نظر منتشر شده
۷۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 357272
لاریجانی با اکثریت آرا رئیس موقت مجلس دهم شد؛
اولین نطق لاریجانی در مجلس دهم: باید استراتژی مجلس فعلی را تدوین کنیم/ تشکر ویژه از عارف
بخش خبری الف، 9 خرداد 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱
نمایندگان مجلس دهم شورای اسلامی رئیس موقت خود را انتخاب کردند. علی لاریجانی با کسب ۱۷۳ رای بر کرسی ریاست می نشیند.

امروز در دومین جلسه از مجلس دهم انتخابات هیات رئیسه برگزار و همانطور که پیش بینی می شد محمدرضا عارف و علی لاریجانی با هم رقابت کردند. عارف کاندیدای مورد حمایت فراکسیون امید و لاریجانی مورد حمایت فراکسیون ولایت است.

لاریجانی توانست از مجموع آرای ۲۸۶ نماینده حاضر در جلسه ۱۷۳ رای بدست آورد. ۱۰۳ نماینده نیز به ریاست عارف رای دادند. ۵ راي سفيد نيز به گلدان‌ها ريخته شده بود.

در ادامه جلسه امروز ديگر اعضاي هیات رئیسه موقت انتخاب می شوند. براساس آیین نامه داخلی مجلس، ترکیب و طرز انتخاب آنها مانند هیأت رئیسه دائم است، به جز اینکه اکثریت نسبى در انتخاب رئیس کافى است. وظایف هیأت رئیسه موقت اداره جلسات مجلس تا زمان تأیید اعتبارنامه دوسوم نمایندگان و اجراى انتخابات هیأت رئیسه دائم و تمشیت امور ادارى مجلس است.

در مجالس مختلف ترکیب هیات رئیسه دائم تقریبا همان ترکیب هیات رئیسه موقت بوده است.

اولین نطق لاریجانی در مجلس دهم: باید استراتژی مجلس فعلی را تدوین کنیم /تشکر ویژه از عارف
علی لاریجانی که به عنوان رئیس موقت مجلس از سوی نمایندگان انتخاب شده نخستین نطق خود را در مجلس دهم ایراد کرد.

 لاریجانی از عارف و هیأت رئیسه سنی مجلس تشکر کرد و ضمن تأکید بر اقتصاد و فرهنگ از مرکز پژوهش‌های مجلس خواست تا استراتژی چهارساله مجلس دهم را تدوین کنند.

رئیس مجلس در ابتدای سخنان خود گفت: از لطف و حسن ظن همکاران عزیز که به این حقیر و هیأت رئیسه موقت داشتند صمیمانه سپاس‌گزاری می‌کنم و قدردان محبت شما هستم. لازم می‌دانم از هیأت رئیسه سنی که انصافاً به خوبی کار را به انجام رساندند نیز تشکر کنم. هم از آقای هاشم‌زایی و هم از نمایندگانی که به عنوان منشی به ایشان مدد رساندند. از تلاش‌های روز گذشته و امروز هیأت رئیسه سنی تشکر می‌کنم.

لاریجانی ادامه داد: ‌به اطلاع می‌رسانم در کشور ما که صحنه واقعی مردم‌سالاری دینی وجود دارد،‌ این یکی از نقاط اوج نظام ماست که تبلور آن در داخل مجلس هم همین رقابت‌هایی است که همیشه بود. مایه کمال مجلس می‌دانیم که افرادی که می‌خواهند خود را در معرض کار بیشتر قرار بدهند وقت دارند که هم در کشور و هم در مجلس این کار را انجام بدهند. فراکسیون‌هایی هم به وجود آمده که نظرات مختلفی بر اساس مصلحت‌اندیشی برای کشور داشتند.

او افزود: در آرایی که نمایندگان مجلس به عنوان امنای ملت به نظر قطعی خود رسیدند،‌ در ترکیب هیأت رئیسه از همه فراکسیون‌ها حضور دارند و این همگرایی را شما برای آینده کار خود رقم زدید.

رئیس مجلس همچنین گفت:‌از آقای عارف که دوستی ما با ایشان قدیمی است تشکر می‌کنم. ایشان را یکی از شخصیت‌های کشور می‌دانم که صمیمانه تلاش می‌کنند. ما در این مدت با هم ارتباط داشتیم و تلاش داشتیم در مجلس بعدی یعنی همین مجلسی که در آن هستیم نتایجی برای کشور رقم بخورد که همگرایی بیشتر شود. از تلاشهای ایشان و لطف و مرحمت به من سپاسگزاری می‌کنم،از دوستان دیگر که کاندیدا بودند و در این رقابت دوستانه رای نیاوردند تشکر می‌کنم .

لاریجانی در ادامه تاکید کرد:‌ اطمینان خوبی در ذهن من است که مجلس فعلی در روز نخست خود با توکل به خدا و توسل به اولیاء دین وقتش را صرف مسائل اصلی کشور کند. اگر به همت خودمان اطمینان داشته باشیم که در جاده‌ای که طریق الهی است قدم برداریم، خدا هم کمک می‌کند. این نکته برجسته‌ای بود که در پیام رهبری هم بود که نیت مان را خیر کنیم. امیدوارم فضای مجلس که فضای مودت آمیزی است توام با نیت خیر باشد.

رئیس موقت مجلس دهم در ادامه با اشاره به سیاست مردم در انتخابات و قدردانی از انتخابات عنوان کرد:‌ نتایج تلاش‌های ملت این مجلس بود که سنگر اصلی دفاع از ملت است. باید بدانیم کار مهمی بر دوش داریم . از طرفی شرایط پر التهاب منطقه است که باید از حقوق کشور پایداری و صیانت کنیم؛ از طرفی مشکلات اقتصادی داخل کشور به قدری پیچیده است که اقتضاء می‌کند که با تدبیر و همه جانبه نگری و روش علمی به آن توجه کنیم که بتوانیم آن را سامان دهیم.

لاریجانی تاکید کرد‌:در این دو وجهی که هم مسائل منطقه‌ا و پایداری و از طرفی مشکلات درونی اقتصادی وجود دارد ، اقتضاء می‌کند تلاش های مجاهدانه‌ای داشته باشیم. در مجموع کار مجلس سخت است که همه باید تلاشمان این باشد که روی این موضوعات اساسی تمرکز کنیم. امیدوارم این مجلس، مجلسی باشد که در پیشگاه خلق خدا بتوانیم نتایج کارمان را عرضه کنیم.

رئیس مجلس در ادامه به پیام مقام معظم رهبری نیز اشاره کرد و گفت: از پیام رهبری نهایت تشکر را دارم که ایشان با پیام خود راه را بر ما روشن کردند که هم توجه به مسائل فرهنگی و هم تمرکز بر اقتصاد مقاومتی وجود داشته باشد. البته در مجلس گذشته هم گام‌هایی برداشته است. امروز در اجرا و قانون گذاری باید گام‌های طولانی‌ترین برداریم. با توجه به تاکید ایشان به مسائل منطقه‌ای باید این مسائل را با تیزبینی رصد کنیم، تا با این کارمان بتوانیم بهترین آورده را برای ملت داشته باشیم.

لاریجانی در ادامه از مرکز پژوهش‌های مجلس خواست اولین کارشان این باشد که استراتژی مجلس دهم را با کمک و نظر نمایندگان تایید کند تا مجلس دهم چهار سال پیش رو را با استراتژی طی کند.

لاریجانی به توسعه فرهنگی نیز اشاره و تاکید کرد:‌ با نکاتی که رهبیر فرمودند نیازمند توسعه فرهنگی هستیم فرهنگ در انقلاب زیر بنای همه امور است و برای توسعه فرهنگی بر اساس اسلام ناب باید تلاش کنیم. کمیسیون فرهنگی هم حتما باید در این حوزه فعالتر عمل کندو نگاه نوینی داشته باشد .

او در ادامه نطق خود عنوان کرد:‌ مفتخریم که از یک نظام مردم سالار دینی برخورداریم و این نظام از یک چارچوب نظری قوی برخوردار است و هر چه ما در توسعه سیاسی موفق‌تر عمل کنیم و مشارکت را در کشور گسترش دهیم به تئوری عدالت و پایداری نزدیک‌تر می شویم.

رئیس مجلس بر لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی در سخنان رهبری تاکید کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی برای تولید ملی و تکیه آن بر اقتصاد درون زاست که لازمه‌ی آن تاثیر سرمایه گذاری در کشور است و ما باید برای حل آن تفکر و برنامه اساسی داشته باشیم. همچنین تسهیل صادرات و تسریع آن نیز باید مورد توجه قرار گیرد و کمیسیون‌های تخصصی دراین حوزه فعال تر عمل کنند.

رئیس مجلس همچنین گفت: در بخش علمی باید بپذیریم که توسعه علمی باید در کشور طوری باشد که عقب‌افتادگی دوران قاجار و پهلوی که باعث فاصله علمی کشور ما از دنیا شده جبران شود. برای حل آن باید همت کنیم. همچنین کمیسیون آموزش باید در این بخش برنامه‌های جدی داشته باشد. باید رشد علمی کشور در سال‌های پس از انقلاب را در جهتی هدایت کنیم که عقب‌ماندگی‌های گذشته جبران شود.

لاریجانی با اشاره به توسعه دیپلماتیک نیز تأکید کرد: باید قبول کنیم کشور ما یک جزیره تنها در دنیا نیست و باید با همه کشورها ارتباط موثر و به سمت منافع ملی داشته باشیم و شیطنت‌های منطقه‌ای را به سمت برابری در جهان اسلام سوق دهیم.

او ادامه داد: در این حوزه نیازمند تئوری توسعه دیپلماتیک هستیم و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز باید در این موضوع نگاه خاصی داشته باشد و مرکز پژوهش‌ها هم باید به عنوان بازوی کمیسیون‌ها، تلاش‌های خود را در حوزه‌های مختلف همگرا کند.
 
کلمات کلیدی : علی لاریجانی+مجلس دهم+ریاست مجلس دهم+عارف
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۰۴:۰۲
امید ؛ نا امید شد . (3730116) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۲۱:۴۶
لاریجانی رو توی قم دومش کردن خودشم دویست بار گفت من این دوره مستقل اومدم حالا دارن شادی میکنن اصولگرا رییس مجلس شده. اصلاح طلبا هم عزا گرفتن (3730488) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۴:۰۸:۰۶
جالبه اختلاف رای لاریجانی و حاجی بابایی 51 رای هست.

اختلاف رای پزشکیان و عارف هم 51 رای هست.

به نظر بده بستان میرسه که این 51 نفر انجام دادن (3730761) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۵:۵۴:۰۲
در واقع امی شما بود که ناامید شد . (3731003) (alef-3)
 
ﺣﺎﺟﻲ
United States
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۷:۴۳:۲۵
ﺣﺎﺟﻲ ﭼﻲ ﻣﻴﮕﻲ... ﺭﻳﻴﺲ ﻣﺠﻠﺲ و ﻧﺎﻳﺐ ﺭﻳﻴﺲ ﻫﺮ ﺩﻭ اﺯ ﻟﻴﺴﺖ اﻣﻴﺪ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺷﻤﺎ ﭼﺮا اﻧﻘﺪﺭ اﻣﻴﺪﻭاﺭﻳﺪ. (3731193) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۲۲:۲۴:۵۱
جهت اطلاع حسن آقا :
103 اصلاح طلب ناب وخالص و وفادار در برابر
173نفر که ترکیبی هستند از اصولگرا ها که لاریجانی اصلا در لیست آنها نبود واگر امروز به او رای دادند جه بسا فردا به سویش مهر پرتاب کنند +مستقل ها که رایشان به نفع اصولگرایان قابل پیش بینی نیست پس خیلی نمی توان به آنها امید بست + 2 نفر پایداری !!
حالا بگو کدام گروه اکثریت مجلس است وامید وار !؟ (3731558) (alef-13)
 
اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۰۵:۲۸
شکست اصلاح طلبان (3730122) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۵۶:۲۱
فکر نکنم هنوز نمونه ای وحشتناک تر از بمباران تبلیغاتی ئی که اصلاح طلبان واعتدالیها در فضای مجازی در دوران انتخابات مجلس وخبرگان کردند در دنیا موجود باشه...واقعا نمونه کامل یک تبلیغات سهمگین ورعب آور که دل هر انسان سلیم النفسی که از از این نوع تبلیغاتی که فرصت فکرکردن ودرست رای دادن را از رای دهنده میگرفت بدرد می آورد...بعد از برجام که بعد از شش ماه به تعویق افتادن مذاکرات، اجرایی شدنش نزدیک انتخابات مجلس افتاده بود و تبلیغات سنگین و بی وقفه رسانه ای این ترکیب مجلس وخبرگان واقعا باید یک شکست یاس آور و درس آموز باید برای شکست خوردگان باشه که در هر انتخابات اخلاق را رعایت کنند تا حداقل اگر شکست هم خوردند بازنده سرافراز باشند. (3730434) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۳۹:۳۲
تازه شبكه هاي ضد انقلاب خارجي هم براي اصلاحات تبليغ،ميكرد، (3730524) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۰۱:۱۲
اتفاقا پیروزی اصلاح طلبان بود..
با رد صلاحیت های گسترده اصلاح طلبان همینکه 103 اصلاح طلب(یک سوم مجلس)در مجلس حضور دارن نشانه پیروزی است..
تازه شما اصولگراها که چشم دیدن لاریجانی رو نداشتین چی شده برای شما عزیز شده؟؟ (3730446) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۰۵:۲۳
توهم اكثريت كه توسط،اصلاح طلبان به بدنه 8 درصديشان پمپ میشد,فروپاشید! (3730458) (alef-13)
 
سید
Belgium
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۲:۴۳:۰۴
30 بر 0 (3732445) (alef-13)
 
k
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۰۸:۰۱
از فردا توجيهات اصلاح طلبا براي اين شكست شروع ميشود،:مانند:ریاست لاریجانی برای اهداف اصلاح طلبی بهتر است!!!!احمدی نجاد هم اگر رای بیاورد,این ها ان را پیروزی اصلاحات تفسیر میکنند!!!!! (3730467) (alef-13)
 
ت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۰۹:۳۶
پزشکیان را هم نایب رییس کردند که جر زنی نکنند و بهانه نگیرند,!!! (3730470) (alef-13)
 
شهروند درجه سوم
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۱:۱۶:۴۶
چه شکستی .... اون لیست امید در تهران آب پاکی رو روی دست اصول گراها ریخت ... البته که با این حجم گسترده رد صلاحیتها ... انتظار داشتید همه اصلاح طلب شوند (3732251) (alef-13)
 
محسن /ح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۰۹:۵۹
چون دولت امید به وعده های انتخاباتی اش عمل نکرد ، باید منتظر شکست های بیشتر باشد . (3730130) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۲۲:۲۹
حالا خوبیش اینه که لاریجانی ساکت فتنه بوده و برجام رو 20 دقیقه‌اي تصويب کرد و فحش مي‌خورد. پس پیروزي مال اصولگرايان هم نيست... (3730490) (alef-13)
 
خ- ت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۱۰:۱۸
امید به یاس تبدیل شد . (3730131) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۲۲:۳۲:۵۳
بنده خدا متوجه نشدی اصلاحات نشون داد که در این دور مجلس همیشه 103 رای مطلق داره !! اما آیا اصولگرایان هم تا این اندازه به تعداد رایشان در مجلس امید دارند ؟! همیشه که قرار نیست مستقل ها در صف آنها باشند ! (3731568) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۱۱:۰۴
شکست سنگین اصلاح طلبان (3730133) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۱۳:۰۸
خداحافظ برادر روحانی (3730136) (alef-13)
 
majid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۱۳:۳۸
ما بیشماریم! البته در فضای مجازی! (3730137) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۱۶:۰۳
اره دو میلیون رای به عارف فضای مجازیه :( برو خوشحال باش. هرچند لاریجانی نشان داد در قضیه برجام چقدر پشت دولته ! خیلی فرقی بین عارف و لاریجانی برای ما نیست. هرچند به شخصه دوست داشتم عارف می شد. شما می خواستید کله لاریجانی را بکنید بعد تصویب برجام ! چی شد دوباره رفتید طرفش ؟!
لاریجانی هم مستقل امده بود خیلی خوشحال نشید ! فعلا بروید با این حرفها یک‌کاری کنید ۳۰-۰ یادتون بره ! (3730479) (alef-13)
 
رضا
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۳:۴۴:۴۷
میگن شما توهم میزنید میگید نه. رای عارف 1/6 میلیون بوده نه 2 میلیون! (3730685) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۲۲:۳۶:۵۸
آقا رضا حالاگیرم همان 1/6 میشه بفرمایید حداد شما چند تا رای داشت ؟! (3731573) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۱۳:۵۷
توهم پیروزی امبد اب رفت!!!¡!!! (3730139) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۲۰:۰۷:۴۵
اتفاقا این پیروزی لیست امید بود چون آقای لاریجانی توی لیست امید بود ولی توی لیست اصواگرایان نبود! (3731373) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۱۶:۱۲
عارف نباید خودشو میچسبوند به دولت .
اگر مستقل نامزد ریاست میشد رای میآورد .
مردم در این 3 سال از عملکرد اقتصادی دولت نا امید شده اند . (3730144) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۱۶:۴۳
نتیجه این رای گیری حرفای زیادی برای دولت دارد . (3730147) (alef-13)
 
ali
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۶:۰۸:۱۸
فکر نکنم دیگه اقای روحانی حداقل حداقل حداقل رای من رو داشته باشد... (3731032) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۱۸:۳۳
خوب شد غرور دولت خوابیده شد (3730155) (alef-13)
 
فاطمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۱۹:۳۴
انتخابات خرداد 96 هم امید شکست خواهد خورد (3730158) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۲۹:۲۷
ماه عسل ، روحانی و اصلاح طلب ها تموم شد . وقتی رئیس جمهور به صورت تلویحی از ریاست لاریجانی با گفتن مدیریت خوب کردن قضییه هسته ای حمایت میکنه و این پالس رو به هوادارهاش در مجلس میرسونه به لاریجانی رای بدن دیگه نباید توقع این رو داشته باشه حمایت بی چون و چرای اصلح طلبها و بدنه شون در جامعه رو حفظ کنه . مردم برای تغییر رای دادن و روحانی برای راحتی رفتار کرد . (3730177) (alef-13)
 
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۰۹:۴۲:۱۱
اون از نتیجه انتخاب ریاست مجلس خبرگان، این هم از نتیجه انتخاب ریاست مجلس شورای اسلامی، دیگه کم کم دوستان اصلاح طلب باید از توهم خود پیروزپنداری در انتخابات اسفندماه بیرون آمده باشن. (3730198) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۰:۰۳:۱۱
مردم پاسخ نمایندگانی که به رای مردم پشت کردند در انتخابات بعد خواهند داد (3730219) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۰:۰۳:۴۳
مبارک الف باشه خیلی سنگ لاریجانی رو به سینه میزد . به هرحال مردم تهران از نظر ساختاری تو کلیت و سیاست مجلس خیلی تعیین کننده بودن ، بماند خیلی قشنگ نیست که آقای لاریجانی که حتی تو قم هم نتونست نفر اول باشه بیاد و رییس مجلس باشه. (3730220) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۰:۱۶:۴۹
با 160 هزار رای شده رئیس مجلس در حالی که عارف رای میلیونی داره!!! (3730246) (alef-3)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۵۶:۱۴
آقای نابغه ریاضیات، با ۱۶۰ هزار رای خودش رییس مجلس نشده بلکه با رای خودش + رای ۱۷۳ نماینده مردم که مجموع رایشان می شود بالای ۲۰ میلیون رییس مجلس شده. (3730433) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۰۱:۰۵
مطهری هم دوره پیش بیشترین رای را در مجلس نهم آورد..چرا آن موقع نگفتید چرا رئیس نشد؟از جای دیگه ناراحتید.. (3730445) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۱۸:۵۰
"انتظار داشتین عارف با هشصد رای رییس بشه؟
همین که 103 نفر اصلاح‌طلب تو مجلس هست من راضیم از رای دادنم."
(3730482) (alef-13)
 
