نظر منتشر شده
۲۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405397
احمد توکلی مطرح کرد؛
گوشت لخم وزارت نفت برای توتالی که ۶۰ میلیون دلار رشوه داده/جلوگیری در ایجاد رانت هزارمیلیاردی در وزارت صنعت/ گزارشی درباره املاک شهرداری
بخش خبری الف، 2 آبان 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲
احمد توکلی از رانت جویی هزارمیلیاردی در وزارت صنعت خبر داد و گفت: آقای نعمت زاده برای یک منفعت فردی تصمیم داشت محصولات پتروشیمی را از بورس کالا خارج کند که با همکاری دولت جلوی آن گرفته شد.

احمد توکلی در برنامه متن و حاشیه شبکه سه سیما با اشاره به ریشه های شکل گیری فساد و رانت در اقتصاد ایران، به برخی پرونده‌های پیگیری شده در سازمان مردم نهاد «دیده بان شفافیت و عدالت» اشاره کرد و گفت: دولت با این سازمان در موارد متعددی همکاری خوبی داشته است، به طوری که در یک مورد، آقای نعمت زاده قصد داشتند برای یک منفعت شخصی، محصولات پتروشیمی را از بورس کالا خارج کنند که ما گزارش آن را به آقای شریعتمداری (معاون اجرایی رئیس جمهور) ارایه دادیم و ایشان هم جلوی آن را گرفتند.

به گفته توکلی، این اقدام یک رانت هزار میلیاردی ایجاد می‌کرد که جلوی آن گرفته شد.

وی ادامه داد: در مورد قراردادهای نفتی IPC نیز جلساتی داشتیم و نکاتی را مطرح کردیم  و اگر بتوانیم جلوی ورود توتال به میدان آزادگان را بگیریم، کارمان در این بخش هم به سرانجام می‌رسد.

درخصوص مناقصه میدان آزادگان اعلام جرم می کنم

رئیس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت ادامه داد:  از طرف این سازمان به سبب اینکه فقط ۴ شرکت خارجی را می خواهند در مناقصه میدان آزادگان شرکت دهند اعلام جرم می کنم. توکلی در پاسخ به سئوال مجری مبنی بر اینکه آیا صحبت کردن در بحث مفاسد اقتصادی در رسانه ها خوب است یا بد؟ و آیا موجب یاس، ناامیدی و سیاه نمایی نمی شود؟ افزود: نگفتن دردها باعث می شود که مبارزه با آن سخت شود.

به گزارش صداوسیما،  نماینده سابق مجلس افزود: فساد در همه کشورها هست و هیچ استثنایی ندارد اما طرز برخوردها متفاوت است. من هفته پیش نامه ای نوشتم و گفتم که توتال در آمریکا به سبب اینکه از سال ۱۹۹۵ تا  ۲۰۰۴  به یک مقام نفتی ایران در بحث پارس جنوبی یک بار ۱۶ میلیون دلار و یک بار  ۴۴ میلیون دلار رشوه داد  ۳۹۸/۲ میلیون دلار جریمه شده است.

وی افزود: آمریکا این موضوع را رسیدگی می کند و جریمه را دریافت خواهد کرد و ما فکر می کنیم اگر این مسائل را نگوییم درست می شود در حالیکه باید بگوییم و برخورد متناسب هم داشته باشیم. توکلی گفت: البته اگر پشت سر هم از مفاسد بگوییم اما برخورد مناسبی نکنیم طبیعی است که مردم مایوس می شوند اما نگفتن چاره کار نیست.

سیاسی کاری در برخورد با فساد

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی، سیاست بازی می شود؟ گفت: بله، برخی افراد پشت جناح ها خود را پنهان می کنند اما می شود جناحی برخورد نکرد، سیاستمدارانی که مورد اعتماد مردم هستند باید پا به میدان بگذارند و مفاسد را بگویند  و از هیچ کسی هم نترسند.

نماینده سابق مجلس گفت : دهه  ۶۰ یکی از روسای کمیسیون پست و تلگراف و تلفن مجلس به اتفاق ۴ بچه و  ۲ محافظش به دعوت NEC به سئول و توکیو برای تفرج رفته بودند در حالیکه همان موقع NEC  با وزارت پست و تلگراف مشغول مذاکره بود که به او سوئیچ بفروشند.

وی افزود : معنای این سفر معلوم است و اسلام هم تاکید دارد که مسئول نباید از موقعیتش سوء استفاده کند.

توکلی در همین خصوص به موضوعی تاریخی اشاره کرد و  گفت : فردی مسئول جمع آوری زکات بود و وقتی زکات جمع آوری شده را تحویل امیرالمومنین داد، مشاهده شد که چند میش هم همراه خود دارد که وقتی امام از او پرسید اینها چیست؟ در پاسخ گفت‌ که هدیه گرفتم و امام به او گفت : اگر تو مسئول جمع آوری زکات نبودی آیا باز به تو این هدیه را می دادند؟  

توکلی ادامه داد : من همان زمان در مورد آن فرد نامه ای نوشتم و مرا به خطی عمل کردن محکوم کرد و همان فرد به من گفت که چرا فلان قاضی را که به دعوت دولت پاکستان به اتفاق پسرش در کنفرانس محلی قضایی شرکت کرده است، افشا نمی کنید؟  من گفتم در این مورد هم اسنادش را بدهید تا منتشر کنم و اگر توضیحی بود بدهد.

فساد را پنهان نکنیم 

توکلی افزود: به طور قطع با کتمان کردن مشکلات حل نمی شود و هیچ جای دنیا هم فساد را پنهان نمی کنند. وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا مبارزه با فساد در این سال ها نتیجه بخش نبوده است ؟ گفت :‌ ما در خصوص مفاسد اقتصادی کار کرده ایم اما در بحث مبارزه خوب کار نکرده ایم.

توکلی افزود : همان موقع که من راجع به آن شخصی که به توکیو و سئول رفته بود افشاگری کردم رئیس وقت قوه قضائیه از من خواست که فلانی مدعی شده که توکلی آبرویش را برده است.

وی گفت: من در پاسخ گفتم که ما باید کاری کنیم که این گونه افراد با فشار افکار عمومی تنبیه شوند. توکلی افزود : من همان موقع به رئیس وقت قوه قضائیه هشدار دادم که الان مبارزه آسان است چرا که افراد را دارند ذره ذره آلوده می کنند  و اگر ورود نکنیم مبارزه سخت می شود.

 آزادگان، گوشت لخم وزارت نفت است

وی گفت : من سه شنبه هفته گذشته راجع به توتال و رشوه ای که داده بود، مطلبی نوشتم و گفتم که می خواهند میدان آزادگان را که  سومین میدان دنیاست و به مثابه گوشت لخم وزارت نفت محسوب می شود به توتالی بدهند که ۶۰  میلیون دلار رشوه داده است.

توکلی افزود :در حالیکه ما  ۱۱ شرکت ایرانی قدرتمند در این خصوص داریم ، اصرار دارند و امروز با کمال پر رویی گفته اند که ما این شرکت ها را در مناقصه راه نمی دهیم و فقط می خواهند  ۴ شرکت خارجی را در مناقصه شرکت دهند.

وی گفت : این اقدام غیرقانونی است و من از طرف سازمان  مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت اعلام جرم می کنم. توکلی افزود : حمله رسانه ها در این خصوص بسیار موثر است و باید رسانه ها وقتی من این نامه را دادم به قول معروف می ترکاندند. اما هیچ کاری نکردند.

فساد، سیستمی شده است 

وی گفت: مطبوعات به اندازه کافی آزاد نیستند و صدا و سیما هم وظیفه اش را انجام نمی دهد و در نتیجه شبکه فساد به قدری رشد کرده است که به فساد سیستمی رسیده ایم و مبارزه دشوار شده است. او افزود :‌ بر اساس اسلام هم هر کسی که از بیت المال سوء استفاده کند باید سرافکنده و سرشکسته شود اما ما می گوییم که نباید آبروی فرد و خانواده برود و این طور می شود که می شنویم که فردی می گوید ما حقمان را از سفره انقلاب برداشتیم.

برخی اقدامات قوه قضائیه شبهه ایجاد می کند

رئیس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت گفت: قوه قضاییه در اطلاع رسانی ضعف دارد و برخی اوقات کارهایی می کند که شبهات را زیاد می کند.احمد توکلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر در کشور فساد سیستماتیک وجود داشته باشد پس چرا با آن مقابله نمی شود؟ افزود: فساد سیستماتیک در اقتصاد سیاسی مفهوم خاص خود را دارد.

وی گفت: دستگاه هایی که مسئول مبارزه با فساد هستند خودشان به درجاتی آلوده می شوند و ممکن است قوه قضاییه، پلیس، کمیسیون اصل ۹۰ و بازرسی کل کشور هر کدامشان از این وضع به نحوی آسیب ببینند. توکلی افزود: البته این به این معنا نیست که سیستم فاسد است چرا که سیستم شکاف دارد و فاسدان از درزها وارد می شوند و سوء استفاده می کنند.

وی گفت: با یک پزشک متخصصی رفاقت دارم وی دو سه سال است درگیر پرونده ای در قوه قضاییه است و او می گفت که اکثر قضات سالم هستند اما چند قاضی ناسالم سیستم را نابود کرده اند. نماینده سابق مجلس افزود: وقتی اینطور شود اعتماد کم خواهد شد و اگر قوه قضاییه خدماتش را به موقع ارایه ندهد با مشکل مواجه می شود و مثلا باید بگوید که چرا رحیمی را بعد از پایان مسئولیتش محاکمه کرد.

توکلی گفت: اینکه دادستان اسبق تهران را محاکمه کرد کار بسیار مهم و بزرگی بود و اگرچه درباره مجازاتش حرف و حدیث زیاد است اما وقتی یک قاضی محاکمه می شود و به او می گویند صلاحیت قضاوت را ندارد مانند حکم اعدام است. وی افزود: قوه قضاییه به موقع توضیح نمی دهد و برخی اوقات کارهایش شبهات را زیاد می کند، مثلا مهدی هاشمی می گفت که من را علنی محاکمه کنید و ما هم به اتفاق بیش از ۴۰ نماینده مجلس نامه ای نوشتیم که این محاکمه علنی باشد اما قوه قضاییه هیچ گاه توضیح نداد و گفتند نظر دادگاه این است جلسات غیرعلنی باشد و ما قانع نشدیم.

توکلی گفت: حتی اگر بخشی از پرونده اخلاقی باشد می توان آن بخش را غیرعلنی و بقیه را علنی برگزار کرد. وی افزود: یکی از ضعف های قوه قضاییه این است که خدماتش برای مردم قابل درک نیست. این نماینده سابق مجلس گفت: البته همین که فرزند یک قدرقدرت سیاستمدار محاکمه می شود بسیار خوب است.

 درباره املاک شهرداری به نتایج قابل توجهی دست پیدا کردیم

رئیس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت گفت: درخصوص موضوع املاک شهرداری به نتایج قابل توجهی رسیدیم که تا هفته آینده نتایج آن را ابتدا در اختیار شهردار تهران می گذاریم.

احمد توکلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چقدر خود را ساده زیست می دانید؟ افزود: ادعا می کنم که زندگی کاملا معمولی دارم و همسر و فرزندانم هم با من همراهی خوبی دارند؛ هفت فرزند دارم که هیچ کدام شغل دولتی ندارند و حقوق نجومی هم نگرفته‌ام. وی گفت: وقتی بازنشسته شدم حق بازنشستگی دریافت کردم و مجلس که بودم جمع حقوق من ۱۱ میلیون می شد و البته حقوقم ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و آخرین حقوقم از مجلس ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود. توکلی افزود: دارایی هایم را در ایام انتخابات داوطلبانه اعلام کردم و باوجود اینکه ماشین حق نماینده است اما از ماشین های خارج از رده مجلس استفاده کردم که خیلی مواقع هم خراب می شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امتیازات داده شده به مدیران و مسئولان آنها را از ساده زیستی دور نمی کند؟ گفت: بالاخره کسی که نماینده مجلس می شود خدم و حشم پیدا می کند و مجلس باید هزینه دفتر و منشی و کارمندان او را بدهد و کم هستند افرادی که خدم و حشم پیدا کنند اما محتشم نشوند.

این نماینده سابق مجلس افزود: البته خود نماینده مجلس هم باید بر خودشان کنترل داشته باشد و مردم هم باید رفتار نادرست نمایندگان را گوشزد کنند و اگر مسئولان را مجبور کنیم که درباره رفتارهایشان توضیح دهند خیلی از مشکلات حل می شود.

توکلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا حقوق های نامتعارف براساس قانون گرفته شده است؟ گفت: به طور قطع قانونی نبوده است؛ مگر رهبر انقلاب ولی فقیه و حاکم مطلق کشور نیست؟ ایشان به صراحت فرمودند که این دریافتی ها یا غیرقانونی بود و یا قانونی و قانونی‌اش هم نامشروع است؛ این حکم است.

وی افزود: ایشان به رئیس دولت حکم کردند که در این باره ضابطه بگذارند و حتی فرمودند که دفتر من هم از ضابطه شما تبعیت کند؛ آیا از این صریح تر می توان حکم داد؟ توکلی گفت: متاسفانه آقای روحانی از این فرصت استفاده نکرد و من به او التماس کردم و چندبار نامه نوشتم که شما بهترین فرصت را دارید.

وی افزود: همه مردم ایران یا کارمندند یا با کارمندان ارتباط دارند و همه از بحث دریافتی های نامتعارف برافروخته شدند و بهترین موقعیت بود که دولت برخورد کند اما نه تنها از فرصت استفاده نکرد بلکه توجیه کرد.

این نماینده سابق مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قوه قضاییه می تواند در این بخش به طور قاطع ورود کند؟ گفت: فکر می کنم قوه قضاییه هم گرفتاری داشته باشد و باید توضیح دهند که قضات عالیرتبه شان چقدر حقوق می گیرند.  

توکلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه موضوع بررسی املاک شهرداری به کجا انجامیده است؟ افزود: نتیجه را تا هفته آینده اعلام می کنم و فقط اینقدر می گویم که ۵۰ روز کار کارشناسی به طول انجامید و مردم اطلاعات بسیار گسترده و خوبی دادند و نتایج قابل توجهی به دست آمد.

وی گفت: ما نتایج جمع بندی خود را طبق روش اخلاقی می گوییم و همانطور که درباره صفدرحسینی هم اینگونه عمل کردیم این گزارش را ابتدا به آقای قالیباف می دهیم تا توضیحاتش را بدهد و سپس گزارش کامل را پس از بررسی در جمع ۱۵ نفره که از سلایق مختلف سیاسی هستند و حدود ۷ حقوقدان در این جمع وجود دارد ارایه خواهیم کرد.

توکلی افزود: البته شهرداری به قول خود وفا کرد و اسنادی را که می خواستیم ارایه داد و مصاحبه های شفاهی بسیار صریح و نتیجه بخشی هم با برخی داشتیم.

وی گفت: آقای قالیباف جایی به من گفت که این موضوع سیاسی است و من گفتم اگر سیاسی هم باشد به نفع تو است برای اینکه مجبور می شوی پشت سر خود را نگاه کنی و اگر جایی لنگ زدی جبران کنی.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر برای محاسبه عملکرد مسئولان درست شده است، افزود: مردم باید مسئولانشان را محاسبه کنند و شاید همیشه درست محاسبه نکنند اما ما باید هزینه پاکی جامعه را به وسیله تحمل انتقادات نابجا بپذیریم.

توکلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه نسخه ای را برای مبارزه با فساد اقتصادی پیشنهاد می کنید، گفت: من از مردم می خواهم مایوس نباشد و مشارکت کنند و امر به معروف و نهی از منکر کنند و اگر بلایی بر سرشان آمد تحمل کنند.

وی افزود: من به مردم حق می دهم که وقتی هزینه ها بالا برود مشارکت پایین می آید اما به ما در سازمان دیده بان شفافیت و عدالت کمک کنند چراکه ما آبرویی که از خون شهدا گرفته ایم صرف این کار می کنیم و طبق قانون عمل خواهیم کرد.

