نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509320
صالحی: تمام مدارس باید از مدرسه انرژی اتمی الگوبرداری کنند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۷
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: هدف اصلی از ساخت مدارس انرژی اتمی صرفا افتتاح و ساخت یک مدرسه نیست بلکه الگوسازی برای باقی مدارس مدنظر قرار دارد.

به گزارش تسنیم، علی‌اکبر صالحی ظهر امروز در بازدید از مدرسه انرژی اتمی خراسان رضوی اظهار داشت: مشهد به عنوان پایتخت معنوی کشور ایران تلقی و دومین مدرسه انرژی اتمی در این شهر مقدس ساخته می‌شود لذا امیدواریم منشاء خیر و برکت برای کل ایران باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ادامه داد: استان خراسان رضوی یک استان استعداد پرور است که خیلی از دوستان و نخبه‌های کشور در دانشگاه‌ها از این خطه برخواسته‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سازمان انرژی اتمی برنامه‌ای برای گسترش این نوع مدارس دارد، بیان کرد: هزینه ساخت این نوع از مدارس بسیار هنگفت است البته هدف اصلی از ساخت مدارس انرژی اتمی الگوسازی برای باقی مدارس است تا افتتاح و ساخت یک مدرسه.

وی تصریح کرد: با آغاز به کار این مدرسه، باقی مدارس خراسان‌رضوی باید از نحوه فعالیت آن الگوبرداری کنند و متاثر از آن ساخته و مدیریت شوند.

صالحی در زمینه ساخت مدارس انرژی اتمی در دیگر استان‌ها تاکید بر هزینه هنگفت ساخت عنوان کرد: در صورتی که مردم و نهادها به کمک بیایند حاضر هستیم بخشی از این مشارکت لازم را داشته باشیم و مدارس انرژی اتمی را گسترش دهیم چرا که سرمایه‌گذاری از ابتدا تا انتهای کار برای سازمان بسیار دشوار است.

وی افزود: ساخت دومین مدرسه انرژی اتمی در مشهد با همکاری نهادها و ارگان‌های موجود و در اختیار گذاشتن زمین صورت گرفت و ما نیز تعهد کردیم هزینه ساخت و تجهیزات را بدهیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ضمن اشاره به این که دبیرستان سازمان انرژی اتمی در تهران دارای ساختمانی متوازعانه است بیان کرد: مدیریت نمونه در این مدرسه موجب تمایز آن با دیگر مدارس شده است و به همین جهت بهترین‌ها در این مدرسه پرورش می‌یابند.

صالحی ادامه داد: امسال از 27 مدال جهانی در کل کشور10 مورد توسط دانش آموزان همین مدرسه کسب شد و مابقی این مدال‌ها توسط استان‌ها و دیگر افراد بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اعلام این که انتظار داریم چنین مدیریت مطلوبی در دومین مدرسه انرژی اتمی واقع در خراسان‌رضوی صورت گیرد گفت: واقعیت این است که خداوند متعال به هر فردی نعمتی داده است و برخی افراد از نعمت نخبه بودن برخوردار هستند و ما نمی توانیم این استعدادها را رهاکنیم.

وی یکی از موارد مورد نظر در مدارس انرژی اتمی را نخبه پروری دانست و اظهار داشت: عدالت اجتماعی در این موضوع مطرح نیست و ما باید امکانات را برای افرادی که از استعداد ویژه ای برخوردار هستند فراهم کنیم.

صالحی افزود: همانند پروفسور مریم میرزاخانی که در تابستان ها قبل اخذ مدرک دیپلم مورد آموزش قرار می‌گرفت و نهایتا تواسنت بالاترین مدال افتخار ریاضی جهات را کسب کند؛ و این اتفاق مبارک تنها به دلیل در اختیار قرار دادن امکانات بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران عنوان کرد: قصد داریم در مشهد نیز نخبگان این خطه را در کنار هم جمع و بهترین آموزش را برای آنها فراهم کنیم تا دانشمندان آینده کشور شوند.
 
کلمات کلیدی : مدرسه انرژی اتمی+صالحی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۸:۴۸:۴۸
بله بخصوص آخرین روشهای بتون ریزی در راکتورها را آموزش ببینند ... (4549999) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۹:۲۹:۴۴
خوبه یه بتن ریزی شنیدید ، همش تکرار می کنید!
اول تحقیق کنید ببینید قضیه چیه ، کجا رو بتن ریختند ، تاسیسات اتمی روز دنیا رو باهاش مقایسه کنید ، بعد بگید بتن ریزی، بتن ریزی....! (4550047) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۰۰:۱۶:۴۸
شما خود میدانید که کجا را بتون ریخته اید یا این که فکر میکنید آنها حواسشان نیست که شما چگونه درون قلب اهرم مذاکره خود بتون ریخته و آنرا بلااستفاده کرده اید .... با این ادبیات فرار به جلو نکنید ،جایی را بتون ریخته اید که که دیگر اهرم مذاکره ای باقی نگذاشته و همه‌اش منتظرید ادبیات شفاهی طرف مقابل شما را به کدام سمت و سو سوق دهد و مبتنی و امید وار به حمایت شکننده دیگر طرفهای مذاکره هستید،کجای دنیا با تکیه بر ادبیات شفاهی و نه الزامات مدون دو یا چند جانبه مبتنی بر حقوق بین‌الملل و مستقل از فرد طرف توافق و مذاکره ،دست خود را خالی میکنند ...خودتان می‌دانید چه پیمان سستی را با اهرم مذاکراتتان معاوضه کرده‌اید ....و الان همه اش با دلهره به دهان طرفهای مذاکره نگاه می‌کنید که فردا چه میکنند و آنها هم این را خوب میدانندو نقش پلیس بد و خوب را بازی میکنند و به تب میگیرند تا .... (4550273) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۸:۵۲:۴۷
برادر مدارس ما پول اب و برق ندارن صندلی سالم ندارن
شما به فکر الگو سازی هستی
نفست از جای گرم درمیاد (4550001) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۰۸:۱۴:۴۶
این که این مدارس مدال می آورند که هنر نیست اینها شاگرد زرنگها را در یک جا جمع کرده اند. با آزمونهای بسیار سخت دانش آموزان را فیلتر می کنند.
با گران ترین شهریه ها به نسبت مدارس دیگر.
مدیر انرژی اتمی پیش از یکی از آزمونهای این مدارس به والدین می گفت: اگر توان پرداخت شهریه های سنگین مدرسه ما را ندارید از فکر نوشتن نام فرزندتان در این جا منصرف شوید.
آخر این چه الگوسازی است که می کنید. خیال برتان داشته است. کجا داشتن مدال هایی قراردادی جهانی افتخار است.
افتخار واقعی آموزش و پرورش، آموزش و پرورش کودکان این سرزمین متناسب با استعدادهایشان است.
چرا از پیامبر اسلام الگو نمی گیرید..
شما را چه شده است؟
به گجا می روید؟ (4550404) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۹:۳۲:۳۰
لطفا شهریه ی مدرسه را هم بفرمایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4550049) (alef-11)
 
خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۹:۳۴:۵۶
شهریه ده میلیونی هم رو بگو (4550051) (alef-11)
 
کیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۱۸:۲۶:۰۹
انرژی اتمی مشغول الگو سازی برای آموزش و پرورش است؟ پس آموزش و پرورش هم برود سبزی بکارد!
تحصیل در چهار سال دبیرستان انرژی اتمی در حدود صد میلیون تومان هزینه می خواهد. البته در منطق ژن های خوب، عدالت اجتماعی مطرح نیست. (4550778) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.