نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 411290
روایت عارف از چند مورد قهر و آشتی در صحن مجلس /برای موضوع حصر نمی‌توانیم، معجزه کنیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۹
رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح ‌طلبان ابراز امیدواری کرد که مسأله حصر به عنوان بازی برد- برد و به نفع نظام حل شود.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف که برای آیین گشایش انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در این دانشگاه حضور داشت به پرسش دانشجویان نیز پاسخ داد.

یکی از دانشجویان در سوالی پیگیر موضوع حصر و وعده های عارف برای رفع این قضیه شد که عارف در پاسخ به این سوال، اظهار کرد: ما پیگیری این مسئله را وظیفه خود می‌دانیم اما آیا رسانه‌ای کردن آن به حصر کمک می‌کند یا خیر، معجزه نمی‌توانیم بکنیم در حد توان در حال پیگیری هستیم.

رئیس فراکسیون امید مجلس،‌ گفت: امیدواریم این مسأله به عنوان بازی برد- برد به نفع نظام حل شود.

همچنین یکی دیگر از دانشجویان با اشاره به مسأله بازداشت یاشار سلطانی خطاب به عارف، گفت: حداقل انتظار ما این است که شما در این مورد هم موضع‌گیری داشته باشید که عارف در پاسخ به این سوال مطرح شده، اظهار کرد: امروز نسبت به سال 92 و 94 مصونیت دارم. بحث محافظه‌کاری نیست. بحث موثر بودن است. پیش از این به عنوان شهروند صحبت می‌کردم اما امروز نماینده مجلس هستم و از سازوکار قانونی باید این موضوعات را پیگیری کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس، افزود: شما دانشجویان دنبال حل مسائل هستید. اما باید با سازوکار قانونی حل مسائل را پیگیری کرد.

عارف افزود: مگر مسأله ممنوع‌التصویری خاتمی را پیگیری نکرده‌ام؟ در این هنگام یکی از دانشجویان با صدای بلند گفت شما باید به افکار عمومی پاسخ دهید و عارف هم در جواب گفت وظیفه ما پیگیری است که ان‌شاءالله حل می‌شود و ما امیدواریم که حل شود.

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه شما با رأی میلیونی مردم به مجلس راه یافتید اما روند فراکسیون امید جای بحث ندارد؟ مردم از شما مطالبه دارند. در پنج ماهی که در مجلس بودید چرا نطق یا تذکری نداشتید و اکنون درباره نرگس محمدی می‌گویید نامه تعدادی از نمایندگان مادرانه بوده است؟ در مورد عملکرد وزارت علوم چه پاسخی دارید؟

عارف در پاسخ به سوالات مطرح شده، اظهار کرد: در جریان شکل‌گیری ائتلاف امید و پس از آن فراکسیون امید مهمترین برنامه ما انسجام‌بخشی به این فراکسیون بود و به تدریج اعضای فراکسیون با موضوعات آشنا شدند و نسبت به یکدیگر شناخت پیدا کردند، به عنوان مثال در انتخابات هیأت رئیسه مجلس پنج نفر از اعضا رأی آوردند.

وی با اشاره به دستور کار بودن انتخاب نظّار برای شوراهای عالی، گفت: در کمیسیون ماده 10 احزاب که دو نماینده از مجلس باید انتخاب شوند هر دو نفر از فراکسیون امید بودند. همچنین در ناظرین مجلس در هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها سه نفر از فراکسیون امید توانستند رأی بیاورند.

وی افزود: تمامی این مسائل به زمان نیاز دارد که باید برنامه‌ریزی شود. اما در مورد نطق‌های بین دستور که گفتید در مجلس قرعه‌کشی انجام می‌شود و بنده نفر صد و نود و نهم هستم. هر وقت نوبتم شد نطق خواهم داشت.

عارف در ادامه با اشاره به رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی دولت، گفت: در قرعه‌کشی که انجام شد خوشبختانه 6 نفر موافق از فراکسیون امید بودند و قرار بر این شد که این 6 نفر وقت خود را با سایر افراد تقسیم کنند. البته در این میان تعدادی هم خارج از فراکسیون بودند که می‌خواستند به عنوان موافق صحبت کنند. اما اگر بنده می‌خواستم برای خودم هم وقت بگذارم دیگران چه فکری می‌کردند. بنابراین به طور طبیعی از یک طیف اولویت را به اعضای خارج از فراکسیون و بعد هم سایر اعضای فراکسیون دادیم.

نماینده مردم تهران در مجلس، اظهار کرد: حتی چند مورد قهر و آشتی در صحن داشتیم که کارگروه گذاشتیم که چگونه مدیریت شود.

عارف ادامه داد: در فضایی که در روزهای اول تحلیل می‌کردند وزرا رأی نمی‌آورند آن را به رأی بالا رساندیم. هر نوع نقدی که کنید می‌پذیریم اما خواهش می‌کنم در جریان مسائل هم قرار بگیرید.

وی با اشاره به طرح‌ها و لوایحی که در کارگروه‌های فراکسیون امید مطرح و بررسی می‌شود، گفت: در ابتدای کار طرح حذف اعدام قاچاقچیان مواد مخدر مطرح شد و برنامه ما این است که موضوعات را پیگیری می‌کنیم اما در مورد وزیر علوم هم اینگونه است. اگر جواب داده نشد در آن شرایط سوال هم خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم وظیفه خود را انجام دهیم.

عارف همچنین اظهار کرد: در مورد اتحادیه انجمن‌های اسلامی هم چند بار با وزیر علوم در سه یا چهار جلسه صحبت کردم. قطعاً پیگیری‌ها را ادامه می‌دهیم.

رئیس مجمع نمایندگان تهران با اشاره به جلسات این مجمع، اظهار کرد: کمیته‌های مشترک تشکیل دادیم، با استاندار، شورای شهر و شهرداری هم جلسه داشته‌ایم. لذا مسائل و مشکلات تهران را هم بررسی کرده و پیگیری می‌کنیم.
 
 
کلمات کلیدی : محمد رضا عارف+فراکسیون امید
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۱۱:۳۶:۲۴
بجای اینکه به فکر عده ای اشرافی باشین که خیانتشون علیه ملت و منافع کشور محرز شده بهتر نیست به فکر ملتی باشین که توقعشون از شما یه زندگی بخور و نمیره؟!
آقای عارف شما نماینده مردمین؟ ملت از شما آب و نون میخوان شما از رفع حصر صحبت می کنین؟ یعنی همه مشکلات کشور حل شده و مونده یه عده خیانت کار رو آزاد کنین؟ (4006603) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.