توکلی گفت: به سایت ما مراجعه کنند و خبر دهند هرجا فسادی رخ می دهد و ما به طور قطع نام آنها را حفظ خواهیم کرد.وی افزود: اگر مردم عضو دیده بان شوند زورمان بیشتر می شود.
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۰۸:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۰:۱۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ ۱۷:۱۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۲:۳۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۱۶:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۳ ۱۱:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۹ ۱۴:۵۷
 
۱۳۹۵/۰۲/۲۰ ۱۳:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۷:۵۷
 
 
کلمات کلیدی : احمد توکلی +مبارزه با فساد +فساد اقتصادی+توتال
 
مجری برنامه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۰:۳۹:۲۷
حاشیه مصاحبه دکتر توکلی درباره مفاسد اقتصادی

دغدغه‌های دکتر احمد توکلی در خصوص مفاسد اقتصادی را به هیچ وجه نتوانستم حزبی و جناحی ببینم. امشب خوب احساس می‌کردم که پیگیری‌ها و حرف‌هایش، رنگ و لعاب سیاسی و شعارزدگی ندارد و به قول معروف، از "مفاسد اقتصادی" دکانی برای روزهای بازنشستگی‌اش باز نکرده است! در گفتگویی که قبل از برنامه باهم داشتیم، یک نگرانی مهم داشت؛ اینکه در مورد مفاسد اقتصادی جامع و کامل حرف زده شود ولی در عین حال موجب ناامیدی در جامعه و بی‌اعتمادی مردم به مسئولین و نظام نشویم.
اما آنچه که در انتها، حتی از زبان احمد توکلی هم نسخه قابل قبول و راه درمانی برایش پیدا نشد، "نحوه مبارزه با مفاسداقتصادی" بود.
گویا که ما، در "افشای مفاسد" تخصص خوبی پیدا کردیم، اما هنوز هیچ راه حلی برای درمان و از بین بردن آن نداریم!
(3983698) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۰:۴۴:۴۴
آقاي توكلي
چيزهاي خوبي مي‌گوييد آما آن واقعيتي را كه بايد بگوييد ، نمي گوييد.
مثلا در مورد مزاياي نمايندگان مجلس كه مدعي خدمتگزاري براي مردم هستند چرا قبلا كه نماينده بوديد، اعتراض نكرديد؟ دليل اين همه امكانات و خدم و حشم گرفتن از بيت المال چيست؟
چرا قاطعانه در مجلس فرياد نكشيديد و نگفتيد ملتي كه ميليونها گرسنه و بيكار دارد، وكيلش نبايد اينگونه خانه سازماني در شمال شهر بگيرد، ماشين بگيرد، حقوق آنچناني بگيرد، بيمه درمان صد در صدي داشته باشد، كارت ورزشي آنچناني، كارت رفاه آنچناني، كارمند و دفتر بي حساب و كتاب، مزاياي خارج از شمول وزارتخانه‌ها و دستگاهها و... در كنار اينها اكثرشان آلوده به بازار خريد و فروش امضاء و اعتبار و رانت و ...

چرا فرياد نكشيديد؟
چرا درد واقعي مردم را داد نمي زنيد؟
متاسفانه هركسي براي خود از فساد تعريفي دارد كه خودش را از دايره آن خارج مي كند. (3983700) (alef-13)
 
مازندرانی
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۲:۲۵:۲۵
تا جائیکه بنده مطلع وپیگیر هستم آقای توکلی در زمانیکه در مجلس بودند هم از گفتن حقیقتها ورانت وفساد در بعضی از دولتمردان و کارهای غیر قانونی دولت اعتراض داشتند.نمونه اش واگذاری کارخانه آلومینیوم المهدی بندرعباس که هنوز هم نتونستند تبعات بعد ازآن را جمع کنند.نفوذ آقای نعمت زاده در پتروشیمی وبورس چقدر هست ؟ بخدا با تصمیماتی که آقای زنگنه در وزارت نفت گرفته کم کم نفت ما هم بدست خارجیها می افتد. (3983843) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۱:۰۸:۱۰
خدا خیر بده به آقای توکلی و ایشالا با قدرت پیگیر مفاسد اقتصادی باشند. (3983734) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۱:۲۷:۲۰
ما فساد مالی رو در دستگاهامون رو ول کردیم و چسبیدیم به موضوعات سایر کشورها (3983765) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۱:۳۰:۴۲
اموزش و پرورش ؛ شهرداری ؛ بانکها ؛ بیمه ها ؛ وزارت بهداشت
خدایا
در این مملکت چه خبره (3983767) (alef-13)
 
