نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 358228
دندان قروچه و جویدن پاچه
علی شمسایی، 12 خرداد 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰
وقتی یکی از درشت ملیجکان جنبش سبز دهان به دشنام باز می‌کند و سرمایه‌ی! پیشین جنبش سبز را مورد لطف قرار داده و نماینده‌ی جریان متبوع خود البته با مصادره به طبع خود را مهمان ادبیات ناشی از شاکله‌ی وجودی خویش می‌کند آدم نمی‌داند بخندد یا که گریه کند؟!


سید ابراهیم نبوی (حیف پیشوند سیادت) در تازه‌ترین تراوش مغری خویش به سبک پونز کوبی اکبرخان گنجی به میدان آمده و باعنوان یک روشنفکر (بخوانید روشنفکرنما) واقعی در کمال بی ادبی با استفاده از مکالمات محاوره صورت گرفته در چاله میدان مغز خود دندان‌های خود را بر روی چند تن از جریان موسوم به چپ کشور ساییده تا بیماری قروچه خود را تسکین دهد.

بیمار مذکور به علت درد دندان حافظه‌ی خویش نیز از کف داده و حتی پاچه شیخ اصلاحات را می‌گیرد، همان که روزگاری به تعبیر هم کیشانش نماد اعتراض با ادبیات ساده و نزدیک به مردم با کمک کارشناسی خانواده خود (ننه جون) بود. این حمله و خودزنی با مرور گذشته چه از بعد تاریخ چه از بعد کلام بسیار جالب می‌شود و سؤال برانگیز. جالب و سؤال برانگیز که چه شده حالا قید شیخ شجاع را می‌زنند و می‌کوبند. قصد کوبیدن سنگ بر سینه برای شیخ نیست، بیشتر کوبیدن پتک بر سر انسان‌های کم حافظه است. شاید مانند بهانه جویی‌های کودکانه آن دوران اپوزیسیون حافظه برخی به مانند انیمیشن‌های فانتزی به جای خود باز گردد و جبهه گیری‌های قبل خود را مرور کنند.

از قدیم گفته‌اند کافر همه را به کیش خود پندارد اما گویی کفار جدید آپشن های دیگری هم دارند و اینبارهمه باید کفر چو کافر گویند. دندان قروچه گشته‌ی مذکور برخورد بی حاشیه‌ی افراد را هم تاب نمی‌آورد و دوست دارد همه را به درد دندان ببیند.

کسی که ادب شکست را رعایت کرده و یا یاوه قرائت ننموده بی عرضه و بی فایده خوانده می‌شود. کسی هم پیدا نمی‌شود بگوید شما اصطکاک روان و دندان دارید دیگر چه کار به حال دیگران دارید؟

اینجا بیمار نادری داریم که نه تنها شب‌ها خواب خوش نداشته و دندان به هم می‌ساید بلکه روزها هم چنین می‌کند و پاچه‌ها می‌جود. تحمل این بیماری نادر برای کسی چون او بعید و درمانش ناممکن، لاجرم شما را تنها أَسْفَلَ سافِلينَ چاره باشد.
 
کلمات کلیدی : عارف+لایجانی+ریاست مجلس دهم+علی لاریجانی
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۱۸:۱۴
واقعا تاسف برای چنین افرادی که بعضاً روزی خود را فرهنگی مینامیدند
بهترین روش توجه نکردن به ایشان است
چراکه که حیاتشان در این عقده گشایی به ملت و رای ایرانیان وفادار به کشورشان است (3735860) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۲۳:۰۱
سلام بر شما هموطن عزیز جناب شمسایی،

برادر شما هم که همان کار جناب نبوی را انجام داده اید. به نوشته تان نگاه کنید. بدون شک همه ی ما از دید خود خیرخواه هستیم. اما این به هم پریدن ها، آن هم با این ادبیات زیبنده ی هیچ کس نیست. چه جناب نبوی و چه شما. (3735867) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۴۰:۱۱
اصلاح طلبان بايد از اين تند روها اعلام مرزبندي كنند،،مشكل اين جاست كه اصلاح طلبان مي خواهند حمايت سياسي و رسانه اي ضد انقلاب خارجي را داشته باشند، و از ان ها مرز بندي نمي كنند،به همين دليل مردم نيز تندروي هاي ان ها را به پای اصلاحات مینویسند, (3735898) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۴۲:۵۰
اين ها به خودشان هم رحم نمي كنند،يقين بدانيد اگر فردا روزی اقای هاشمی هم حرفی خلاف خواست این جریان بزند , او را هم با همین الفاظ نوازش می دهند,اقای هاشمی تا زمانی برای این جریان,ایت الله هاشمی ا ست که مواضع این ها را تکرار کند,!،!، (3735902) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۹:۲۵:۲۵
دندان قروچه گشته‌ی مذکور دقیقا یعنی چی؟
اگه توهینی بوده اون به کس دیگه توهین کرده اونوقت شما چرا این الفاظ رو بکار بردی؟ (3735956) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۹:۳۸:۰۹
راست که گفته فقط دیالوگش چاله میدونی بود (3735988) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۹:۵۰:۲۴
دم الف گرم که در مقابل این آدمهای ناحسابی می ایستد و فارق از چپ و راست از ملیتمان دفاع می کند. (3736003) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۰:۰۵:۲۰
از الف انتظار نداشتم کمک کند به پخش افکار افرادی که از نوشته هاشون فقط بوی نفرت پراکنی و انسانیت زدائی می‌آید، حالا به هر بهانه‌ای !!!! (3736029) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۰:۳۲:۳۶
این دلقک را چه به سرنوشت ملت هشتاد میلیونی که هر کدام دردی دارند ولی آن درد چاره اش در ایران است و نه جای دیگر مخصوصا آمریکا که نه درد را می شناسد و نه دارو می دهد من خود از کسانی هستم که سراپای وجودم مملو از انتقاد به مسولین نظام است اما حاضر نیستم به هیچ قیمتی ملتم و مصالحش را به پند روز بیشتر و بهتر زندگی کردن و شیک خوردن و شیک گشتن بفروشم
ای کاش این بزرگترین آرزوی من به دست متخصصین هموطنم جامه عمل بپوشد و ریشه فساد از کشورو کنده شود و رفاه همگانی نسبی حاصل آید تا آن موقع با صدای بلند به غرب نشینان بی درد و جیره خوار بگویم حتی لجن جوی جنوب شهرمان را هم با تمام لذات گذرای زندگی شما ها عوض نمی کنم و جیره خشک و خالی میهنم را با تمام سرمایه سرمایه داران تبهکار غرب عوض نمیکنم و 70 و پند سال عتمرم را با این عشق به سر آورده ام که روزی ایران چنان شود که استحقاقش را دارد (3736075) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۴:۵۰:۵۷
ابراهیم نبوی ادب نداشته‌اش را روز به روز بیشتر نمایان می‌‌کنه هنوز در توهمات دهه ۶۰ فکر میکنه شکنجه‌گر زندانه و ملت زندنیاش هستند (3736504) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.