نظر منتشر شده
۵۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422357
توکلی در آغاز به کار سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در اصفهان خبر داد؛
تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره دریافت های نجومی در سه قوه با مسئولیت دکتر نادران/ ۱۴ شرکت در دست همسر و فرزندان "یک وزیر"
بخش خبری الف، 19 آذر 95
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۷


«در برابر فساد؛ بررسی علل ناکامی مبارزه با فساد در کشور»؛ این عنوان همایشی بود که صبح روز جمعه با حضور احمد توکلی رئیس هیئت مدیره دیده بان عدالت و شفافیت و نماینده سابق مجلس در خانه بیداری اسلامی اصفهان برگزار شد.

توکلی که ماههاست سازمانی مردم نهاد را برای مبارزه با فساد در کشور تاسیس کرده است، در این همایش اعلام کرد سازمان دیده بان کمیته حقیقت یابی برای بررسی حقوق های نجومی که در قوای مجریه، مقننه و قضائیه پرداخت می شود با مسئولیت اقای دکتر نادران، تشکیل داده
در قضیه واگذاری املاک نجومی و به دنبال اینكه یكی از رسانه ها لیست اعداد و ارقام و اشخاصی كه این املاک به آنها تعلق گرفته بود را منتشر كرد، در مرحله نخست با مدیر رسانه ای كه این خبر را منتشر كرد برخورد شد، این در حالی است كه ابتدا دستگاه قضایی باید لیست منتشر شده را مورد بررسی قرارمیداد
است.


نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به چهار علت اصلی ناكارآمدی مبارزه با فساد اقتصادی اظهار كرد: نخستین دلیل این ناكارآمدی، ترک امر به معروف و نهی از منكر در جامعه است كه این عامل، مبارزه با فساد را سخت و معدود كرده و علت بعدی نیز این است كه وجود فساد بین رهبران و عالمان جامعه ، مبارزه با آن را دشوار خواهد كرد كه در این میان نقش علما در ایجاد فساد بیشتر از رهبران است. 

احمد توكلی بیان كرد: سومین دلیل ناكارآمدی مبارزه با فساد، محدود بودن دامنه آزادی بیان و قلم است؛ زیرا مبارزه با فساد بدون آزادی قلم و رسانه ها امكان پذیر نیست، از این رو آزادی بیان برای شفافیت و شفافیت برای مبارزه با فساد ضروری است.

 به گفته وی، در كشور ما متاسفانه با اظهار نظرها همانند اظهار خبرها برخورد می شود، این در حالی است كه نباید نظر مردم را در زنجیر كرد، بلكه مردم عادی باید بتوانند اظهارنظرهای خود را به صورت آزادانه بیان كنند. 

رییس هیات مدیره سازمان دیده بان عدالت و شفافیت با ذكر مثالی توضیح داد: در قضیه واگذاری املاک نجومی و به دنبال اینكه یكی از رسانه ها لیست اعداد و ارقام و اشخاصی كه این املاک به آنها تعلق گرفته بود را منتشر كرد، در مرحله نخست با مدیر رسانه ای كه این خبر را منتشر كرد برخورد شد، این در حالی است كه ابتدا دستگاه قضایی باید لیست منتشر شده را مورد بررسی قرارمیداد تا از درستی و نادرستی اطلاعات منتشرشده آگاهی پیدا كند و نه اینكه در مرحله نخست با مدیر آن رسانه برخورد می كرد. توكلی گفت: دلیل چهارم ناكارآمدی مبارزه با فساد، سیستمی شدن فساد است؛ یعنی درصورتی كه دستگاه هایی كه مسوول مبارزه با فساد هستند آلوده شوند، دیگر سیستم از خود دفاع نمی كند؛ زیرا عناصری كه مسوولیت مبارزه با فساد را برعهده دارند از سلامت كافی برخوردار نیستند و سیستم به درستی كار نمی كند. 