میرحسین خادمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۰:۱۸:۰۲
مجلس ایرانی - عارف لاریجانی (3730250) (alef-3)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۰:۵۹:۲۰
مهم نیست، مهم اینه که پایداری چی ها در اقلیتن و اکثریت در دست میانه روهاست. (3730309) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۰۱:۱۰
ما اطلاح طلبها هم به دکتر لاریجانی تبریک می گوییم. این رای گیری به اصلاح طلب ها کمک کرد که نیروهای اصلی خود را بشناسند و روی آنها سرمایه گذاری نمایند. همین چند وقت پیش بود که خانم راستگو اعتبار خود را معامله کرد و انشاالله به زودی نتیجه آن را خواهد دید. این 4 سال هم می گذرد و مردم و بزرگان اصلاحات فراموش نمی کنند. (3730313) (alef-13)
 
هدی
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۰۹:۳۶
سلام
دکتر پزشکیان۱۵۰ رای ,دکتر عارف ۱۰۷ رای
من موندم.چرا اصلاح طلبان اینقدر دکتر عارف رو پررنگ میکنن و روش میخوان سرمایه گذاری کنن!!!!!! (3730327) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۳:۵۶:۵۸
پزشکیان برای نایب رئیسی اونقدر رای آورده
ربطی به آرای عارف نداره که برای ریاست بوده. (3730727) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۲۲:۴۲:۴۵
هدی جان آن رای با این رای فرق داره یکی ریاست مجلس وآن یکی نایب رئیسی مجلس قطعا اگراین دو در یک موضوع کاندید بودند آراء اینگونه نبود ! (3731579) (alef-13)
 
ali
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۱۴:۴۵
فکر نکنم رای بدم به روحانی دوره بعد...تشکر میکنیم از نبرد دلیرانه اقای عارف که دوست دشمن رو کاملا مشخص کرد. (3730339) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۱۵:۱۰
همه جای ایران که تهران نیست .
مردم گرسنه اند و مشکلات اقتصادی دارند برادر (3730340) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۳۶:۳۵
و به همین دلیل لاریحانی رییس مجلس شد؟ (3730516) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۳:۴۳:۲۴
یعنی اگه لاریجانی ریس بشه مشکلات اقتصادی و گرسنگی مردم حل میشه ؟؟؟؟؟؟؟
پس چطور تو این همه سال که رییس مجلس بود هیچ اتفاقی نیفتاد (3730680) (alef-13)
 
امیر حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۱۵:۳۶
بسیاری از اصلاح طلبان واقع بین تر نیز به آقای لاریجانی رای دادند. مملکت داری نیاز به همدلی دارد. (3730341) (alef-13)
 
یارانه بگیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۱۵:۵۸
احمدی نژاد
منتظر آمدنت میمانیم . (3730342) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۵۷:۲۲
مثل اینکه پول دلالی دلارهای نفتی ته کشیده! (3730437) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۰۶:۴۰
باش تا اموراتت بگذرد. (3730460) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۱۷:۲۶
عجب مزه ای داره ریاست! (3730349) (alef-13)
 
:-)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۱۸:۰۰
انتخابات ؛ تهرانیزه شد .
خخخخخخخخخخخخخخخخ (3730350) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۲۶:۵۵
باید فکرش رو میکردم که پیروزی در انتخابات یک دروغ بود (3730367) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۲۸:۲۳
مهم!!!

بقول عباس عبدی:

"دولت بداند رییس شدن لاریجانی در نهایت به ضرر دولت تمام میشود"

چرا؟

چون:
بنظرم
1. همه میدانند دولت به خواستش یعنی ریاست لاریجانی رسید و دیگر بهانه کم کاری پذیرفته نیست که این بشدت به ضرر دولت در96 است!

2. اصلاح طلبان دیگر ملاحظه دولت را نمیگنند چون چیزی ندارند در مجلس که بخاطرش محافظه کاری کنند و شاهد سوالات و استضاحها و تنشها خواهیم بود!