بی پشت
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۱:۳۱:۴۴
آقای توکلی توکلی سالیانی است فساد های مالی واخلاقی دربیت نمایندگان .وزرا علما. زعما وقضات لانه کرده است وخود جنابعالی در افشای آنها جلو گیری می کردی وجلوگیری می کنی وهیچکس را یارای مقابله با آن نیست واین مطلب را بنده با ترس می نویسم خانه از پای بست ویران است برای آنکه نمی شود هر آنچه هست راگیرند (3983770) (alef-13)
 
محفوظ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۱:۳۴:۰۴
همانطور که گفته شد فساد سیستمی است البته فقط فساد به مسائل مالی بر نمی گردد ولی که در کشور مسئولی با کمترین سطح علمی بر خیلی از افراد با مدارک و تجربه بالاتر حکومت ظالمانه در مدت حدود 20 سال انجام می دهد و کسی نیز از او بازخواست نمی کند و تایید از طرف مسئولین بالاتر می شود. به چه کسی بایستی گفت . اگر واقعا دنبال حق مردم هستید ..... (3983775) (alef-11)
 
فاطما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۱:۳۵:۵۰
درود بر توکلی مرد امین ایران (3983776) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۱:۴۰:۱۵
ای کاش همه نمایندگان مجلس قبل وحالا مثل اقای توکلی بودند (3983781) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۱:۵۵:۵۱
وای به حال مردم تهران که با دیدگاه های صرفا سیاسی و جناحی لیستی رای دادند و افرادی رو مثل دختر حقوق نجومی بگیر را نماینده مردم کردند و امثال دکتر توکلی جا ماند.

حالا هم منتظر بمانند که ان دختر از تریبون مجلس نه از حق مردم بلکه از حقوق نجومی پدرش و حق اوقات فراغت و غیره اش دفاع کند.

چرا مدعیان لیست امید سکوت پیشه کرده اند نمی دانم (3983804) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۲:۲۲:۱۸
اقاي توكلي لطفا به سازمان بهزيستي هم ورود پيدا كنيد ااعتبارات اين سازمان كه بايد در خدمت اقشار اسيب پذير و محرومين باشد در بعضي استانها مشكل دارد ... (3983841) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۲:۳۰:۱۴
علت اصلی ریشه دواندن فساد در سازمانها لابی های عجیب مدیران بخصوص مدیران میانی در سازمانهاست که به هیچ وجه کسی نمی تواند در دایره آنها نفوذ کند (3983849) (alef-11)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۲:۳۰:۲۳
اگر در املاك هبه شده شهرداري حتي يك مورد تخلف وجود دارد چرا ان سايت كه مسولش اقدام به اطلاع رساني كرد مسيولش بعلت انتشار خبر دروغ به زندان افتاد...ايا جناب توكلي در اين مورد هم بقول خودشان تركاند... (3983850) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۲:۳۲:۳۹
در خصوص قضیه وزارت بهداشت و طرح تحول سلامت گزارشی آماده نشده است؟؟؟؟؟؟ نکنه یه وقت بیانیه ها و فشارهای مقامات وزارت بهداشت حق مردم در این حوزه مهم را تضییع نماید. (3983852) (alef-13)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۲:۴۶:۳۲
راه حل اصلی این است که کلید را نباید دست غیر امین داد، وقتی کلید دست غیر امین داده شود دست درازی می کند همیشه باید مراقبش بود که دست درازی نکند ، بعضی دست درازی های او پنهان می ماند، برخی هم آشکار میشود، تازه با دست درازی های آشکارش سخت می شود برخورد کرد، و باید هزینه سنگینی پرداخت کرد، باید قوه مجریه و مقننه و قضاییه و رسانه ها و دستگاه های اطلاعاتی و نظارتی همه درگیر برخورد با او بشوند و بخشی از فرصت های خدمت را صرف برخورد با او کنند، خوب ...... البته، جناب آقای توکلی به زنگنه رای نداد و گفت زنگنه دروغ گفت و کلید وزارت را به دست کسی که دروغ می گوید نباید داد. (3983863) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۳:۰۹:۲۴
اقاي توكلي فرموديد اگر بلايي سرتان امد تحمل كنيد باور كنيد خواستم انهم در سازماني كه بهشت وجهنم را براي خود ميخري مجبور به مبارزه با فساد اداري شدم اما ميدانيد از هستي ساقط ام كردند بدليل قدرت تاكنون اجازه رسيدگي به پرونده را ندادند حالا هم هنوز در قدرت اند جالبه بجاي چهار سال شش سال هست كه مدير است ربطي هم به اينكه دولت چي باشه نداره منافع است كه بايد حفظ بشه..... بعد مي خواهيد اعتماد كنيم. (3983898) (alef-11)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۳:۳۰:۴۲
متاسفانه عیب مردم ما ایتستکه به محض اینکه فردی وارد به اقدامی مثبت میشود با دو سئوال اورا زمینگیر میکنند .
1- چرا آن موقع که فلان جا بودی فلان کار را نکردی .
2- همه چیز را از او صد در صد میخواهند . و میخواهند که او همه چیز را کن فیکون کنند .