نماینده
توکلی اظهار داشت: آموزش حقوق شهروندی یکی از راهکارهایی است که می‌تواند سبب برانگیخته شدن مردم پیرامون مبارزه با فساد شود. درباره حقوق‌های نجومی نیز اقداماتی انجام شد که کافی نیست، براساس قانون سمن‌ها ما می‌توانیم در این زمینه کمیته حقیقت یاب تشکیل دهیم.
سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکهرد: نوع دیگر فساد، فساد قوانین است؛ یعنی  زمانی كه مفسدان در مجاری  تصمیم گیری نفود  می كنند و  قانون را به گونه ای تنظیم می كنند كه اجرای قانونی سیستم به نفع آنها تمام می شود.

به عنوان مثال قاچاق را قانونی اعلام می كنند. درواقع این دسته از اشخاص ، افرادی را پیش خرید می كنند؛ یعنی هزینه انتخابات  فردی كه مدنظر دارند را پرداخت كرده و  سپس قوانین را به نفع خود تغییر  می دهند.

وی با بیان اینکه وقتی مفسدان در مجاری تصمیم‌گیری نفوذ می‌کنند قانون به شکلی تنظیم می‌شود که انجام فساد به صورت قانونی به نفع آن‌ها تمام ‌شود، تصریح کرد: وزیری عضو هیئت مدیره 18 شرکت است که با فشار، آن‌ها را کنار گذاشت اما امروز 14 شرکت در دست همسر و فرزندان او است، این در حالی است که با این موضوع مبارزه‌ای نشد.


 
مردم به خاطر فساد، بی اعتماد شده اند
توكلي خاطرنشان كرد: يكسري اشخاص هستند كه املاك را تنها به اين دليل خريداري مي كنند كه به فروش برسانند و اين اقدام به نوعي احتكار زمين و مسكن است از اين رو در مجلس هشتم و نهم به دنبال اين بوديم كه قانون ماليات بر سوداگري مسكن را به تصويب برسانيم اما متاسفانه با اين اقدام مخالفت جدي انجام ميشده است.  به گفته وي تسخير فساد عامل خطرناكي است يعني زمانيكه فساد، سيستم را تسخير مي كند مبارزه با آن دشوار است. 

رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت افزود: در مجلس قبل به‌دنبال تصویب طرحی برای مبارزه با سوداگری مسکن و زمین بودیم، اعلام کردیم ظرف 5 سال مالیات این بخش 27 درصد شود اما وزیر راه و شهرسازی نامه نوشت که تورم را بالا می‌برد و اجازه ندادند طرح عملیاتی شود.

توكلي
نماینده سابق مجلس با اشاره به عملکرد دستگاه‌های مبارز با فساد تصریح کرد: دستگاه‌هایی که مبارز با فساد هستند اگر خود به صورت نسبی آلودگی پیدا کنند، آن وقت سیستم به صورت خودکار از خود دفاع نخواهد کرد.
در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل سازمان مردم نهاد دیده بان عدالت و شفافیت توسط خود و برخی از چهره های سیاسی و فرهنگی برای مبارزه با فساد در کشور، به تشکیل شعبات استانی این سازمان اشاره کرد و افزود: این نشست در واقع معرفی سازمان دیده بان عدالت و شفافیت اصفهان است که توسط دلسوزان در این استان تشکیل شده است. وی افزود: اين سازمان به دنبال اين است كه قوانيني كه منجر به فساد مي شود را شناسايي كند و به دنبال قوانين جايگزين باشد.توکلی تاکید کرد: ما همچنين مفاسد بزرگ را شناسايي كرده و به قوه قضاييه ارجاع مي دهيم و حتي مي توانيم براساس قانون شكايت كنيم. 

