توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436213
روحانی: منتقدان خرید هواپیمای نو بروند هواپیمای کهنه سوار شوند!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۸
رئیس جمهور گفت: برخی با هواپیمای جدید مشکل دارند و می گویند ما باید هواپیمای کهنه سوار شویم. شما بروید کهنه سوار شوید،‌ کهنه هم هست.

به گزارش خبرآنلاین، حسن روحانی در ادامه نشست خبری امروز خود با رسانه ها در پاسخ به سوال یک خبرنگار سوری درباره قطع رابطه با عربستان و میانجی گری های عراق و کویت برای ازسرگیری روابط اظهار کرد: اساس سیاست جمهور اسلامی ایران و مخصوصا دولت یازدهم روابط نزدیک تر با همسایگان به ویژه کشورهای اسلامی بود و هست. کشورهای خلیج فارس نیز از این موضوع مستثنی نیست. عربستان خودش مشکل را شروع کرد با حمله به یک کشور همسایه که هیچ مبنایی نداشت و به نفع عربستان است که هر چه زودتر این حملات را قطع کند.

وی گفت: ما از نظر روابط دوجانبه مشکلی نداریم که بخواهیم حل کنیم، مشکل ما مربوط به تجاوز عربستان به یمن، مداخلات در بحرین و... است. در گذشته مذاکراتی داشتیم تا مسئله اعدام شیخ نمر و سفارت پیش آمد و خود عربستانی ها یک جانبه رابطه را قطع کردند و ما خواستار قطع نبودیم. از آن زمان کشورهایی زیادی برای میانجیگری آمدند. شما دو کشور را نام بردید، حدود 10 کشور دیگر الان در ذهن من هست. امیدوارم ریشه های این مسئله حل شود.

روحانی تاکید کرد: ایران قصد ندارد در مسائل داخلی عربستان مداخله کند و نمی خواهد این کشور از صحنه منطقه حذف شود ولی در عین حال وقتی عربستان به یک کشور مظلوم همسایه حمله می کند یا تروریست ها از منابع مالی عربستان اترزاق می کنند، شرایط مشکل می شود. اگر عربستان تصمیم درستی اتخاذ کند ما حاضریم در مسئله یمن و منطقه کمک کنیم و هم حاضریم در کل منطقه ثبات بیشتری به وجود آید.

رئیس جمهور در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار صداوسیما درباره اقدام جهشی برای اقتصاد مقاومتی در دولت یازدهم اظهار کرد:‌ مسئله اقتصاد مقاومتی برای کشور ما بسیار اهمیت دارد، همه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دولت در تلاش برای اجراست. خوشبختانه برجام فضای حرکت در مسائل اقتصادی را آماده کرد. البته برجام سرمایه گذار و تولیدگر نیست که بپرسیم آقای برجام تا حالا چه کار کردی؟ برجام فضا را آماده می کند.

وی توضیح داد:‌ اولین کار تولید نفت و گاز بود. کار ساده ای نبود که تولید و صادرات ما افزایش پیدا کند. کار بسیار عظیمی را صنعت نفت انجام داد. چقدر در پتروشیمی ها در حال افتتاح داریم. برای دو تا از آنها من برای افتتاح رفتم. اقتصاد مقاومتی یعنی تولید و صادرات و به دنبال آن اشتغال بیشتر شود. در بخش های مختلف مثل کشاورزی تحولی در خودکفایی گندم رخ داد.

وی ادامه داد: حرکت بزرگی بود که تولید کشاورزی ما از 97 میلیون تن به 117 میلیون تن رسیده است. در صنعت و ماشین سازی نیز جهشی رخ داده. به زودی خودروهای مشترک داخلی و خارجی در اسفند آغاز می شود و 30 درصد آن صادر می شود.

روحانی سپس به موضوع گردشگری و اشتغالی که به دنبال آن ایجاد می شود نیز اشاره کرد و گفت: خرید هواپیما صنعت گردشگری را رونق می دهد. هواپیما که بخریم برای راننده تاکسی، مغازه دار، هتل دار و همه کسانی که در مسئله گردشگری فعال هستند منفعت دارد. وقتی مردم ایران به کشوری بروند سالی 4 تا 5 هزار دلار پولشان را به هواپیمایی کشور های همسایه می دهند. چرا پول را به خارجی بدهیم؟ بعضی ها فقط هواپیمای خوشگل در آسمان می بینند. اما این هواپیما تعمیر می خواهد، سوخت می خواهد و افراد زیادی را سرکار می برد. می توانند با این هواپیما به سوریه، حج و... برود. این اشکالی دارد که یک هواپیمای سالم و تمیز سوار شوند؟

وی اظهار کرد: برخی مشکل دارند‌و می گویند ما باید هواپیمای کهنه سوار شویم. شما بروید کهنه سوار شوید، ‌کهنه هم هست. {در این زمان حضار برای رئیس جمهور دست زدند}

روحانی اظهار کرد: در کار ریل اگر مقداری وضع اقتصادی ما اقتضا کند، چهار پنج استان ریل آنها وصل می شود. من فکر می کنم حرکت خوبی تاکنون بوده و البته باید تلاش بیشتری بکنیم تا آنچه خواسته ملت ایران است، محقق شود.
 
کلمات کلیدی : روحانی+ نشست خبری، رسانه ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته