نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507300
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
جامعه در خطر فاصله گرفتن از دین است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه جامعه در خطر فاصله گرفتن از دین است، گفت: عرضه نگاه عامیانه و سطحی‌نگرانه از دین یکی دیگر از خطراتی است که جامعه را مورد تاثیر قرار می‌دهد.

به گزارش فارس، سید عباس صالحی عصر امروز در دیدار با آیت‌الله رضا استادی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه که در موسسه کتاب‌شناسی شیعه انجام شد، با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قوه مجریه نقش کانونی را بر عهده دارد، اظهار کرد: این وزارتخانه مادر نظام جمهوری اسلامی تلقی می‌شود چرا که در حوزه‌های مختلف رسالت‌های مهمی برای این مجموعه تعریف شده است.

وی اضافه کرد: حوزه فرهنگ به عنوان حوزه اصلی هویتی جامعه اسلامی ایرانی اهمیت اساسی داشته و دارد و ایران اسلامی نیز با فرهنگ و مفاخر فرهنگی شناخته می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه بزرگانی و شخصیت‌های بسیاری در ایران اسلامی متولد شده و رشد یافته‌اند، تصریح کرد: در چهار دهه پس از انقلاب با وجود اینکه فرهنگ در کانون شعارها بوده است اما در برخی برنامه ریزی‌‌ها دقیق عمل نکرده به همین علت نیازمند بازنگری و بازخوانی در شیوه‌ها و روش‌های فرهنگی هستیم.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های مرتبط با دین رسالت‌های مشخصی بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گذاشته شده است، عنوان کرد: این وزارتخانه تعامل با حوزه را به صورت ویژه دنبال می‌کند تا بتواند فعال‌سازی ظرفیت‌های موجود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه را رقم بزند.

صالحی با اشاره به اینکه جامعه در خطر فاصله گرفتن از دین است، مطرح کرد: عرضه نگاه عامیانه و سطحی‌نگرانه از دین یکی دیگر از خطراتی است که جامعه را مورد تاثیر قرار می‌دهد.
 
کلمات کلیدی : جامعه، دین، عباس صالحی
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۲۱:۳۴:۲۳
قدری دیر متوجه شده اند ولی هنوز هم شاید شاید وقت باشد که این روند اصلاح شود. (4541579) (alef-11)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۲۳:۰۴:۳۹
ما ميبينيم تو جامعه چه خبر ، تشكيك ،ترديد و...در جوانها بيداد ميكند بخدا براي قيامت فرزندانم باندازه بيكاري و مجردي شون نگرانم (4541638) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۰۰:۲۳:۲۷
جامعه دین گریز شده است علت رابگوئید (4541689) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۰۰:۲۴:۵۸
دین؟؟؟ شما در رفتار ایرانیها دین میبینی؟؟!!! (4541692) (alef-11)
 
سالم
United States
۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۰۴:۱۵:۵۸
متاسفانه این امر اتفاق افتاده و بی بندوباریها و بد اخلاقی اجتماعی و فساد روز افزون نهادینه شده و بی توجهی به شعایر دینی و . . . شاهد مدعاست . (4541761) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۰۹:۴۳:۵۶
جامعه فاصله نکرفته
بعضی هاباترویج حرام
مانند موسیقی مبتذل
وپخش فیلم ها وکالاهای فرهنگی غیرسالم
وعرضه فضای مجازی آلوده
دین مردم راتهدید می کنند (4541839) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۱۱:۳۵:۰۱
یکی از عوامل ایجاد شکاف بین دین و مردم ، مغایرت گفتار و اعمال ..است (4541892) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۱۱:۳۶:۵۶
بازهم خوبه که بعد از چندين سال فهميدين. البته فاصله گرفته. بايد به دور از از هياهو و هوای همو داشتن آسيب شناسی شود. در اين مورد، توجه به عملکردها مهمه. (4541895) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.