توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436205
واکنش روحانی به شایعه ردصلاحیتش: ما را با شورای نگهبان درنیندازید/3
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵
رئیس جمهور گفت: با اجرای برجام بیش از 70 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی تا پایان سال خواهیم داشت اگر برجام نبود خلاء درآمد نفتی از کجا تأمین می‌شد، منتقدان باید اینها را بگویند.

به گزارش الف، حسن روحانی امروز 28 دی در نشست خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی در پاسخ به این سئوال که به خوبی مستحضرید در سالگرد برجام که منتقدان برجام دارند دستاوردهای دولت را لوکس معرفی می کنند دستاورد های برجام برای فقرا و حاشیه نشینان چه بوده است؟ گفت: از دستاورد برجام برای مردم و برای فقرا صحبت کردید برجام متعلق به همه ملت از جمله اقشار مستضعف دارد دولت خدماتی که امروز انجام می دهد. آمار ساده ای بگویم اگر 27 دی پارسال برجام اجرایی نمی شد و تحریم هایی که آنها می خواستند تصاعدی بالا ببرند نمی شد یعنی همان رویه ادامه پیدا می کرد کل درآمد نفتی 32 هزار میلیارد تومان بیشتر نبود اما با اجرای برجام بیش از 70 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی تا پایان سال خواهیم داشت خوب این پول را از کجا می خواستیم تأمین کنیم. حقوق بازنشسته ها، بخش امنیتی و نظامی را حقوق نمی دادیم بخش عمرانی را زمین می گذاریم. نقد لوکس جایی ندارد باید بگویند اگر برجام نبود چه می شد.

وی ادامه داد: امروز ما صادرات و تولید نفتمان رساندیم به قبل از تحریم، این شرایط را چه کسی فراهم کرد. الان که در زمستان سرد که برخی گازشان را به دلیل مسائل شرکتی خود قطع کردند اگر سرمایه گذاری نکنیم چه طور زندگی مردم تأمین می شود. ما 11 میلیون نفر حاشیه نشین را بیمه کردیم بهداشت و درمان به آنها خدمات می دهد. پس برجام متعلق به همه مردم دارد و موضوعی ملی است اما برجام موضوع دولت نیست که کسی فکر کند می خواهد با دولت مقابله کند باید با برجام مقابله کند. کسی اگر بخواهد آثار برجام را کوچک نشان دهد یعنی کار ملت را می خواهد کوچک جلوه دهد. از شورای عالی امنیت ملی و مجلس آن را تأیید کردند امیدواریم که مسئولان بتوانند خدمات خودشان را بیشتر برای مردم تشریح کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که همه اذعان دارند در فقدان آیت الله هاشمی کشور پشتوانه مهمی را از دست داده است و این تحلیل است که شما بیشتر مورد تخریب تندروها قرار بگیرید و حتی احتمال ردصلاحیت شما در انتخابات شنیده می شود، در شرایطی که رییس دولت اصلاحات آقای سیدمحمد خاتمی هم ممنوع التصویر هستند، آیا وقت آن نرسیده که بزرگان نظام فکری برای این تندروی ها کنند؟ گفت: آیت الله هاشمی یک شخصیت بزرگ نظام بود، جای خالی او به نظر من هیچ وقت پر نمی شود و جای او همچنان خالی است مثل شهیدان بهشتی و مطهری. تلاش ما این است که تا جایی که ممکن است هر کدام ما با انجام وظیفه به مردم خدمت کنیم و راه آن بزرگان را ادامه دهیم.

وی درباره احتمال رد صلاحیت خود نیز گفت: ما را با شورای نگهبان دعوا نیاندازید روابط ما با شورای نگهبان خوب است اینها شایعات است حالا خیلی مانده است انتخابات سال آینده است همه ما باید برای خدمت کمربندها را محکم کنیم. مردم در رحلت آیت الله هاشمی نشان دادند چقدر بزرگ و باعظمت هستند. ما باید برای این مردم کار کنیم از همه چیز مهمتر اساس خدمت به نظام و مردم است باید تلاش کنیم به ملت خدمت کنیم و تا روز آخر کار کنیم انشاءالله نگرانی هایی که در بیان شما آمد روز به روز کاسته تر شود. این فضای وحدت ملی که در رحلت آیت الله هاشمی نمود داشت جناح ها و اندیشه های مختلف آمده بودند همان رویه را حفظ کنند.
 
کلمات کلیدی : روحانی+ نشست خبری، رسانه ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته