توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481975
نیاوران آخرین ایستگاه نامزد کلاهبردار + عکس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱
فردی که با استفاده از هویت مجعول، انتساب خود به افراد سرشناس و همچنین ارگان مختلف دولتی و لشگری در پوشش شرکت کاغذی مهین تک رو از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد توسط مأموران پلیس دستگیر شد.
 
به گزارش فارس، در مورخه 1 خرداد 1396 خانم جوانی ( 30 ساله ) با مراجعه به کلانتری 101 تجریش اعلام کرد که توسط مدیر یک شرکت واردات خودرو به نام آقای "محمدپرهام  جواهریان" مورد کلاهبرداری قرار گرفته و این شخص با جلب اعتماد او و در ادامه خانواده اش، اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از آنها کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری" و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 33 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته :

مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش از طریق شبکه های مجازی با تبلیغات شرکتی به نام مهین تک رو در خصوص واردات و فروش خودروهای خارجی آشنا شدم.

با مراجعه به دفتر شرکت در خیابان جردن با مدیر شرکت به نام آقای محمدپرهام جواهریان آشنا شدم .

قرارداد تنظیم یک دستگاه خودرو سواری اپتیما به مبلغ 140 میلیون تومان مابین بنده و شخص بسته شد و مبلغ 5 میلیون تومان نیز به عنوان پیش پرداخت از سوی بنده به این شخص پرداخت و قرار شد تا مابقی پول خودرو نیز  همزمان با تحویل خودرو پرداخت شود.


