توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454006
نظر عضو تیم هسته‌ای درباره گمرک
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۲
علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان از سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک بازدید کرد.

به گزارش خبرآنلاین از روابط عمومی گمرک ایران، در این بازدید که دکتر مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک ایران نیز حضور داشت، رئیس سازمان انرژی اتمی از بخش‌های مختلف سامانه‌های الکترونیکی گمرک بازدید و با کارکرد و جزئیات انجام تشریفات گمرکی به کمک سامانه‌های الکترونیکی در گمرک آشنا شد.

پنجره واحد مجازی یکی از بخش‌هایی بود که در این بازدید مورد استقبال صالحی قرار گرفت. به کمک پنجره واحد گمرکی که در فضای مجازی ایجاد شده ارتباط گمرک با بیش از 22 سازمان الکترونیکی شده و مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص کالا به صورت الکترونیکی دریافت می‌شود.

برزگترین بانک اطلاعات تجارت خارجی کشور، کارشناسی مجازی، سامانه آنلاین ارزش (TSC)، مانیفست الکترونیکی، سامانه هوشمند بیمه، سامانه ثبت و دریافت شماره شناسه گوشی‌های تلفن همراه وارداتی (IMEI) و دوراظهاری صادرات، واردات و ترانزیت از دیگر بخش‌هایی بود که دکتر علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی بازدید کرد.

همچنین صالحی با حضور در بخش مانیتورینگ دستگاه‌های ایکس‌ری از نحوه عملکرد ایکس‌ری‌ها و مشخصات فنی آنها آشنا شد و درخصوص توانمندی‌های داخلی جهت تولید انواع ایکس‌ری با دکتر کرباسیان رئیس کل گمرک ایران بحث و تبادل نظر کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در این بازدید راه‌اندازی گمرک الکترونیک به کمک دانش‌پژوهان داخلی را اقدامی قابل تحسین توصیف و دیگر اقدام گمرک ایران جهت ساخت ایکس‌ری کامیونی با تکیه بر توانمندی‌های داخل کشورمان را قابل تقدیر دانست.
 
کلمات کلیدی : هسته ای، علی اکبر صالحی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.