3. لاریجانی همانند هاشمی دیگر بیش از این از خود برای روحانی هزینه نمیکند و دولت را قطعا تنها خواهد گذاشت در چالش انتخاباتی96

4. لاریجانی بین بسیاری از خواص و فرهیختگان و عموم مردم(نفردوم قم با 150هزار رای) و حتی غالب اصولگرایان(فعلا مصلحتا حمایت از او کردند) محبوبیت ندارد و حمایتش از دولت بشدت وضع روحانی را در96 بدتر میکند!

5. نهایتا دلخوری و دلسردی اصلاح طلبان بعنوان حامیان و پایه رای اصلی روحانی از الان شروع شده و نتیجه تلخش در 96 برای دولت آشکارخواهد شد.

تمام (3730370) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۰:۰۹
بابا اصلاحطلبا مگه اکثریت نبودن؟ حتما تقلب شده، بریزید تو خیابونا (3730390) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۲۲:۴۵:۵۹
جهت اطلاع اتفاقا با این انتخاب مشخص شد اصلاح طلبا اکثریتند :
103 اصلاح طلب ناب وخالص و وفادار همیشگی در برابر
173نفر که ترکیبی هستند از اصولگرا ها که لاریجانی اصلا در لیست آنها نبود واگر امروز به او رای دادند جه بسا فردا به سویش مهر پرتاب کنند +مستقل ها که رایشان به نفع اصولگرایان قابل پیش بینی نیست پس خیلی نمی توان به آنها امید بست + 2 نفر پایداری !!
حالا بگو کدام گروه اکثریت مجلس است ؟ (3731584) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۵:۲۱
مشخصه که عده ای از نماینده ها فقط به ظاهر و فقط برای رای گرفتن وارد لیست امید شدن و در عمل خیانت کردن که در واقع به مردمی که بهشون رای دتدن خیانت کردن. این آدما که هنوز در بدو ورود خیانت کردن چجوری میخوان واسه مردمای شهرشون کار کنند. مملکت فقط داره میشه دقل بازی (3730401) (alef-13)
 
ارسال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۴۳:۰۱
نه خیانت نکردن،دروغ به عرضتون رسوندن که بیشتر هستند،یا شاید هم خودتان دوست دارید دروغ را باور کنید،تهرانیزه کردن انتخابات جواب نداد (3730529) (alef-13)
 
خاتمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۶:۵۹
فراکسیون امید - محبوبیت جاوید (3730409) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۱۴:۳۹
وقتی مصلحت اندیشی شود و بده بستان از روز اول باشه بهتر از این نمی شه که دکتر پزشکیان۱۵۰ رای ,دکتر عارف ۱۰۷ رای بیاره. خوبه هر دو طرف وای اسلاماشون گوش آدمی را کر می کنه (3730476) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۱۹:۲۵
من هیچ حزبی نیستم قبلش جوسازی بود حالا مطمین شدم اصول گرا ها پیروز شدند (3730484) (alef-13)
 
Belgium
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۲۴:۰۰
همانطورکه پیش بینی میشد انتخاب لاریجانی هم بی شباهت با انتخاب احمد جنتی نبود یم روز قبل با دادن بقول خودشان دعوت نامه به کمیسیون به اصلاح رهروان ولایت اقدامی کردند که نمایندگان انتخابی جز لاریجانی نداشته باشند بازهم درود به شرف وغیرت 101 نفری که برتصمیم استوارباقیماندند وتهدیدها تاثیری در نظرشان نداشت وبه مدیرشایسته وبالیاقت دکترعارف رای دادند (3730495) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۲:۳۳:۵۱
ما به این 103 نماینده باشرف افتخار می کنیم (3730511) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۳:۰۶:۰۲
این اصولگراها تا دیروز سایه لاریجانی رو با تیر میزدن، حتی حاضر نشدن اون رو تو لیست انتخاباتی خودشون بگذارن، حالا ادعای پیروزی میکنن! (3730579) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۴:۱۸:۴۷
واکنش بورس به انتخاب لاریجانی کاملا منفی بود (3730793) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۹ ۱۸:۳۷:۲۱
وقتی نفر دوم قم به جای نفر اول تهران رئیس محلس میشه معلومه که ترکیب مجلس خیلی با برآیند رأی مردم همسو نیست. ولی باز هم مجلس دهم امیدوارکننده تر از ترکیب مجلس قبله (3731254) (alef-1)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.