تماس تلفنی ابتکار با وزیر بهداشت عراق در خصوص گرد و غبار

2 اسفند 1395 ساعت 10:42


رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تشریح تاثیرات منفی طوفان های گرد و غبار حاصل از کانون های موجود در عراق بر ایران، همکاری کشور همسایه برای رفع این چالش مهم را خواستار شد.

به گزارش میزان، معصومه ابتکار با اشاره به گفتگوی تلفنی خود با "عدلیه حمود" وزیر بهداشت عراق، گفت: مهم ترین محور این گفتگوی تلفنی، طوفان های گرد و غبار و ضرورت مهار کانون های گرد و غبار عراق به ویژه کانون های موثر بر مناطق غربی و جنوبی ایران همچون تالاب های مرزی بود.

وی افزود: در این گفتگو همچنین ضمن تاکید بر ضرورت افزایش همکاری های دو جانبه به ویژه در حوزه محیط زیست، خواستار اجرایی شدن یادداشت های همکاری دو کشور در این زمینه شد.

ابتکار ادامه داد: برای وزیر بهداشت عراق برخی از مهم ترین اثرات طوفان های گرد و غباری ایجاد شده از کانون های عراق همچون طوفان روز جمعه 29 بهمن ماه مناطق جنوبی به ویژه خوزستان و شهر اهواز برای مردم را شرح دادم و خاطرنشان کردم که این طوفان های گرد و غبار چه تاثیراتی بر بخش های مختلف همچون سلامت، بهداشت، اقتصاد دارد.

رئیس سازمان محیط زیست گفت: در این تماس تلفنی بر خواسته به حق دولت جمهوری اسلامی ایران برای مقابله جدی دولت عراق با کانون های گرد و غبار و برنامه ریزی برای مهار آن ها تاکید کردم.

به گفته وی، عدلیه حمود وزیر بهداشت عراق ضمن اعلام آمادگی کشور عراق برای همکاری در این زمینه، برای پیگیری و رسیدگی ویژه به موضوع قول مساعد داده است.


کد مطلب: 447329

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcgxu9tyak9tw4.rpra.html?447329

الف
  http://alef.ir