توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439847
قیمت نفت کاهش یافت/افزایش تولید نفت آمریکا بر طرح اوپک تاثیر می‌گذارد؟
با اعلام آماری دیگر مبنی بر افزایش تولید نفت آمریکا، قیمت نفت بار دیگر کاهش یافت و بشکه‌ای 55.52 دلار فروخته شد که موجب نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد تاثیرگذاری اقدام اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت برای افزایش قیمت‌ها شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱
به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت روز جمعه کاهش یافت و پس از اینکه آمارها نشان داد که فعالیت حفاری در آمریکا سرعت گرفته است، نگرانی در مورد تاثیرگذاری اقدام اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت در میان سرمایه‌گذاران افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 72 سنت کاهش 55.52 دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با 61 سنت کاهش بشکه ای 53.17 دلار معامله شد.

بیکر هیوز، بزرگ‌ترین شرکت خدمات نفتی در جهان اعلام کرد حفاران آمریکایی در هفته گذشته 15 دکل نفتی را فعال کردند که دوازدهمین هفته افزایشی در میان 13 هفته گذشته به شمار می رود. تاکنون تعداد دکل های فعال نفتی آمریکا به 566 دکل رسیده است که بیشترین میزان از نوامبر 2015 به شمار می رود.

مارک واتکینز، مدیر سرمایه گذاری منطقه ای در گروه مشتریان خصوصی بانک آمریکا گفت: «در حال حاضر عرضه عامل مهمی است و آمریکا نیز در حال پر کردن شکافی است که اوپک ایجاد کرده است.»

سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام، اوپک، و دیگر تولیدکنندگان نفت نظیر روسیه توافق کردند تا از ابتدای ژانویه 1.8 میلیون بشکه نفت در روز را از بازار خارج کنند اما تولید نفت آمریکا در حال افزایش است به طوری که آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد تولید نفت آمریکا در سال 2017 روزانه 320 هزار بشکه افزایش یابد و به طور متوسط به روزانه 12.8 میلیون بشکه برسد.

عوامل بنیادی بازار نظیر پیش بینی افزایش ماهانه صادرات نفت ایران در ماه فوریه و بازگشت تولید نفت لیبی بر قیمت ها در این هفته اثر گذاشت. یک اختلال کوچک در عرضه نفت دریای شمال سبب تقویت قیمت ها شد.

اما بازیگران بازار نسبت به ادامه بی ثباتی‌های بیشتر هشدار دادند چراکه سفته بازار به هر تحول کوچکی در بازارهای فیزیکی واکنش نشان می‌دهند.
 
 
کلمات کلیدی : نفت+اوپک+قیمت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.