توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444990
سطح پایبندی اوپکی‌ها بالاتر خواهد رفت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۴
تسنیم نوشت:وزیر انرژی امارات گفت، میزان تبعیت اوپک و غیر اوپکی ها از توافق کاهش تولید در ماه ژآنویه بالا بوده و انتظار می رود سطح پایبندی به توافق در ماه های آینده بالاتر برود.

وزیر انرژی امارات گفت، میزان تبعیت اوپک و غیر اوپکی ها از توافق کاهش تولید در ماه ژآنویه بالا بوده و انتظار می رود سطح پایبندی به توافق در ماه های آینده بالاتر برود.

سهیل بن محمد المزروعی به خبرنگاران گفت: «برای ماه نخست برآرودهای منابع مختلف مستقل نشان می دهد که اوپک به تعهدات خود عمل کرده است. سطح پایبندی بالاست و ما انتظار داریم در ماه های آینده میزان پایبندی بیشتری را شاهد باشیم.»

بر اساس آمارهایی که اوپک از آنها برای رصد پایبندی اعضای خود به توافق استفاده می کند، میزان تبعیت از توافق کاهش تولید در ماه ژانویه بالای 90 درصد بوده است و این به معنای شروع قوی اجرای اولین توافق کاهش تولید اوپک در 8 سال گذشته بوده است.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) اواخر سال گذشته توافق کرد که در 6 ماهه نخست سال 2017 میلادی میزان تولید روزانه نفت خود را 1.2 میلیون بشکه کاهش دهد. روسیه و 10 تولید کننده دیگر غیر عضو اوپک نیز قرار است حدود 600 هزار بشکه در روز کاهش یابد.
 
کلمات کلیدی : نفت + اوپک + قیمت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.