نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412666
اعلام آمادگی جمهوری‌خواهان کنگره برای همکاری با ترامپ علیه برجام
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹
یکی از سناتورهای مخالف توافق هسته‌ای گفته که جمهوری‌خواهان برای لغو برجام و مذاکره برای توافقی بهتر، با رئیس‌جمهور منتخب امریکا همکاری می‌کنند.

به گزارش فارس، با انتخاب ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا، جمهوری‌خواهان مخالف توافق هسته‌ای که نتوانسته بودند مانع از تصویب این سند در کنگره شوند، حالا امید مجددی برای بر هم زدن توافق پیدا کرده‌اند.

آنطور که واشنگتن پست گزارش داده، یکی از مخالفان مشهور برجام یعنی سناتور «لیندسی گراهام» در این خصوص گفته: «مسائل متعددی وجود دارد که می‌توانیم با رئیس‌جمهور جدید روی آنها کار کنیم ولی توافق ایران، در اولویت است.»

گراهام به قول و قرارهای انتخاباتی ترامپ برای پاره کردن برجام و ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای تکیه کرده و گفته: «ترامپ در خصوص توافق با ایران راست می‌گفت؛ آن باید دوباره مورد مذاکره قرار بگیرد. من می‌خواهم برای این کار، اهرم فشار ایجاد کنم.»

سناتور گراهام که به ریزه‌کاری‌های قانونی مربوط به توافق هسته‌ای اشراف دارد و بارها هم از «باراک اوباما» شنیده بود که «تحریم‌ها ایران را به پای میز مذاکره آورد»، در ادامه برای ترامپ پیشنهادات حقوقی قابل‌اجراء هم داشته و گفته: «من می‌خواهم در قضیه ایران به ترامپ کمک کنم. یک راه این است که تحریم‌ها را مجدداً و بخاطر مسائلی خارج از توافق هسته‌ای، اعمال کنیم؛ این به ترامپ کمک می‌کند که به توافق بهتری دست پیدا کند.»

آمریکا کلکسیونی از تحریم‌ها را از زمان انقلاب علیه ایران وضع کرده که قرار بود برجام فقط تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای را از سر راه بردارد.
 
کلمات کلیدی : جمهوری‌خواهان+کنگره آمریکا+لغو برجام+دونالد ترامپ
 
کرد
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۱۲:۴۲:۱۴
این هم شاهکاردولتمردان ما ! اول مذاکره غرامت بدن بعد مذاکره (4011122) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۱۴:۱۵:۴۰
اونقدری که مخالفان دولت در ایران از انتخاب ترامپ خوشحال شدن خود ترامپ خوشحال نشد!! واقعا روزگار عجیبی است. یعنی دوستان در برخی جناح ها حاضرن ایران بیشتر تحریم بشه و برجام به هم بخوره تا خودشون انتخاب بشن و تا این حد ما نسبت به منافع ملی حساسیت و توجه داریم. (4011206) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۱۵:۳۹:۲۷
ادامه كار اين تيم سياست خارجي و امنيت ملي در ايران به صلاح كشور نيست
حضرات بايد هرچه سريعتر فكري به حال آينده بكنند تا وضعيت از اين بدتر نشده . (4011286) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۰:۵۷:۲۴
عجب همبستگی با سناتورهای جمهوری خواه دارید ! (4011755) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۱:۰۲:۴۰
این که جمهوریخواهان آن طور که می گویند می خواهند مجددا پای میز مذاکره بنشینند خوش خیالی و نظر خودشان است وقطعا دیگر اعضای مذاکره کننده وایران با آن موافقط نمی کنند ! (4011757) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۱:۰۳:۵۱
وضعیت بدتر نمی شود اگر امثال شما از هرت وپورت جمهوریخواهان نترسید ودر برابر تهدیدشان سر کرنش خم نکنید ! (4011758) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۱۷:۴۵:۱۱
اوباما کجایی دقیقا کجایی؟؟؟ (4011398) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۳:۱۹:۱۱
اینو همه میدونیم تنها راه نجات ایران ساخت بمب اتمی ، وگرنه این ترامپ دیوانه ول کن نیست
گر جهنم میرویم مردانه میریم (4011811) (alef-13)
 
عبدالله
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۵:۲۳:۰۴
آنها در رابطه با برجام اقدام خاصی نميتوانند کنند زیرا برجام یک معاهده بین المللي است و به تصویب شورای امنیت ملل متحد رسیده است. تنها به بهانه های دیگر مثل حقوق بشر و موشکی و غیره دستشان برای تحریم باز است که در صورت آمدن کلینتون هم همین کارها را بر علیه ایران میکردند. (4011833) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۰۷:۱۲:۱۴
موافقم برای بهانه جو بهانه بسیار است (4011890) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.