توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489954
افت ۲.۵ درصدی قیمت نفت در معاملات امروز/ هر بشکه ۴۶.۸ دلار
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۳
انتشار آمارهای افزایش تولید نفت آمریکا سبب شد تا قیمت نفت برنت امروز 1.31 دلار کاهش یابد و بشکه‌ای 46.80 دلار فروخته شد.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، پس از اینکه آمارها نشان داد، تولید نفت آمریکا هفته گذشته افزایش یافته است و تولید اوپک نیز رکورد جدیدی در سال 2017 ثبت کرده است و تردیدها در مورد تلاش تولیدکنندگان برای کاهش فزونی عرضه شدت گرفت، قیمت نفت امروز بیش از 2 درصد کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 1.31 دلار کاهش 46.80 دلار فروخته شد و نفت خام آمریکا نیز با 1.27 دلار کاهش 44.25 دلار در هر بشکه معامله شد.

نفت خام برنت امروز 2.2 درصد کاهش ارزش و کمترین قیمت در بیش از 2 هفته گذشته را ثبت کرد. نفت خام آمریکا نیز کاهش 2.5 درصدی و کمترین قیمت در یک هفته گذشته را ثبت کرد.

آمار هفتگی دولت آمریکا نشان داد که تولید نفت این کشور یک درصد افزایش یافته و به 9.34 میلیون بشکه در روز رسیده است و کاهش هفته پیش از آن را جبران کرده است.

افزایش تولید آمریکا با افزایش تولید اوپک برای دومین ماه متوالی همزمان شده است.

  ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز گفت که می‌خواهد به همکاری با دیگر کشورها برای کاهش بی ثبات قیمت‌ها ادامه دهد.

بازارها به میزان زیاد، اخبار مربوط به اداره اطلاعات انرژی آمریکا مبنی بر کاهش ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به 30 ژوئن را نادیده گرفته است.

بانک آمریکا اعلام کرده است که قرار داشتن قیمت نفت خام این کشور در محدوده 46 تا 50 در هر بشکه احتمالا از افزایش تولید نفت آمریکا در میان و طولانی مدت جلوگیری خواهد کرد، اما برای کاهش چشمگیر تولید نفت این کشور قیمت ها بالا کمتر از 40 دلار بشود.

بانک مورگان استنلی نیز پیش بینی کرد که قیمت نفت خام آمریکا تا نیمه 2018 همچنان کمتر از 50 دلار در هر بشکه باقی بماند.
 
کلمات کلیدی : نفت+=اوپک+قیمت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.