توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409653
عارف : پیام جلسه رای اعتماد، همراهی مجلس با دولت بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷
رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه فردا - پنج شنبه - اعضای هیات رییسه فراکسیون امید با رییس جمهوری در راستای افزایش تعامل مجلس و دولت برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، محمدرضا عارف در حاشیه جلسه علنی امروز - چهارشنبه - مجلس در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره دیدار روز پنج شنبه اعضای فراکسیون امید مجلس با رییس جمهوری اظهارداشت: ما در این دیدار درباره تعامل بیشتر مجلس و دولت گفت وگو خواهیم کرد.

وی افزود: همچنین در مورد تعامل بیشتر مجلس و دولت در برنامه ششم توسعه و سازوکار این که چگونه همکاری بیشتری با دولت داشته باشیم گفت وگو می کنیم.

**پیام جلسه رای اعتماد همراهی مجلس با دولت بود

رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان درباره جلسه رای اعتماد روز گذشته مجلس خاطرنشان کرد: نمایندگان انصافا در این جلسه رای اعتماد، خوب همراهی کردند که جای تشکر دارد.

عارف با تاکید بر این که پیام رای دیروز نمایندگان ، همراهی مجلس با دولت است، گفت: فراکسیون امید در بررسی هایی که از گذشته در این زمینه داشت به این نتیجه رسید که به هر سه نفر دولت رای دهد و در این راستا دیگران نیز کمک کردند، فراکسیون امید در این راستا نقش محوری داشت که نتیجه اش خوب بود.

وی تصریح کرد: انتظار مجلس از دولت توجه به مطالبات مردم به خصوص موضوع رونق اقتصادی و اشتغال است که امیدواریم دولت با این ترمیم، جدی تر به اشتغال جوانان و مساله معیشت مردم بپردازد.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم با تاکید بر این که معلمان ما مطالبات دیرینه ای دارند، اظهار امیدواری کرد: این مطالبات به طور جدی دنبال شود.

عارف افزود: همچنین هنرمندان و اصحاب رسانه مطالبات قدیمی دارند که ان شاء الله با حضور وزیر جدید بیشتر فرهنگ و ارشاد به این موضوعات پرداخته شود.

وی یادآور شد: امروز اولویت کشور در بحث اشتغال موضوع گردشگری مطرح است، سهم بالایی از اشتغال را می تواند صنعت گردشگری داشته باشد.

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با حضور وزیر جدید، این وزارتخانه می تواند در این زمینه گام های بلندی بردارد.

**رقبا واقعیت اکثریت را بپذیرند

عارف در پاسخ به سوالی در مورد پیام رای گیری روز گذشته مجلس گفت: پیام ما تشکر از محبت های مردم بود، ما با رای اعتماد خود از رای خوب مردم به خودمان تشکر کردیم.

وی تصریح کرد: پیام ما به رقبا نیز این بود که واقعیت رقابت را بپذیرند و واقعیت اکثریت را پذیرا باشند، ما هیچ ادعایی در مجلس نداریم ولی امیدواریم بتوانیم همین مسیر را دنبال کنیم و با اکثریت موجود بتوانیم کارهای بهتری انجام دهیم.
وی همچنین در مورد تفاوت عملکرد مجلس نهم و دهم گفت: خوشبختانه مجلس به عقلانیتی رسیده است، ما قبل از شروع مجلس دهم شعار آرامش را دنبال می کردیم.

رییس فراکسیون امید مجلس ادامه داد: روز گذشته نیز تلاش کردیم آرامش حفظ شود و دوستانی را فرستادیم صحبت کنند تا فضا را تند نکنند و اگر یکی از مخالفان تند نمی شد قطعا هیچ کدام از دوستان ما برخورد تندی نمی کردند.
وی تاکید کرد: انتظار ما این است که تلاش و اصرار همه فراکسیون ها و نمایندگان حفظ آرامش و عقلانیت بر مجلس باشد که این راهبرد فراکسیون امید است.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که آیا در دولت تغییرات اقتصادی شاهد خواهیم بود، گفت: تحرک اقتصادی مورد انتظار است، ما امروز با مشکل رکود، بیکاری و معیشت مردم رو به رو هستیم اگر همین ترکیب تیم اقتصادی بتواند تحرک را ایجاد کند بهتر است وگرنه انتظار مجلس این است که آن بخش هم یک ترمیمی داشته باشد.
۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۱۲:۳۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۰ ۱۲:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۱ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۳۰ ۱۷:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۲ ۱۵:۴۶
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۷ ۱۵:۴۹
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۰۷:۵۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۰۹:۴۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۶:۰۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۳ ۱۱:۰۸
 
 
کلمات کلیدی : محمد رضا عارف+فراکسیون امید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.