توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500408
تأیید نهایی جنون قاتل شهرک آزادی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۷
کمیسیون پنج‌نفره پزشکی قانونی جنون عامل جنایت شهرک آزادی را که در جنایتی هولناک شوهر و ۲ فرزندش را به قتل رسانده بود، تأیید کردند.

همشهری: پيش از اين كميسيون سه‌نفره جنون وي را تأييد كرده بود اما اولياي دم نسبت به اين نظريه اعتراض كردند كه با دستور قاضي جنايي، پرونده براي بار دوم به كميسيون پزشكي قانوني فرستاده شد.متهم اين پرونده زني به نام فرزانه است كه 14 آبان سال گذشته ابتدا شوهرش را در اتاق خواب با چاقو به قتل رساند و سپس سراغ 3فرزند 11، 10 و 4ساله‌اش رفت.

او دختر 11ساله و پسر چهارساله‌اش را به قتل رساند اما سومين فرزندش وقتي با ضربه چاقو مجروح شد خودش را به مردن زد و همين باعث شد كه زن جوان دست از سر او بردارد و وي نجات يابد. اين زن پس از دستگيري در بازجويي‌ها انگيزه‌اش از جنايت را خيانت همسرش عنوان كرد و گفت به‌دليل مشكلات روحي و رواني كه داشته تصميم گرفته به زندگي خود و اعضاي خانواده‌اش پايان دهد.

در چنين شرايطي با دستور قاضي محسن مديرروستا، پرونده وي 2بار توسط كميسيون پزشكي قانوني بررسي شد. بار اول اعلام شد كه او جنون دارد و با اين حال وي اين بار در اختيار كميسيون پنج‌نفره پزشكي قانوني قرار گرفت. آنها نيز اعلام كردند كه اين زن مبتلا به اختلال خلقي همراه با علائم روان‌پريشي است. به همين‌خاطر هنگام ارتكاب جنايت، اختلال روان‌پريشي داشته و قوه تشخيص و اراده نداشته است. براساس اين نظريه، وضعيت وي بالقوه خطرناك است و ضروري است براي رفع حالت خطرناك در يك مركز نگهداري بيماران رواني تحت مراقبت و درمان قرار بگيرد. با اعلام اين نظريه، پرونده در دادسراي جنايي تهران بسته شد.
 
کلمات کلیدی : همسرکشی، قتل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.