توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442539
درخواست فراکسیون امید برای ارتباط نزديك‌ با رهبر انقلاب
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷
نایب‌رئيس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: «باید تلاش کنیم ارتباط نزدیک با رهبری اتفاق بیفتد؛ چراکه این عدم ارتباط برای ما ضعف و خلأ است و از آن طرف باعث سوءاستفاده جریان رقیب می‌شود».

محمدرضا تابش این سخنان را به «خبرآنلاین» گفته است. او در پاسخ به این سؤال که آیا فرد خاصی قرار است این ارتباط را ایجاد کند یا اصلاح‌طلبان برنامه خاصی برای برقراری چنین ارتباطی دارند، گفت: «این تقاضا از سوی گروه‌ها و طیف‌های مختلف اصلاح‌طلب خدمت ایشان ارائه شده است، ان‌شاءالله که مورد پذیرش قرار گیرد و مکانیسم آن را نیز باید خود ایشان تعیین کنند که به چه صورتی باشد».

به گزارش شرق، این عضو شورای‌عالی اصلاح‌طلبان همچنین درباره سخنان اخیر سخنگوی حزب کارگزاران که خواستار ارتباط مستقیم اصلاح‌طلبان با رهبری بعد از درگذشت آیت‌الله هاشمی شده بود نیز گفت: «بسیاری از چهره‌های اصلاح‌طلب که مورد شناخت و وثوق رهبری نیز هستند، ملاقات و ارتباط با ایشان دارند، ولی این ارتباط نزدیک نیست و ما درصدد هستیم که این ارتباط برقرار شود». اما این اولین‌بار نیست که اصلاح‌طلبان درباره لزوم ارتباط با مقام معظم رهبری سخن می‌گویند. چندی پیش و پس از فوت آیت‌الله هاشمی، «حسین مرعشی»، سخنگوي حزب کارگزاران به روزنامه آرمان گفته بود: «در شرایط کنونی بخشی از گروه‌های سیاسی تقاضا دارند که پس از رحلت آیت‌الله هاشمی ارتباط این گروه‌ها به صورت مستقیم با مقام معظم رهبری برقرار شود... در مرحله اول ما منتظر خواهیم ماند تا نظر مقام معظم رهبری را در این زمینه مشاهده کنیم. با وجود این، این مطالبه به صورت جدی در جریان اصلاحات وجود دارد».

پیش از این هم «اسحاق جهانگیری»، سال ١٣٩١ در برنامه شناسنامه گفته بود: «جریان اصلاح‌طلب، یکی از جریان‌های ریشه‌دار انقلاب اسلامی است. رهبری هم تأکید داشته‌اند جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا دو بال نظام به شمار می‌رود. اگر کسی به نام اصلاح‌طلب، بخواهد سرنوشت خود را از سرنوشت نظام اسلامی جدا بداند، دیگر به نظر من آن فرد اصلاح‌طلب به شمار نمی‌رود. اصلاح‌طلب کسی است که با جمهوری اسلامی و انقلاب گره خورده است و برای اعتلا و عظمت ایران و نظام کار می‌کند. این گروه نه حذف‌شدنی است و نه کنارگذاشته‌شدنی و نه می‌تواند با ضد انقلاب رابطه برقرار کند».

او درباره دیدار اصلاح‌طلبان با مقام معظم رهبری گفته بود: «جایی که نقطه ثقل نظام و چتر نظام به شمار می‌رود، رهبری است. ما معتقدیم همه جناح‌های سیاسی باید با رهبری رابطه جدی داشته باشند و مطالبات خود را منعکس کنند و نظرات ایشان را بگیرند و از این نظرات استفاده کنند. من جزء کسانی بودم که اگر مطلبی به ذهنم می‌آمد که باید به ایشان برسانم، از راه‌های مختلف موارد را به ایشان منعکس می‌کردم. با توجه به اینکه به انتخابات نزدیک می‌شویم و به صورت طبیعی جایی جز رهبری سراغ نداریم که از دغدغه‌های خود صحبت کنیم، تصمیم گرفتیم خدمت ایشان برسیم و با ایشان صحبت کنیم. ما درخواست دیدار را ارائه دادیم و ایشان هم با روی باز و به‌سرعت درخواست ما را اجابت کردند و با حوصله به صحبت‌های ما گوش دادند. حدود یک ساعت و نیم با ایشان صحبت کردیم. آنجا به‌شوخی گفتم که ما هر بار به خدمت شما می‌رسیدیم از نکات مثبت و کارهایی که انجام شده بود می‌گفتیم اما این بار می‌خواهیم به نکات منفی اشاره کنیم. ایشان با بزرگواری و صبر صحبت‌های ما را شنیدند و در نهایت ما را راهنمایی کردند. البته بیشتر در مورد اوضاع جاری کشور صحبت کردیم و بیشتر نکاتی در این مورد عنوان شد». جهانگیری همچنین درباره مهم‌ترین توصیه رهبری هم گفته بود: «من تا الان هیچ جمله‌ای از این دیدار را مطرح نکرده‌ام. ایشان راجع به مطالبی که ما عنوان کردیم، نظراتی داشتند. تأکید ویژه‌ای که ایشان داشتند این بود که کسانی که جمهوری اسلامی را قبول ندارند از خودتان دور کنید».

محمدرضا عارف هم اردیبهشت ١٣٩٢ گفته بود: «در شرایط فعلی ارتباط اصلاح‌طلبان با رهبری بهتر شده است». حالا گویا پس از فوت آیت‌الله هاشمی وجود ارتباط مستقیم اصلاح‌طلبان با مقام معظم رهبری بیش از پیش بین اصلاح‌طلبان احساس می‌شود. گفته‌های تابش دومین درخواست اصلاح‌طلبان برای این ارتباط است. تابش در ادامه مصاحبه‌اش در پاسخ به این پرسش که يكي از نگراني‌هاي جدي با درگذشت آيت‌الله هاشمي بحث جانشيني سياسي ايشان در جريان‌هاي اعتدالي و اصلاحات است، فكر مي‌كنيد اين خلأ را چطور مي‌شود پر كرد، گفت: «آقای هاشمی شخصیت بزرگی بود که همه جناح‌ها و گروه‌ها در جمهوری اسلامی از وجود وی نفع می‌بردند و خلأ وجودی‌شان برای همه احساس می‌شود، ما نیز داغداریم که ایشان به عنوان پشتوانه محکم در صحنه‌ها حضور ندارند ولی ایشان ارتباط ارگانیک و تعریف‌شده‌ای با جریان اصلاح‌طلب نداشت». او گفت: «استراتژی اصلاح‌طلبان بعد از فوت آیت‌الله هاشمی تغییری نکرده است، ما در هر صورت اقدامات، فعل و انفعالات، سازوکارها و برنامه‌ریزی‌هایی را که داشتیم با تمام قدرت ادامه می‌دهیم».
 
کلمات کلیدی : محمدرضا تابش + فراکسیون امید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.