توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480089
قتل مادر به دست فرزند ناخلف
بخش حوادث الف، 17 خرداد 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
پسر ناخلف که به خاطر مصرف مواد مخدر با مادرش درگیر شده و او را به قتل رسانده ‌بود، به وسيله مأموران بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد.

به گزارش شرق، نهم خردادماه سال جاری مرد میانسالی با حضور در خیابان کمالی از همسایگان و اهالی محل درخواست کمک کرد و عنوان کرد مادرش دچار عارضه ایست قلبی شده و نفس نمی‌کشد.

با اعلام اين خبر به مرکز فوریت‌های پزشکی، تیم اورژانس در محل حاضر و در بررسی‌های اولیه اعلام شد که روی بدن پیرزن آثار جراحت شناسایی شده است؛ بنابراين موضوع به کلانتری ۱۱۲ ابوسعید اعلام شد و مأموران کلانتری نیز در محل حاضر شدند.

با اعلام خبر فوت مشکوک یک پیرزن ۷۰ساله به پلیس آگاهی و همچنین قاضی کشیک ویژه قتل دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به همراه عوامل تشخیص هویت پلیس و بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران در محل حاضر شدند.
با تأیید وجود آثار جراحت روی جسد و احتمال وقوع جنایت، پرونده مقدماتی با موضوع «فوت مشکوک» تشکیل، جسد براي شناسایی علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل و پسر متوفی نیز جهت ادامه تحقیقات پلیسی به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در تحقیقات میدانی از محل سکونت متوفی و پسرش به نام محسن (۴۰ساله) اطلاع پیدا کردند که از ساعت ١٤ تا ١٥ روز حادثه صدای نزاع و درگیری بین متوفی و پسرش از داخل ساختمان شنیده شده، اما ناگهان صدای نزاع و درگیری آنها قطع و نهایتا پس از گذشت چند ساعت از این موضوع، پسر متوفی (محسن) از ساختمان خارج شده و از همسایگان درخواست کمک کرده است.

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که محسن دارای سابقه سوءمصرف مواد مخدر بوده و چندین بار به علت مصرف مواد مخدر صنعتی در مراکز ترک اعتیاد و همچنین بیمارستان روان‌پزشکی بستری شده و بار‌ها با همسایگان و مادرش، درگیری داشته است. همچنین در اظهارنظر اولیه از سوی تیم پزشکی اعلام شد که آثار ناشی از فشار روی مجاری تنفسی (ناحیه گردن) روی جسد متوفی شناسایی شده است.

«محسن» که پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی منکر هرگونه نزاع و درگیری با مادرش در روز حادثه شده بود، در اظهارات اولیه مدعی شد كه روز حادثه براي خرید از خانه‌شان خارج و پس از مراجعت به خانه با جسد مادرش در اتاق پذیرایی روبه‌رو شده است.

وجود تناقضات بین صحبت‌های محسن با اظهارات مشترک همسایگان مبنی بر شنیده‌شدن صدای درگیری بین وی و مادرش و نهایتا اعلام نظریه اولیه پزشکی قانونی مبنی بر شناسایی آثار فشار روی مجاری تنفسی متوفی، کارآگاهان اداره دهم را بر آن داشت تا همچنان تحقیقات پلیسی از «محسن.پ» را در دستور کار خود داشته باشند.

سرانجام محسن لب به اعتراف گشود و به قتل مادرش اعتراف کرد؛ وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: «روز حادثه ناگهان مادرم با من درگیر شد؛ درحالی‌که تازه مواد مصرف کرده بودم، ناگهان عصبانی شدم و برای آنکه مادرم را مجبور به سکوت کنم، گلو و دهانش را گرفتم تا او را ساکت کنم، اما ناگهان مادرم روی زمین افتاد؛ هرچه تلاش کردم نتوانستم او را احیا کنم؛ نهایتا از خانه بیرون آمدم و از مردم درخواست کمک کردم».

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شد و متهم براي ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت».
 
کلمات کلیدی : مواد مخدر+قتل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.