رئیس هیئت مدیره سازمان دیده بان عدالت و شفافیت مطرح كرد: متاسفانه به دليل فساد هايي كه تاكنون در كشور صورت گرفته مردم بي اعتماد شده اند اما مي توان با فعاليت اين سازمان درصدد جلب اعتماد مردم برآمد تا در برابر زورگويي و زورگيري عناصري كه در حكومت كار مي كنند از مردم پشتيباني كنند

وی افزود: علت دیگر فساد، عملکرد دو دسته از افراد در جامعه است که اگر آن‌ها سالم باشند جامعه نیز سالم می‌شود و اگر آنها فاسد شوند، جامعه نیز فاسد می‌شود، این دسته رهبران و علمای جامعه هستند و البته علما در این میان نقش پررنگ‌تری دارند.

روشنگری و اطلاع رسانی درباره حقوق شهروندی
در ادامه این نشست، مدیرسازمان دیده بان و شفافیت اصفهان نیز بیان كرد: سازمان دیده بان شفافیت و عدالت بر مبنای دو روش فعالیت می
رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت افزود: در مجلس قبل به‌دنبال تصویب طرحی برای مبارزه با سوداگری مسکن و زمین بودیم، اعلام کردیم ظرف 5 سال مالیات این بخش 27 درصد شود اما وزیر راه و شهرسازی نامه نوشت که تورم را بالا می‌برد و اجازه ندادند طرح عملیاتی شود.
كند؛ نخست اینكه موضوعات را به صورت كارشناسی و  با استفاده از توان تخصصی بررسی می كند و دوم اینكه این سازمان با توجه به چارچوب های قانون حركت می كند؛ یعنی  سازمان با استفاده از ظرفیت هایی كه قانون برای آن تعریف كرده كار خود را انجام می دهد، بنابراین این سازمان مجوزهای قانونی را دریافت كرده و براساس قانون به وظایف خود عمل می كند. 

سید مهران نحوی اظهار كرد: نكته ای كه این سازمان را با سایر سازمان ها  متمایز می كند این است كه مبنای راه اندازی سازمان شفافیت و عدالت ، مبارزه بافساد است و البته در این راستا مخالفانی نیز وجود دارد بنابراین كار آسانی نیست و با فرازو نشیب های  بسیاری در این مسیر مواجه هستیم. به گفته نحوی ، افراد بسیاری در اصفهان و از بخش های مختلف كه از دغدغه مبارزه با فساد برخوردار هستند به این سازمان ملحق شده اند و كار در این زمینه اغاز شده است. 

مدیرسازمان دیده بان و شفافیت اصفهان تصریح كرد: طی سالیان گذشته مشكلاتی در یك شركت تعاونی و یك موسسه اعتباری در استان به وجود امده بود از این رو ما مامور شدیم تا این مشكلات را بررسی و برخی از ریشه های ایجاد فساد در این دو مجموعه را پیگیری كنیم.

نحوی گفت: براساس بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم كه ریشه وجود این مشكلات این است كه نقض قانون به طور مكرر به وسیله دست اندركاران صورت میگرفته است و علاوه بر آن سیستم های نظارتی نیز به درستی عمل نكردند و با این كه این دو مجموعه بارها به این سیستم ها مراجعه كردند اما مشكل انها پیگیری نشده است همچنین نكته دیگر این است كه مردم از حقوق خود درباره موضوعات مختلف بی اطلاع هستند.

وی ادامه داد: هدف ما در مجموعه دیده بان شفافیت و عدالت ، روشنگری برای اطلاع رسانی از حقوق
توکلی تاکید کرد: ما همچنين مفاسد بزرگ را شناسايي كرده و به قوه قضاييه ارجاع مي دهيم و حتي مي توانيم براساس قانون شكايت كنيم.
شهروندی است تا مردم در موضوعات مختلف از حقوق خود اگاهی كسب كنند و نكته دیگر نیز ارتباط با مجموعه های دولتی است كه بسیاری از تخلفات از سوی آنها انجام می شود.

نحوی افزود: ممكن است با یک بیماری بدنی و فیزیكی بخشی از جامعه فلج شود اما فساد موضوعی است كه تمامی اقشار جامعه را از بین می برد و این اراده توسط سازمان ما به وجود امده تا با فساد مبارزه كنیم.

