیر شرکت شروع شد؛ این شخص به بهانه‌های مختلفی با بنده تماس می‌گرفت و از من درخواست ملاقات می‌کرد تا نهایتا اولین ملاقات بنده با ایشان انجام شد؛ محمد پرهام با طرح این ادعا که در همان ملاقات اول به من علاقه مند شده از من درخواست ازدواج کرد و همین موضوع زمینه تماس‌ها و ملاقات‌های بعدی او با من شد.

مالباخته درخصوص ادعای محمد پرهام مبنی بر ارتباطش با ارگان‌های مهم دولتی و لشگری نیز به کارآگاهان گفت: در همان ملاقات‌های اول بود که محمدپرهام خودش را فرزند یکی از فرماندهان ارشد نظامی معرفی کرد و عنوان نمود که پدرش بواسطه نوع شغل و مأموریت‌هایش دائما در خارج از کشور است. علاوه بر آن خودش نیز مدعی بود که با وزارتخانه‌های مهم و حساس دولتی ارتباط نزدیکی دارد و برای اثبات اظهاراتش تصاویری از خودش با لباس‌های مختلف نظامی برایم ارسال می‌کرد؛ حتی در چند قرار ملاقاتی که با یکدیگر داشتیم، او تجهیزات پلیسی از جمله بی سیم و ... همراه خود داشت و همین اقدامات باعث شده بود تا من تمامی صحبت‌هایش را باور کنم.

مالباخته در خصوص نحوه کلاهبرداری میلیاردی از او و خانواده اش توسط محمدپرهام نیز به کارآگاهان گفت: محمدپرهام برای طرح درخواست ازدواجش به خانهٔ ما آمد و موضوع را با خانواده‌ام مطرح کرد و همین موضوع باعث شد تا دیگر کاملا به او و صحبت‌هایش اطمینان پیدا کنم؛ خانواده‌ام نیز که به من کاملا اعتماد دارند، زمانیکه با علاقه من به محمدپرهام روبرو شدند با درخواست ازدواج محمدپرهام موافقت کرده و بدین طریق محمدپرهام وارد خانوادهٔ ما شد؛ پس از گذشت مدت کوتاهی از آغاز نامزدی ما دو نفر، یک روز محمدپرهام مدعی شد که زمینهٔ مناسبی جهت سرمایه گذاری در واردات خودروهای گران قیمت خارجی در اختیارش قرار گرفته و به این بهانه مبلغ ۵۶۰ میلیون تومان از من و خانواده‌ام دریافت کرد؛ پس از دریافت این مبلغ و در شرایطی که پدرم قصد ساخت و ساز در یک قطعه زمین ۵۰۰ متری در منطقه لواسان را داشت، محمدپرهام مجددا با طرح این موضوع که می‌تواند تمامی امور قانونی و اداری مربوط به مجوز ساخت و ساز و ... را در کمترین زمان ممکن برای پدرم آماده کند، مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان دیگر از پدرم دریافت کرد اما پس از آن و به صورت ناگهانی، در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری ناپدید شد.

کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با مراجعه به محل شرکت «مهین تک رو» در منطقه جردن اطلاع پیدا کردند که دفتر شرکت مکانی استیجاری بوده که صرفاً برای چند ماه اجاره و پس از آن به مالک آن تحویل داده شده است؛ همچنین در بررسی سوابق شرکت نیز مشخص شد که اساساً چنین شرکتی ثبت قانونی نشده و هیچ شرکتی تحت این نام مجوز واردات خودرو به کشور را ندارد.

