نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447329
تماس تلفنی ابتکار با وزیر بهداشت عراق در خصوص گرد و غبار
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۲
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تشریح تاثیرات منفی طوفان های گرد و غبار حاصل از کانون های موجود در عراق بر ایران، همکاری کشور همسایه برای رفع این چالش مهم را خواستار شد.

به گزارش میزان، معصومه ابتکار با اشاره به گفتگوی تلفنی خود با "عدلیه حمود" وزیر بهداشت عراق، گفت: مهم ترین محور این گفتگوی تلفنی، طوفان های گرد و غبار و ضرورت مهار کانون های گرد و غبار عراق به ویژه کانون های موثر بر مناطق غربی و جنوبی ایران همچون تالاب های مرزی بود.

وی افزود: در این گفتگو همچنین ضمن تاکید بر ضرورت افزایش همکاری های دو جانبه به ویژه در حوزه محیط زیست، خواستار اجرایی شدن یادداشت های همکاری دو کشور در این زمینه شد.

ابتکار ادامه داد: برای وزیر بهداشت عراق برخی از مهم ترین اثرات طوفان های گرد و غباری ایجاد شده از کانون های عراق همچون طوفان روز جمعه 29 بهمن ماه مناطق جنوبی به ویژه خوزستان و شهر اهواز برای مردم را شرح دادم و خاطرنشان کردم که این طوفان های گرد و غبار چه تاثیراتی بر بخش های مختلف همچون سلامت، بهداشت، اقتصاد دارد.

رئیس سازمان محیط زیست گفت: در این تماس تلفنی بر خواسته به حق دولت جمهوری اسلامی ایران برای مقابله جدی دولت عراق با کانون های گرد و غبار و برنامه ریزی برای مهار آن ها تاکید کردم.

به گفته وی، عدلیه حمود وزیر بهداشت عراق ضمن اعلام آمادگی کشور عراق برای همکاری در این زمینه، برای پیگیری و رسیدگی ویژه به موضوع قول مساعد داده است.
 
کلمات کلیدی : استان خوزستان + قطعی آب و برق + گرد و غبار + معصومه ابتکار
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۱:۰۷:۰۹
آفرین به این ابتکار.فقط با یک تلفن مشکل ریز گردها حل شد. (4169634) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۱:۲۲:۰۶
واقعا خیلی زحمت کشیدند. اگه کمک میخواند منم میام. با حقوق 1 میلیونی. (4169648) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.