توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507288
آژانس‌بین‌المللی انرژی اتمی: ایران کاملابه برجام پایبند بوده است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۴
بر اساس هشتمین گزارش مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران کاملا به تعهدات خود بر اساس برجام پایبند بوده است.

به گزارش الف، هشتمین گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره روند اجرای برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران در وین منتشر شد.

گزارش مدیرکل آژانس این بار به علت مصادف شدن با عید قربان و تعطیلی رسمی سازمان ملل به مناسبت عید قربان (روز جمعه) عصر امروز پنج شنبه (به وقت محلی اتریش) منتشر شد.

بر اساس روال کار آژانس بین المللی انرژی اتمی , گزارش مدیرکل 10 روز تا یک هفته پیش از برگزاری نشست فصلی شورای حکام آماده می شود و برای مطالعه در اختیار اعضای شورای حکام و کشورهای عضو آژانس قرار می گیرد.

نشست آتی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی یازدهم سپتامبر در مقر آژانس در وین برگزار می شود.

مدیرکل آژانس در هفت گزارش قبلی خود اعلام کرده بود: جمهوری اسلامی ایران کاملاً به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش امروز خود هم اعلام کرد: ایران به تعهداتش براساس توافق هسته ای پایبند بوده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی خاطرنشان کرد: ذخایر اورانیوم غنی شده ایران در بیست و یکم اوت به 88.4 کیلوگرم رسید که کمتر از سطح 202.8 کیلوگرم تعیین شده در توافق هسته ای است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آژانس اعلام کرد ایران در چارچوب محدودیت های اصلی فعالیت های هسته ای که به واسطه توافق هسته ای سال 2015 علیه این کشور اعمال شد، باقی مانده است.

براساس گزارش محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی که خطاب به کشورهای عضو این آژانس صادر شد و به رویت خبرگزاری رویترز رسید، ذخیره اورانیوم با غنای پایین ایران تا تاریخ بیست و یکم ماه اوت برابر با 88 و چهار دهم کیلوگرم اعلام شد که بسیار کمتر از حد 202 و هشت دهم کیلوگرم بود. همچنین سطح غنی سازی ایران از حد سه و 67 صدم بالاتر نرفت.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۶:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۲۰:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۲۰:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۱۵:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۰۸:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۶ ۱۲:۴۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۱۰:۰۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۳:۱۱
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۳ ۰۸:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۱ ۱۱:۱۹
 
 
کلمات کلیدی : آژانس‌بین‌المللی انرژی اتمی، برجام، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.