توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478927
عرضه به روز رسانی داخلی ویندوز 10 رایانه ها را مختل کرد
بخش دانش و فناوری الف،13 خرداد96
مایکروسافت بعد از عرضه عمومی نسخه‌ای نیمه کاره از ویندوز 10 که تنها برای استفاده داخلی طراحی شده بود، مجبور به عذرخواهی از کاربران خود شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷
به گزارش خبرگزاری فارس، این نسخه از ویندوز 10 که یک نسخه پیش نمایش داخلی یا Insider preview بود، تنها برای بررسی و رفع مشکلات توسط برنامه نویسان و توسعه دهندگان حرفه‌ای مایکروسافت طراحی شده است، اما یک اشتباه باعث شد عموم افراد بتوانند به این ویندوز نیمه کاره دسترسی یابند و آن را بر روی رایانه‌های خود نصب کنند.

نتیجه این اشتباه مهلک از کار افتادن تعداد زیادی از رایانه های کاربرانی بود که حالا برای روشن کردن سیستم‌های خود هم دچار مشکل شده بودند.

مایکروسافت هشدار داده که استفاده از این نسخه از ویندوز نه تنها کارآیی رایانه ها را پایین می آورد، بلکه ممکن است، آنها رابه طور کامل از کار بیندازد و لذا کاربران باید حتما ویندوز یاد شده را از روی رایانه‌های خود پاک کنند.

کاربران برای بازگشت به نسخه قبلی و باثبات ویندوز 10 باید در بخش تنظیمات مسیر Settings > Update & security > Recovery را دنبال کنند.

این مشکل برای کاربران نسخه موبایل ویندوز 10 شدیدتر است و در صورت نصب ویندوز یاد شده گوشی افراد به طور مکرر ری بوت یا راه اندازی مجدد می شود. تنها راه حل این مشکل استفاده از ابزار Windows Device Recovery  یا فلاش کردن و پاکسازی کامل گوشی همراه است.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری-ویندوز 10
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.