نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 358224
ایمانی در گفتگو با الف مطرح کرد؛
همکاری خوب میان فراکسیون امید و ولایت، آینده خوبی را رقم خواهد زد/ انتخاب هیات رئیسه اتفاق خوبی بود
بخش سیاسی الف، 12 خرداد 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۰
به گزارش الف، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه‌شنبه، اعضای هیات‌ رئیسه دائم پارلمان را به‌مدت یک‌ سال انتخاب کردند.

در این رأی‌گیری علی لاریجانی با ۲۳۷ رأی از مجموع ۲۷۶ رأی مأخوذه به‌عنوان رئیس مجلس دهم انتخاب شد، همچنین مسعود پزشکیان با ۱۵۸ رأی و علی مطهری با ۱۳۳ رأی از مجموع ۲۷۳ رأی به‌عنوان نواب رئیس اول و دوم مجلس دهم انتخاب شدند که این موضوع مورد استقبال و واکنش بسیاری از تحلیلگران و صاحبنظران روبرو شد.

در همین راستا، خبرنگار الف گفتگویی با ناصر ایمانی، تحلیلگر مسائل سیاسی داشته که بدین شرح است:
ناصر ایمانی در گفتگو با خبرنگار الف، در مورد انتخابات هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: انتخابات روز سه‌شنبه را مثبت تلقی می‌کنیم چراکه این انتخابات همگرایی بیشتر بین دو فراکسیون مجلس را نشان داد، واقعیت این است که حدود ۴۰ درصد از نمایندگان مردم در مجلس در لیست امید هستند اما اگر هیچ کدام از این‌ها در نایب رئیسه مجلس حضور نداشتند کار پسندیده‌ای نبود و موجب واگرایی در مجلس می‌شد لذا نتیجه این انتخابات موجب شد تا همگرایی بین دو لیست ولایت و امید بیشتر شود.

وی به انتخاب پزشکیان به عنوان نایب رئيس اول اشاره کرد و افزود: تصور می‌کنم با این آراء، تردیدی وجود ندارد که اصولگریان به پزشکیان رأی داده‌اند چراکه اگر آن‌ها رأی نمی‌دانند امکان نداشت پزشکیان به عنوان نایب رئیس اول انتخاب شود. نتیجه این انتخابات پیام آور این است که درحال حاضر که لاریجانی به عنوان رئیس مجلس انتخاب شده است اما دو نایب رئیس نیز از فراکسیون امید هستند تا سرخوردگی در آینده در مجلس به وجود نیاید.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی ادامه داد: پزشکیان فرد مورد قبولی به عنوان نایب رئیس اول است، در مورد مطهری باتوجه به اینکه ایشان دیدگاه‌های مختلفی را عنوان کرده است باید دید که چگونه عمل خواهد کرد؛ البته ناگفته نماند که نایب رئیس دوم بسیار کم پیش می‌آید که بخواهد مجلس را اداره کند.

ایمانی تاکید کرد: همانطور که گفتیم این انتخابات موجب شد تا همگرایی بین دو فراکسیون امید و ولایت بیشتر شود. رئیس مجلس و البته بخش زیادی از هیات رئیسه از فراکسیون ولایت هستند اما حساسیت اصلی باید برای همکاری و تعامل میان دو فراکسیون باشد.

وی با بیان اینکه نباید به انتخابات هیات رئیسه حساس بود، بلکه باید نتیجه کار مجلس را در نظر گرفت، تصریح کرد: حساسیت‌ها به این انتخابات مجلس باید به کارکرد آن باشد چراکه یکسال دیگر نیز انتخابات برگزار خواهد شد و قاعدتاً بازهم آقای لاریجانی رأی خواهد آورد اما باتوجه به اینکه نایب رئیس هردو از لیست امید هستند امکان برای آن‌ها نیز وجود خواهد داشت.

این تحلیلگر اصولگرا خاطرنشان کرد: این هیات رئیسه کاملاً برخاسته از آن چیزی است که در مجلس وجود دارد و مجموعه گرایش‌های سیاسی باتوجه به تعدادشان در این انتخابات منعکس شده است که بازتابی از صف‌بندی‌های سیاسی در مجلس را نشان می‌دهد که اتفاق عجیبی نیست.