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با بهره‌گیری از اظهارات مالباخته مبنی بر حضور دو مرد جوان در شرکت به نام‌های "سعید" و "حمیدرضا" و هچنین بررسی تراکنش مالی حساب‌های مالباخته که همین افراد نسبت به وصول چک‌ها اقدام کرده بودند، محل سکونت آنها در خزانه و یافت آباد شناسایی و هر دونفر آنها در دو عملیات جداگانه، در روز ۵ خردادماه دستگیر و جهت انجام تحقیقات به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند؛ مالباخته پس از مواجهه حضوری با این دو نفر، هر دو نفرشان را مورد شناسایی دقیق قرار داد و گفت: در طول مدت آشنایی من با محمدپرهام، این دو نفر همیشه تمامی اظهارات محمدپرهام را در خصوص اینکه او واقعاً فرزند یکی از فرماندهان نظامی است یا ارتباط نزدیکی با وزارتخانه‌ها و ارگان‌های مهم دولتی دارد را تأیید می‌کردند.

در ادامه تحقیقات پلیسی، "سعید" و "حمیدرضا لب به اعتراف گشوده و گفتند شخصی که خودش را به نام محمدپرهام جواهریان معرفی کرده، در واقع یکی از دوستان آنها به نام واقعی "محمد" (متولد ۱۳۶۹) است که با طرح و برنامه قبلی جهت کلاهبرداری اقدام به افتتاح شرکت به نام "مهین تک رو" کرده و در حال حاضر نیز در یک خانه استیجاری در منطقه نیاوران مخفی شده است.

با شناسایی دقیق مخفیگاه «محمد» در منطقه نیاوران، سرانجام متهم اصلی پرونده در روز ۱۳ خردادماه و در حین تردد با یک BMW مدلZ4 شناسایی، دستگیر و به پایگاه یکم آگاهی منتقل شد.در بررسی مدارک شناسایی خودرو توقیف شده از متهم مشخص شد که متهم، خودرو را به صورت روزانه از یک شرکت خصوصی کرایه كرده؛ با شناسایی این شرکت در شمال شهر تهران و انجام تحقیقات بعدی مشخص که متهم اصلی پرونده در دفعات مختلف اقدام به کرایه خودروهای مدل بالا از جمله «تویوتا» و «بی ام و» از آنجا كرده است؛ مالباخته نیز در تحقیقات تکمیلی تأیید کرد که محمدپرهام جواهریان یا همان محمد در طول این مدت با انواع خودروهای مدل بالا بر سر قرارهایش حاضر می‌شده و متهم نیز اظهارات مالباخته را تأیید کرد.

با دستگیری متهم و اعترافات صریح وی، تعدادی دیگری از شکات و مالباختگانی که با مراجعه به شرکت «مهین تک رو» مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، شناسایی و به پایگاه یکم آگاهی دعوت شدند؛ یکی از مالباختگان پس از شناسایی متهم عنوان داشت که جهت تحویل یک دستگاه خودرو لوکس خارجی، مبلغ ۹۰ میلیون تومان به پرداخت نموده و دیگر مالباختگان نیز در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که ده‌ها میلیون تومان جهت تحویل خودرو خارجی به متهم اصلی پرونده پرداخت کردند.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که متهم هیچگونه وابستگی و یا نسبتی با افراد سرشناس و یا مدیران دولتی وفرماندهان لشگری نداشته و تمامی اقدامات متهم در استفاده از هویت مجعول و ... صرفا با قصد و نیت کلاهبرداری از افراد صورت گرفته است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه این خبر با دعوت از شکات و مالباختگان برای حضور در پایگاه یکم آگاهی و پیگیری شکایات خود گفت: با توجه به نوع اقدامات مجرمانه متهم در استفاده از هویت مجعول ، انتساب خود به افراد سرشناس و همچنین ارگان مختلف دولتی و لشگری و برنامه‌ریزی متهم جهت کلاهبرداری در پوشش شرکت کاغذی مهین تک رو و به جهت شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است؛ لذا از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بزرگاه شهید صدر (مسیر شرق به غرب) - ابتدای خیابان شهید قلندری شمالی مراجعه کنند.

وی افزود: از شهروندان محترم که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص دیگر اقدامات مجرمانهٔ این شخص در اختیار دارند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۸۳۱۰ در اختیار کارآگاهان پایگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
 
کلمات کلیدی : دستگیری + فریبکاری + پلیس آگاهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.