دلیلی ندارد اگر بنده امروز به هر دلیل کاری را انجام ندادم - فردا روز به ندای وجدانم که میگوید دیروزت را با همه اشتباهاتت وانهید و امروز را با پشتوانه وجدانی و تشخیص متفاوت و موقعیت مناسبتر متفاوت عمل کنید .

مثل اینستکه به یک تواب خرده گرفت چرا از راه اشتباه دیروز فاصله میگیری .
البته در مثال مناقشه نیست و ساحت آقایت وکلی بری از این مثال است .

همه جیز را صد درصد خواستن هم منطقی نیست چرا که شرایط زمانی ، اختیارات فرد و ابزار و امکان فرد آمادگی کن فیکون کردن همه امور را ندارد .

در جریان همین حقوق های نجومی همه معتقد به کن فیکون بودند و شرایط هم فراهم ولی این اتفاق نیفتاد .

سخنگوی دولت که مصدر این تغیر و تحول هم هستند ، مرتب میگویند فاصله حقوقی شاغلین را با بازنشستگان کم میکنیم . و ترتیبی میدهیم که این فاصله دیگر اتفاق نیفتد ولی بلافاصله یا به شعار انجام پلکانی آن متوسل میشود و یا حوالت به برنامه ششم .

پلکانی آن را همه و تا بحال وعده دادند و این پلکان هیچگاه به انتها نرسید .

و مجددا دیگری و شروع پلکانی دیگر .

حال اگر همینقدر و صادقانه در برنامه ششم به این معضل پایان دهد از ائ متشکریم .

در اینجاست که کن فیکون را انتظار نداریم ، دفع الوقت را هم مذموم میدانیم.

انتظار یک شبه از آقای توکلی بدور از انصاف است .