به گفته وی فساد زمین سوخته به وجود می اورد و حال و اینده را تباه می سازد بنابراین اگر دغدغه حفظ اینده در ما وجود دارد باید مبارزه با فساد را جدی بگیریم.

مدیرسازمان دیده بان و شفافیت اصفهان خاطرنشان كرد: این جلسه در راستای كمك به افزایش شفافیت، كاهش فساد و در راستای حفظ ارمان های انقلاب تشكیل شده است زیرا یكی ازدلایل مبارزه مرم علیه نظام شاهنشاهی نیز مبارزه با فساد بود و ما هم مبارزه با فساد را به عنوان هدف اصلی خود در سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت مدنظر قرار داده ایم

این میزگرد قرار بود با حضور حسین راغفر استاد اقتصاد دانشگاه و از فعالان اصلاح طلب برگزار شود که ایشان به دلیل بیماری مادرشان قادر به حضور در این نشست نشدند.
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۰۸:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۰:۱۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ ۱۷:۱۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۲:۳۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۱۶:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۱۰:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۵ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۲/۲۰ ۱۳:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۷:۵۷
 
 
کلمات کلیدی : احمد توکلی + مبارزه با فساد + فساد اقتصادی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۵:۰۲:۳۵
این دولت همینه توکلی جان خودت رو زیاد اذیت نکن.

اگه در این دولت بخوان قانون گر حکم کنند که مست گیرند رو اجرا کنند، قطعا در شهر هر آنچه هست گیرند رو هم باید اجرا کنند (4058752) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۷:۱۳:۵۷
واقعاً جاي تاسف داره جوانان ما بيكار و مردم ما هر روز فقير و فقيرتر ميشن اونوقت بعضي ها مولتي ميلياردر ميشن إز رَآه هاي اختلاس و زدوبند بازي
جالبه كه سازمان بازرسي ما هم در خواب زمستانه فرو رفتن كي بايدپيگيري منه نميدونم والله!!!!!!! (4058901) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۰۰:۰۳:۴۱
امیدوارم الف این نظر رو منتشر کند
دکتر توکلی دیگر شور و هیجان ضد فساد اولیه را به نظر من ندارند
وگرنه راه دور نباید رفت
سالهاست که کارشناسان میگویند در شبکه بانک و بورس و بیمه رانت خواری مدیران مشهود است و لیستی از دارایی آنان بخوبی روشنگر موضوع خواهد بود
اما چه اقدامی شده؟
گوشه ای از فساد چند صد میلیاردی در مسکن مهر نمایان شده، کدام پیگیری انجام شد؟
صورت مسئله فساد را پیچیده نکنید طوری که قادر به حلش نباشید.
از سایر کشورها یاد بگیرید که کره جنوبی تازه ترینش هست (4059399) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۸:۲۴:۲۷
دولت قبلی و اون بدبختی هایی که حالا حالاها باید تاوانشو بدیم رو زود از یادتون رفت (4059001) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۰:۱۷:۳۲
این دولت همینه

آن دولت همونطوره


پس ضعفا و بی بضعتها چی عزیز دلم


پول ندارین یه سفر زیارتی بریم (4059158) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۰:۳۸:۳۶
لطفا ادرس وشماره تلفن دیده بان در اصفهان را اطلاع رسانی فرمایید (4059190) (alef-11)
 
رجبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۱:۲۵:۵۴
امروز ریس جمهور کره با رای مجلس به خاطر فساد مالی برکنار شد انوفت مسولان ما عرضه پس گرفتن پول های نامتعارف از زیاده خواهان را ندارند (4059253) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۲:۵۵:۴۷
اینجا عزل که نمیکنن مدال افتخار و خدمت هم میدن خط قرمز هم تعیین میکنن! (4060009) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۱:۲۸:۱۶
مشکل ساختار و قانون اقتصادی و دولتیه که دست مسئولان را باز میگذارد. هر دولت همین مشکل هست ...آقای توکلی (4059259) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۱:۳۰:۱۰
اقای توکلی مشکل ما ضعف قانونه
لطفا بجای ترمیم موضعی، ریشه ای با این مشکل برخورد کنید و پیگیر باشید که این خلاء های قانونی و نظارتی برطرف بشود. (4059264) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۵:۰۵:۰۵
گستاخی و بی پروایی و طلبکاری متخلفین ! نتیجه ی مماشات و همدلی و همنشینی و همکاری وکلای ملت ( بخوانید وکیل الدوله ها ) با بیت المال خواران و ویژه خواهان و رانتی هاست .
_____________________________________________________________________________ (4058756) (alef-13)
 