وی تاکید کرد: باید تمرین کنیم که در مجلس دهم، دو فراکسیون مختلف وجود دارد که از دو حزب سیاسی کشورمان تشکیل شده است و باید ببینیم که آیا می‌توانند با یکدیگر همکاری و تعامل خوب داشته باشند که اگر این اتفاق بیفتد من تصور می‌کنم که در جامعه نیز در آینده این اتفاق خواهد افتاد. اگر این دو فراکسیون بتوانند خوب با یکدیگر همکاری کنند در خارج از مجلس نیز ما شاهد اتفاقات خوبی در آینده سیاسی کشور خواهیم بود.
 
کلمات کلیدی : عارف+لایجانی+ریاست مجلس دهم+علی لاریجانی
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۱۸:۰۴
عمرا این دو فراکسیون با هم همکاری کنن (3735859) (alef-13)
 
موزیسین
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۲۳:۰۳
ساز ناکوک از هم اکنون پیداست . (3735868) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۲۶:۳۶
چه خوب میشه اگه تمام جلسات رو مطهری اداره کنه (3735875) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۸:۳۴:۴۷
مشكل تعامل دو فراكسيون اين است كه تندروهايي از بيرون،به فراكسيون اميد،خط مي دهند، (3735890) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۹:۴۹:۰۳
مستقل ها کلاهبرداری کردند همه برای وام پشت لیست امید رفتند (3736000) (alef-13)
 
دربست اوین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۹:۵۳:۵۳
چه تحلیل سطحی ای! میان اعضای هیأت رییسه 7 نفرشون من جمله خود لاریجانی کاندیدای اختصاصی لیست امید بودند و در لیست اصولگرایان جایی نداشتند. مهم این است مردم به چه لیستی و با چه هدفی رای دادند. اگر لیست امید نبود آقایانی مثل جلالی و نعمتی در مجلس جایی نداشتند
... و اینکه در مجلس قبل پای تریبون به مطهری حمله می کنند و به او برای عضویت در هیأت نظارت بر مطبوعات رأی نمی دهند و در مجلس دهم نایب رییس مجلس می کنند!
و نکته ی آخر اینکه آقای ایمانی می فرماید: تردیدی وجود ندارد که اصولگرایان به پزشکیان رای داده اند!
چشم بستن بر واقعیات تا کی؟؟؟ تردیدی وجود ندارد که اصلاح طلبان به لاریجانی رای داده اند! همانطور که او را در لیست امید خودشان جای داده بودند... (3736011) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۰:۲۶:۲۲
حکایت شاخ و شانه کشیدن اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی همانند حکایت کبودی زدن بر شانه قزوینی مثنوی مولاناست که شیر بی‌یال، دم و اشکم که دید؟ به هر حال اکنون که وزن‌کشی‌ها به پایان رسید و قد و قواره همه مشخص شد نوبت ایفای نقش نمایندگان بر وعده‌های داده شده و رفع کاستی‌های اجرایی دولت در حل مشکلات مردم است. همان‌طور که رهبر معظم انقلاب در پیامشان به مجلس فرمودند، اقتصاد مقاومتی و فرهنگ اسلامی دو اولویت اصلی است مردم منتظر رفع مشکلات عدیده به وجود آمده در سه سال اخیرند. این گوی و این میدان! (3736062) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۰:۲۶:۳۷
امیدوارم نمایندگان مجلس شورای اسلامی دهم تمام وعده‌هایی را که به مردم داده‌اند عملی کنند و در مجلس از حاشیه‌پردازی‌هایی که از سوی برخی دولتی‌ها هرچند وقت یک بار شکل می‌گیرد دوری کنند و نماینده مردم در خانه ملت باید شکوفایی اقتصاد، فرهنگ و... و نیز مستحکم بودن در اجرای قانون را قانون خود بداند. (3736063) (alef-13)
 
سیدعباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۱:۱۸:۰۶
تکرار امید - افتخار جاوید (3736180) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.