اجازه دهیم ایشان گلوگاه های استراتژیک مفسد انگیز را که همه مسئولین بدنبال ان هستند با همین دو نگاه پیش گفته رصد و اصلاح نمایند . (3983921) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۳:۳۹:۵۸
آقاي توكلي من خيلي وقت است قصد داشتم شما را ببينم ولي ميسر نشد و با دفتر شما هم تماس گرفتم..از عسلويه و همين مفسده هايي كه ميگويي و در جريان بعضي از آنها ميباشيم اما چون رسانه ها آزاد نيستند و خبرنگار ازاد نداريم اين موضوعات افشا نميشوند.. (3983929) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۰۹:۰۶
جناب توکلی الان با صدمات شدیدی که به اقتصاد ما وصنعت نفت ما خورده اجازه دهید شرکتهای معتبر جهانی وارد عمل شوند درست است که ما شرکتهای بزرگ وقدرتمند داریم اما همه می دانند قدرتشان به اندازه شرکتهایی مثل توتال نیست تفاوتش مثل کمپانی ساخت بنز و پراید است اجاره دهید بلایی که به سر خودرو سازی آمد به سر صنعت نفتمان نیاید وقت کم است ضرر زیاد کرده ابم وفرصت آزمایش وخطا نیست!! (3983989) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۴:۴۵:۵۸
بینی و بین الله این آقای توکلی از انسانهای پاک نهاد این سرزمین است. صداقت و پاکی خصلت اوست. یعنی همان خصوصیتی که این روزها در اکثر دولتمردان ما نیست. ایکاش یک دهم این سلامت نفس و دلمشغولی برای مشکلات مردم ، در وجود سایسیون ما بود. نگرانی عمیق ایشان از فساد بنیان بر باد ده ، کاملآ بجاست. ولی بعید میدانم به جائی برسند. چون کسانی در معرض توجه قرار میکیرند که پول و قدرت سیاسی و فساد را با هم در اختیار دارند. بهر حال خدا حفظ کند آقای توکلی را ، که براستی کیمیای مملکت است. (3984049) (alef-11)
 
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۱۲:۲۰
اقای توکلی خودت را خسته نکن پارچه تمیزی برای پاک کردن شیشه نمانده .!
هرچه قانون بنویسند دور زده میشود.
فقط اقدام انقلابی واعدام مفسدان چاره کار است. (3984096) (alef-11)
 
رضایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۷:۵۷:۱۰
آقای توکلی اگر ممکن است درخصوص موارد خلافی که در دانشگاه آزاد اسلامی می گذرد هم تحقیق و تفحص نموده و گزارش جامعی تهیه فرمایید. از جمله موارد خلاف این دانشگاه گرفتن شهریه های گزاف از دانشجویان و عدم شفافیت در مسائل مالی و از همه مهمتر عدم پذیرش و پاسخگویی مسائل آن می باشد. بطور مثا واحد علوم داریوی تهران این دانشگاه از ثبت نام کنندگان کارشناسی ارشد سال 95 رشته سم شناسی مبلغ 3471000 تومان بابت شهریه ثابت ترم اول دریافت کرده و در مقابل اعتراض پذیرفته شدگان که می گفتند دانشگاه مصوبه کرده که حداکثر 15 درصد بیش از سال قبل پول بگیرد می گفتند در مورد رشته های پزشکی اینگونه نیست و اگر نمی خواهید انصراف دهید و اگر حتی 1000 تومان از مبلغ مذکور کمتر بود ثبت نام نمی کردند. خلاصه اینکه نه تعرفه ارائه می دهند نه پاسخگو هستند و بسیار طلبکارانه با مردم برخورد می کنند. (3984429) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۰:۴۳:۴۰
آقا شما یک کار میکنید داد....دیگه پیگیر بعد کار نمشید الان حقوقها ی نجومی رو افشا کردید .چه اتفاقی افتاد .یه پاداشی که به کارمندان دون پایه میدادن قطع شد پس این درآمد به کجا میره اسراف کاری سر در بانک کوچیک نوشته شده حالا تمام باید عوض شه بزرگ نوشته بشه .صندلی عوض شه .کامپیوتر عوض شه خدارو شکر در تمام زمینه ها وابسته به خارجیم پول کجا رفت تو جیب خارجیه ها که بدبخت شد کارمندان دون پایه ..... (3984627) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۲۳:۳۳:۵۴
خانه از پایبست ویران است (3984784) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۹:۵۲:۰۹
آقاي توكلي خسته شديم از اختلاس ها پول اختلاسها بايد صرف توليد ميشد تا جوانهاي بيكار مملكت سر كار بروند كشور چين نفت ندارد اختلاس ندارد بيكار ندارد نماينده خوب مثل شما زياد دارد (3985131) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۴:۵۳:۰۷
كاش اكثريت نمايندگان مجلس مانند شما بودند: دانش مدار، صادق، صريح، شجاع، باتجربه، پاك (3985726) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۴۸:۴۸
متاسفانه نمايند مانند ايشون كم داريم (3987668) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.