farhad
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۵:۱۷:۲۰
به یقین مطلع هستید که این وزیر زماتیکه در پتروشیمی بودند چگونه مولتی میلیاردر شدند وکسی هم جرات ندارد که از ایشان بپرسد که چطوری (4058769) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۵:۳۶:۳۹
برادر عزیز و پدر مهربان من جناب دکتر توکلی من یکی از سهامداران بانک صادرات ایران هستم .نماد این بانک بزرگ بورسی ماههاست که در بورس بسته میباشد و بالطبع سرمایه امثال من بلوکه شده و هزاران نفر سهامدار جز گرفتار بی تدبیری مدیران این بانک بزرگ بورسی هستند .مجمع این بانک دیروز بعد از حدود 6ماه تاخیر با حضور سهامداران معترض تشکیل شد .مدیران بانک هیچ جواب قانع کننده ای به سهامداران لابت زیان بانک و بسته بودن سهم نداشتند .جالب اینجاست که بانک صادرات باید جواب خسارات سپرده گذاران موسسه میزان رو هم از جیب ما سهامداران پرداخت کنه و مدیران بانک هم هیچ پاسخی بابت این خسارت نداشتند .لطفا به درد این مردم دردمند وسهامدارانی که اگر پولشون رو تو همین بانک سپرده میکردند الان سود سالیانشون رو میگرفتند رسیدگی کنید .بد نیست سازمان شما از مدیران بورس علت توقف طولانی مدت نمادهای بزرگ بورسی و شاخص سازی های مصنوعی از طریق معاملات صوری و کد به کدی رو هم جویا بشه .اگر امکان هست گزارشی از مجمع دیروز بانک صادرات رو مطالعه فرمایید تا مرحمی برای ما سهامداران جز باشید. (4058790) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۰:۲۹:۲۹
ظلمی که درحق سهامداران بانکی شده بی نظیره میگن بانک صادرات زیان داده اون وقت 106میلیارد تومن مالیات براش بریدند !!!!!!!!6ماه الکی سرمایه مردخ را بلوکه کردند بعدش گفتند ضررکردبم پس چرا سود 22درصد به سپرده ها می دن!!!!!!! (4059176) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۰۰:۰۷:۵۴
عزیز
رانتخواری موجود در بورس مانع شفاف سازی اطلاعات شرکتهاست
اکثر قریب به اتفاق نمادهای بورسی همین مشکل را دارند (4059402) (alef-11)
 
نيم نگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۶:۵۲:۵۱
...عدالت گفت: " وزیری عضو هیئت مدیره ۱۸ شرکت است که با فشار آن‌ها کنار گذاشت اما امروز ۱۴ شرکت در دست همسر و فرزندان او است "

با اسم و مشخصات بيان بفرماييد (4058884) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۶:۵۴:۱۸
هیچ جای دنیا امکان نداره یک کسی همزمان هم وزیر باشه و هم فعال اقتصادی !!!!

واقعا ما نوبریم !!!

