توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509160
کلاهبرداری های یک زن از 50 مرد با آگهی ازدواج موقت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۹
ایران نوشت: چندی قبل مردی با طرح شکایتی به مأموران گفت: «در فضای مجازی دیدم زنی آگهی کرده که خواستار ازدواج موقت با یک مرد است و برای تماس، شماره تلفنی هم اعلام کرده بود.بعد هم با او تماس گرفتم و خواستار ازدواج موقت شدم. این زن از من خواست ابتدا مبلغی بابت انجام عقد موقت بپردازم که من هم پول را به حسابش واریز کردم اما پس از آن جوابگوی تلفن نشد.»

رئیس فتای استان اصفهان گفت: پس ازاین شکایت و با انجام تحقیقات پلیسی، فرشته شناسایی شد که پس از دستگیری اعتراف کرد به همین شیوه  از 50 مرد داوطلب کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ مرتضوی گفت: کاربران فضای مجازی نباید فریب آگهی‌های تحریک‌آمیز را بخورند و در صورت مشاهده این گونه پیام‌ها موضوع را به پلیس فتا گزارش دهند.وی همچنین به تبهکاران هشدار داد که درج این گونه آگهی‌ها در فضای مجازی جرم بوده و با مجرمان بشدت برخورد خواهد شد.به گفته وی در این سایت‌ها زنانی به بهانه ازدواج دائم یا موقت پس از ایجاد ارتباط عاطفی تدریجی و مبادله شماره تماس و پست الکترونیکی، با ترفندهای مختلف داوطلبان را فریب می‌دهند و پس از جلب اعتماد مردان، از آنان به صورت ماهرانه‌ای درخواست پول‌ یا جزئیات کارت اعتبار بانکی و حتی تصاویر و فیلم‌های شخصی می‌کنند و سپس به سوء استفاده از افراد ساده دل می‌پردازند.
سرهنگ مرتضوی گفت: این افراد پس از کلاهبرداری در بسیاری از مواقع با خاموش کردن تلفن همراه خود به یکباره همه ارتباطات خود را با طعمه هایشان قطع می‌کنند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۰۹:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۰۷:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۲:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۳:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۰۸:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۰۷:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۰:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۰۷:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۵:۳۴
 
 
کلمات کلیدی : کلاهبرداری + دستگیری + پلیس آگاهی + فریبکاری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.