توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507296
نجفی: فضاسازی مقامات آمریکایی تاثیری بر نحوه گزارش‌دهی آژانس نداشته است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۳
نماینده ایران در آژانس گفت: گزارش جدید آژانس بار دیگر تایید می‌کند که برنامه هسته‌ای ایران در چارچوب برجام جلو می‌رود.

رضا نجفی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به انتشار جدیدترین گزارش آژانس درباره اجرای برجام گفت: گزارش جدید آژانس که هشتمین گزارش درباره اجرای برجام و هفتمین گزارش فصلی به شورای حکام در مورد راستی آزمایی اجرای برجام به شمار می‌رود بار دیگر تایید می‌کند که فعالیت‌های هسته‌ای ایران اعم از غنی‌سازی با سانتریفیوژهای نسل اول در سایت نظنز، تحقیق و توسعه سانتریفیوژهای پیشرفته و نسل جدید، تولید آب سنگین، مدرن‌سازی راکتور آب سنگین اراک (که البته با طرف‌های دیگر پیگیری می‌شود)، راکتور تحقیقاتی تهران، برنامه تولید رادیوایزوتوپ پایدار در فردو و سایر بخش‌ها بر اساس برنامه درازمدت اعلام شده ایران و در چارچوب برجام جلو  می‌رود.

وی ادامه داد: آژانس به کار حرفه‌ای و بی‌طرفانه خود بر اساس استانداردهای پادمانی به راستی آزمایی اجرای برجام ادامه داده و تاکنون نظارت بر اجرای پروتکل الحاقی را همانند بقیه صد و بیست و چند کشوری که آن را اجرا می‌کنند دنبال می‌کند.

نجفی اظهار کرد: متن گزارش شبیه گزارش‌های قبلی است و تغییرات آن شامل تحولات فنی از جمله تولید آب سنگین و انتقال مقادیری آب سنگین به خارج (در حالی که با خریداران در حال مذاکره هستیم)، افزایش ذخیره 3.67 درصدی، جایگزینی برخی سانتریفیوژها و مواردی شبیه آن است.

نماینده ایران در آژانس خاطرنشان کرد: لفاظی‌ها و فضاسازی رسانه‌ای مقامات آمریکایی و سفر نماینده آمریکا به وین تاکنون تاثیری بر فعالیت‌ها و اقدامات راستی‌آزمایی آژانس و نحوه گزارش‌دهی آن نگذاشته است و انتظار ایران و همه کشورهای عضو آژانس این است که دبیرخانه آژانس به کار حرفه‌ای و بی‌طرفانه خود ادامه دهد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۶:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۲۰:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۲۰:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۱۵:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۰۸:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۶ ۱۲:۴۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۱۰:۰۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۳:۱۱
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۳ ۰۸:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۱ ۱۱:۱۹
 
 
کلمات کلیدی : آژانس‌بین‌المللی انرژی اتمی، برجام، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.