راستی رئیس جمهور کره جنوبی رو به خاطر روابط نزدیک با یک تاجر از کار برکنار کردن !!!! (4058886) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۶:۵۹:۰۹
درود بر مرد شجاع سیاست و عدالت طلبی آقای دکتر توکلی (4058891) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۸:۳۴:۴۴
کار ما همش درود و بدرود و زنده باد و مرده باده اینجوری با فساد مبارزه نمیشه کار عملی کو؟ (4059016) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۷:۱۶:۰۶
مالییا ت منا زل مسکونی خالی چه شد خانه هاهیکه باخون مردم ساخته شده وصاحبانشا حاضر بفروش باقیمت روز واجاره نیستند .چه شد چه کسی پیگیر است (4058905) (alef-13)
 
حسین
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۷:۲۱:۱۵
مسولین اکثریت رانت خوار و ... شدند ..اقای توکلی خودت خسته نکن ..ای کاش همه مثل شما بودن ....چون برخورد باهاشون نمیشه (4058916) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۷:۲۸:۴۷
جناب توکلی با برخورد جزیره ای اقتصاد درست نمیشه کار باید از پایه درست باشه (4058928) (alef-11)
 
MOUSA
United States
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۷:۳۴:۰۴
قوه قضائیه باید با گرانفروشی ارز توسط دولت برخورد کند.
مطابق بودجه 1395 برای تبدیل دلار حاصل از فروش نفت نرخ 2997 تومانی تعیین شد....حال آنکه دولت این دلار را با نرخهای بالاتر به مردم می فروشد و بعد هم ادعا می کند که جمشید بسم الله های بازار مرغ و گوشت را گرانتر از نرخ مصوب به مردم عرضه کرده اند....قوه قضائیه باید با مقامات دولتی که در فروش دلار نرخهای مصوب مجلس را رعایت نکرده اند برخورد قاطع کند.....تمام (4058933) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۷:۴۰:۲۷
مالیات بدن که خرج بودجه جاری دولت هشت میلیون پرسنلی بشه؟
همون بهتر ندن (4058937) (alef-11)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۷:۵۶:۳۶
راننده ها در نیمۀ اول دهۀ 60 ، این نوشته رو توی چهارراه ها میدیدند :
" امروز گذشتن از چراغ قرمز ، نه تنها یک خلاف بلکه ، یک گناه است "...
و مدتیه که دیگه هیچکدوم ما ها روی دیوار ها هم این جمله رو دیگه نمی بینیم :
" عالم محضر خداست ، در محضر خدا گناه نکنید " ؛ (4058952) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۸:۰۵:۳۵
اقای توکلی مدیریتها در سازمان بازرسی باید بهترین ها باشه یک مدیر نباید دریک استان زیاد بمونه چون راه نفوذ پیدا می کنن. (4058963) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۸:۰۶:۲۲
اقاي توكلي براي مبارزه فساد اقتصادي بايد چند چيز مشخص و شفاف شود
١- مسئله تابعيت دوگانه
٢- شفافيت حسابهاي بانكي.
٣- دادن اظهارنامه مالياتي و صورت اموال هرفرد ١٨ سال به بالا در هر سال .
٤- هماهنگي و منطق بين افزايش ثروت و پرداخت ماليات البته با لحاظ تورم .
٥- جوابگو بودن هر فرد براي گردشهاي مالي اش . (4058964) (alef-11)
 
عليرضا
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۸:۰۸:۲۲
كاش آقاي توكلي كانديداي رياست جمهوري بشند، من مطمئنم راي بالايي ميارند. مردم از فساد خسته شدند و دنبال آدمي هستند كه پاك باشه كه ريشه فساد رو خشك كنه.
آقاي توكلي، لطفا كاري كنيد تا مانند ساير كشورها، هر نفر يك كد مالياتي داشته باشه و اونرو به بانكها اعلام كنه تا تمامي درامدهاش مشخص باشه. اين كار اصلا كار سختي نيست و واقعا جلوي فساد مالي را تا حد بالايي ميگيره.
در مورد اون وزيره تيلياردر، ايشون كلا صاحب سبك هستند، ميرند تو هيات مديره شركتهاي بزرگ و يا افراد وابسته رو تو هيات مديره ها ميزارند و بعد اعمال نفوذ ميكنند تمام پروژه ها را به شركتهاي نزديكانش ميدهد. خيلي هم تابلو هست و همه ميدونند. متاسفانه وزارتخانه هاي ثروتمند به راحتي افراد رو آلوده ميكنند و براي همين ميبينيد كه برخي وزرا به راحتي فساد ميكنند و كسي هم صداش در نمياد. (4058970) (alef-13)
 
