نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450744
تشریح اقدامات برای پایداری برق در خوزستان
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۹
استاندار خوزستان مهم ترین اقدامات به منظور پایداری شبکه برق و مقابله با ریزگردها در استان را شرح داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان مهم ترین اقدامات به منظور پایداری شبکه برق استان و برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و 6 ساله برای مقابله با کانون های گرد و غبار را بیان نمود. 

وی در خصوص اقدامات و برنامه ها برای پایداری شبکه برق استان اظهار داشت: هم اکنون کار مقره شویی ادامه دارد و تا چند روز آینده به پایان می رسد همچنین بنا شد مقره های فعلی به مقره های سیلیکون رابر تغییر یابد و پست های برق از EIS به GIS تغییر کنند.

شریعتی افزود: ۲۰ مقره شوی خریداری شده و هر 2 یا 3 ماه یک بار عملیات مقره شویی انجام خواهد شد.

استاندار خوزستان در خصوص اقدامات پایه ای و ریشه ای برای حل مشکل ریزگردها بیان کرد: به دستور رئیس جمهور محترم به وزارت جهاد کشاورزی و استانداری قرار شد کلیه امکانات بسیج شود و از طریق نهالکاری، بوته کاری بعضا مالچ پاشی و سایر عملیات با کانون های ریزگرد مقابله شود.

وی اذعان داشت: کمیته فنی متشکل از اساتید و مجربین استانی و سازمان تحقیقات کشاورزی تشکیل شده است و این کمیته تعیین می کند در چه مناطقی از کانون های گرد و غبار چه نوع عملیاتی انجام شود.

غلامرضا شریعتی خاطرنشان کرد: ۱۸ عملیات مختلف تعریف شده و بسته به توپوگرافی و نوع خاک و جغرافیای آن تصمیم گرفته می شود چه نوع عملیاتی انجام شود.

وی بیان داشت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تا ۲۰ فروردین ۸ هزار تا ۱۰ هزار هکتار در کانون های ریزگرد نهالکاری انجام خواهد شد و سپس در مهرماه نهالکاری ادامه خواهد داشت و تلاش می شود در بازه زمانی 1 ساله ۴۰ هزار هکتار فوق بحرانی انجام شود و سپس ۱۰۰ هکتاری که در وضعیت بحرانی هستند و بعد از آن ۳۵۰ هزار هکتاری که کانون های فعال هستند و امیدواریم طی یک دوره زمانی 6 ساله مجموع ۸۰۰ هزار هکتار که شامل اراضی با دارای قابلیت تبدیل شدن به کانون ریزگرد هستند تحت پوشش عملیات تثبیت و مقابله با ریزگردها قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : استان خوزستان + قطعی آب و برق + گرد و غبار
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۲۸:۲۰
چرا مدیران ناکارامد تغییر نکردند این خواسته مردم خوزستان است لطفا منتشر کن (4184331) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.