 
مالباخته در خصوص نحوه آشنایی خود با مدیر شرکت به نام محمدپرهام جواهریان به کارآگاهان گفت: مدت کوتاهی از مراجعه من به شرکت مهین تک رو و تنظیم قرارداد خرید خودرو نگذشته بود که تماس های مدیر شرکت شروع شد؛ این شخص به بهانه های مختلفی با بنده تماس می گرفت و از من درخواست ملاقات می کرد تا نهایتا اولین ملاقات بنده با ایشان انجام شد.
وی افزود: محمدپرهام با طرح این ادعا که در همان ملاقات اول به من علاقه مند شده از من درخواست ازدواج کرد و همین موضوع زمینه تماس ها و ملاقات های بعدی او با من شد.
مالباخته در خصوص ادعای محمدپرهام مبنی بر ارتباطش با ارگان های مهم دولتی و لشگری نیز  به کارآگاهان گفت: درهمان ملاقات های اول بود که محمدپرهام خودش را فرزند یکی از فرماندهان ارشد نظامی معرفی کرد و عنوان نمود که پدرش بواسطه نوع شغل و مأموریت هایش دائما در خارج از کشور است؛ علاوه بر آن خودش نیزمدعی بود که با وزارتخانه های مهم و حساس دولتی ارتباط نزدیکی دارد و برای اثبات اظهاراتش تصاویری از خودش با لباس های مختلف نظامی برایم ارسال می کرد؛ حتی در چند قرار ملاقاتی که با یکدیگر داشتیم ، او تجهیزات پلیسی از جمله بی سیم و ... همراه خود داشت و همین اقدامات باعث شده بود تا من تمامی صحبت هایش را باور کنم.
مالباخته در خصوص نحوه کلاهبرداری میلیاردی از او و خانواده اش توسط محمدپرهام نیز به کارآگاهان گفت: محمدپرهام برای طرح درخواست ازدواجش به خانه ما آمد و موضوع را با خانواده ام مطرح کرد و همین موضوع باعث شد تا دیگر کاملا به او و صحبت هایش اطمینان پیدا کنم.
وی گفت: خانواده ام نیز که به من کاملا اعتماد دارند ، زمانیکه با علاقه من به محمدپرهام روبرو شدند با درخواست ازدواج محمدپرهام موافقت کرده و بدین طریق محمدپرهام وارد خانواده ما شد.
شاکی ادامه داد:پس از گذشت مدت کوتاهی از آغاز نامزدی ما دو نفر ، یک روز محمدپرهام مدعی شد که زمینه مناسبی جهت سرمایه گذاری در واردات خودروهای گران قیمت خارجی در اختیارش قرار گرفته و به این بهانه مبلغ 560 میلیون تومان از من و خانواده ام دریافت کرد؛ پس از دریافت این مبلغ و در شرایطی که پدرم قصد ساخت و ساز در یک قطعه زمین 500 متری در منطقه لواسان را داشت ، محمدپرهام مجددا با طرح این موضوع که می تواند تمامی امور قانونی و اداری مربوط به مجوز ساخت و ساز و ... را در کمترین زمان ممکن برای پدرم آماده کند ، مبلغ 400 میلیون تومان دیگر از پدرم دریافت کرد اما پس از آن و به صورت ناگهانی ، در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری  ناپدید شد.
تحقیقات پلیسی:
کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با مراجعه به محل شرکت "مهین تک رو" در منطقه جردن اطلاع پیدا کردند که دفتر شرکت مکانی استیجاری بوده که صرفا برای چند ماه اجاره و پس از آن به مالک آن تحویل داده شده است؛ همچنین در بررسی سوابق شرکت نیز مشخص شد که اساسا چنین شرکتی ثبت قانونی نشده و هیچ شرکتی تحت این نام مجوز واردات خودرو به کشور را ندارد .
در ادامه تحقیقات پلیسی ، کارآگاهان با بهره گیری از اظهارات مالباخته مبنی بر حضور دو مرد جوان در شرکت به نام های "سعید" و "حمیدرضا" و هچنین بررسی تراکنش مالی حساب های مالباخته که همین افراد نسبت به وصول چک ها اقدام کرده بودند ، محل سکونت آنها در خزانه و یافت آباد شناسایی و هر دونفر آنها در دو عملیات جداگانه ، در مورخه 5خرداد 1396 دستگیر و جهت انجام تحقیقات به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.
مالباخته پس از مواجه حضوری با این دو نفر ، هر دو نفرشان را مورد شناسایی دقیق قرار داد و عنوان داشت: در طول مدت آشنایی من با محمدپرهام ، این دو نفر همیشه تمامی اظهارات محمدپرهام را در خصوص اینکه او واقعا فرزند یکی از فرماندهان نظامی است یا ارتباط نزدیکی با وزارتخانه ها و ارگان های مهم دولتی دارد را تأیید می کردند.
دستگیری متهم اصلی پرونده :
در ادامه تحقیقات پلیسی ، سعید و حمیدرضا لب به اعتراف گشوده و عنوان داشتند که شخصی که خودش را به نام محمدپرهام جواهریان معرفی کرده ، در واقع یکی از دوستان آنها به نام واقعی "محمد . الف" ( متولد 1369 ) است که با طرح و برنامه قبلی جهت کلاهبرداری اقدام به افتتاح شرکت به نام "مهین تک رو" کرده و در حال حاضر نیز در یک خانه استیجاری در منطقه نیاوران مخفی شده است .
با شناسایی دقیق مخفیگاه "محمد . الف" در منطقه نیاوران ، سرانجام متهم اصلی پرونده در مورخه 13 خرداد 1396 و در حین تردد با یک BMW مدلZ4 شناسایی ، دستگیر و به پایگاه یکم آگاهی منتقل شد.
استفاده از خودروهای لوکس کرایه :
در بررسی مدارک شناسایی خودرو توقیف شده از متهم مشخص شد که متهم ، خودرو را به صورت روزانه از یک شرکت خصوصی کرایه نموده است.
با شناسایی این شرکت در شمال شهر تهران و انجام تحقیقات بعدی مشخص که متهم اصلی پرونده در دفعات مختلف اقدام به کرایه خودروهای مدل بالا از جمله "تویوتا" و"بی ام و"از آنجا نموده است ؛ مالباخته نیز در تحقیقات تکمیلی تأیید کرد که محمدپرهام جواهریان یا همان محمد . الف در طول این مدت با انواع خودروهای مدل بالا بر سر قرارهایش حاضر می شده و متهم نیز اظهارات مالباخته را تأیید کرد .
شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان :
با دستگیری متهم و اعترافات صریح وی ، تعدادی دیگری از شکات و مالباختگانی که با مراجعه به شرکت "مهین تک رو" مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند ، شناسایی و به پایگاه یکم آگاهی دعوت شدند.
یکی از مالباختگان پس از شناسایی متهم عنوان داشت که جهت تحویل یک دستگاه خودرو لوکس خارجی ، مبلغ 90 میلیون تومان به پرداخت نموده و دیگر مالباختگان نیز در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که دهها میلیون تومان جهت تحویل خودرو خارجی به متهم اصلی پرونده پرداخت کردند .
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که متهم هیچگونه وابستگی یا نسبتی با افراد سرشناس و یا مدیران دولتی وفرماندهان لشگری نداشته و تمامی اقدامات متهم در استفاده از هویت مجعول و ... صرفا با قصد و نیت کلاهبرداری از افراد صورت گرفته است.
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه این خبر با دعوت از شکات و مالباختگان جهت حضور در پایگاه یکم آگاهی جهت پیگیری شکایات خود عنوان داشت : با توجه به نوع اقدامات مجرمانه متهم در استفاده از هویت مجعول، انتساب خود به افراد سرشناس و همچنین ارگان مختلف دولتی و لشگری و برنامه ریزی متهم جهت کلاهبرداری در پوشش شرکت کاغذی مهین تک رو و به جهت شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بزرگراه شهید صدر ( مسیر شرق به غرب ) – ابتدای خیابان شهید قلندری شمالی مراجعه نمایند.
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند در پایان این خبر عنوان داشت: از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص دیگر اقدامات مجرمانه این شخص در اختیار دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 21868310 در اختیار کارآگاهان پایگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند .
 
کلمات کلیدی : کلاهبرداری + فریبکاری + پلیس آگاهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.