ناامید از این دولت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۸:۲۲:۰۲
در این دولت چه خبره
نمایندگان ملت لطفا رسیدگی کنید (4058994) (alef-11)
 
دکترحسین.ع
United States
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۸:۲۷:۴۷
بافساد اینهاهم شما هم خودشان و هم مملکت را ازبین خواهند بر زودتر برخورد کنید من در کانادا دوره سیاسی و اقتصادی دیدم و اگاه هستم به این گونه رفتار ها ما پلیس ویژه داریم شما نیازمند برکناری سریع افراد فاسد هستید که غالبا می توانند مثل خاوری از ایران فرار کنند (4059005) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۸:۳۴:۲۰
اگرجرمی اتفاق افتاده چرابه قوه قضاییه نمی گویید که پیگیر ی کند (4059013) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۸:۳۹:۴۴
هر حکومتی یه جوری از بین رفته
برخی باجنگ
برخی با فساد
به خاطر خدا منتشر کنید چرا نظرات منو منتشر نمیکنید ؟؟ (4059021) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۸:۴۹:۴۵
جناب توکلی با سلام
وزیری که می گوئید آیا این شرکتها را قانونی مدیریت می کنند یا نه ؟ بعضی وقتها ما دوست داریم دولتی ها از فقرا انتخاب بشوند. آن وقت اگر قابلیت اداره کردن امور را نداشته باشند چی ؟ کسی که توان مدیریتی بالا دارد بطور طبیعی وضع مالی خوبی هم باید داشته باشد.این عین عدالت است. چنین کسی امکان اشتغال زائی بیشتری هم دارد و بیشتر به درد خلق خدا می خورد تا کسی مثل من که توان اداره یک مجموعه صنعتی را ندارم. حالا اگر کسی با رانت خواری و پدر سوخته بازی اموال ملت را بالا کشیده ، خب به دستگاه قضاء معرفی کنید. اگر دستگاه قضاء رسیدگی نمی کند ، خب باید برای اصلاح دستگاه قضاء فکری کنیم
یا علی (4059038) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۹:۰۰:۲۳
مو ضوع هزار فامیل که بر نقاط حساس اقتصادی چنبره زده اند چه مرجعی پی گیر است مسئله از آقازاده ها پا فرا گذاشته (4059053) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۹:۰۲:۵۳
درود بر توکلی (4059056) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۹:۰۵:۰۳
چرا فقط سه قوه!
نهادها و بنگاه هاي اقتصادي همچون استان قدس ، بنياد مستضعفان ، ١٥ خرداد ، قرارگاه خاتم هم بررسي شوند (4059059) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۹:۵۰:۵۱
داشتن تابعيت دوگانه را در كشور ممنوع و منع كنيد ، بيشترين فساد اقتصادى و خروج ارز و ثروت ناشى از ان را معمولا كسانى انجام ميدهند كه بايد پول هاى دزدى و خلافشان را بنوعى از كشور خارج كنند حال خودشان و يا افراد درجه يكشان با داشتن تابعيت كشور ديگرى براحتى بخروج ثروت از كشور ميكنند . (4059128) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۹:۵۴:۰۱
ساختار سیاسی از ساختار اقتصادی جدا نیست این ساختار اجازه نمی دهد نیروهای مستعد بر مسند کارها بنشینند معیارهای غیرقابل سنجش و ریاکارنه برای اخذ شرایط مدیریت نوعی نخبه کشی در کشور ایجاد کرده است که نهایتا به گسترش فساد منجر می شود. (4059131) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۰:۰۳:۵۰
باید برای کسانی که اختلاس و دزدیها را گزارش میکنند جایزه تعیین کنند تا شاهدان بجای سکوت دزدان را رسوا کنند (4059139) (alef-11)
 
رامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۰:۴۱:۰۷
یکی فقط بگه با این همه درامد و فروش نفت و... چکار می کنیم که پیشرفت هیچ تو خرج روز مره هم موندیم .چطور قبلی ها مملکت رو این همه ساختن ..... (4059195) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۱:۱۱:۳۰
چقدر حالم بده که انسان های فساد ستیزی مانند دکتر توکلی,الیاس نادران,زاکانی به مجلس راه پیدا نکردند و بجاشون ..... یکی از نجومی بگیرا شده نماینده تهران (4059235) (alef-11)
 
alireza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۲:۰۳:۴۲
چرا سازمان دیده بان شفافیت از یک جناح است (4059295) (alef-13)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۲:۰۶:۴۰
ای کاش از ادارات هم دیده بانی می شد مثلا شهر داری ها . دادسراها و .....
منظورم رسیدهگی به امور مردم (4059297) (alef-13)
 
؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۲:۲۵:۳۹
این وزیری که می گیداول اسمش نعمت زاده نیست؟ (4059319) (alef-13)
 
فرید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۲:۵۴:۳۳
کمــــــــــــــــــــــــــــــــــــیته حقیقت یـــــــــــــــــــــــاب !خیلی هم خوب .ما ملت هم موافقیم .دست مهندس توکلی هم درد نکنه.البته بایستی این موضوع فراموش نشه وبه به طرق مختلف پیگیری بشه .چون اینا دوست دارند همه چیز فراموش بشه وبگن قانونی بوده این دریافت های آسمانخراش.باید به اینا گفت گیرم ی جای قانون لنگ هست آیا این پول ها از حلقومتون پایین میره وقتی غالب مردم در فقرند وخیلی به نون شب محتاج. (4059342) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۳:۰۲:۴۹
آقاای روحانی شرم به شما، اون از دلار، این از وزیر، حقیقتا از رای دادن به شما پشیمونم (4059351) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۲:۴۲:۰۹
اقای توکلی بخدا نیازی به کمیته حقیقت یاب نیست: بروید مناطق آزاد و بیمارستانهای دولتی می فهمید چه خبر است. جایی که یک مدرک لیسانس سالی 60 میلیون پاداش میگیره. (4059990) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۳:۱۹:۳۵
یک نکته جالب که در این جلسه جناب دکتر توکلی به آن اشاره کردند و می توانست تیتر شود اشاره به حلف الفضول(پیمان جوانمردان که پیامبردرآن مشارکت داشتندو پس از بعثت نیز به آن پایبند بودند) وعدم محدودیت برای هر گروه وفکر ودینی جهت همراهی با دیدبان عدالت وشفافیت بود. (4060057) (alef-11)
 
مهجور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۳:۵۵:۰۵
سلام علیکم برادر گرامی وارجمند ممنون از اینکه شما و همه عزیزانی که در این فکر که از بیت المال دفاع می کنید ممنو نم واین پاسداری از خون شهدا وانقلاب است ودر مورد آقایان هفت شغله هم که در ورزش ما جا خوش کرده اند وبعضی از باز نشسته های نجومی بگیر هم هستند که باید از همه دستگاها پاکسازی شوند . (4060104) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۲۳:۲۲:۰۰
باعرض پوزش ازاقای توکلی که واقعااز ارادتمندان ایشان هستم وبااظهار تاسف ازتهران نشینان محترم که چنین شخصیتی راازورودبه خانه خودمحروم کردند اظهارنظرکردن درمورد اعمال مسئولین اب درهاون کوبیدن است بی جهت بااعصاب وروان خودبازی نکنید چون اینان همان کنند که خودبخواهند باتشکرازالف عزیز (4060828) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۵:۴۰:۴۰
جناب نادران تلاش کنید تا سهمیه تخصص و دستیاری پزشکی افزایش یابد
امروز ارتوپد پای کارگر را بخاطر نداشتن پول عمل نکرد، دفترچه قبول نکرد
جامعه پزشکی به کجا چنین شتابان (4149174) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.