توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486371
دردسری جدید برای مایکروسافت/کدهای برنامه‌نویسی ویندوز 10 لو رفت
بخش دانش و فناوری الف،4 تیر96
خبر نشت کدهای برنامه‌نویسی ویندوز 10 علاوه بر ایجاد دردسری تازه برای مایکروسافت، نگرانی‌های امنیتی کاربران را نیز افزایش داده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳
 باشگاه خبرنگاران جوان؛ روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه  کدهای  برنامه‌نویسی ویندوز 10 نشت پیدا کرده است. پس از انتشار این خبر سخنگوی شرکت مایکروسافت آن را تأیید کرد.

حجم کدهای منتشر شده 32 بیت و حاوی درایوهای یواس‌بی، وای‌فای و بلوتوث است که مخصوص کار با ویندوز 10 طراحی شده‌اند.

سخنگوی مایکروسافت می‌گوید احتمالا منشأ نشت این اطلاعات برنامه‌ای با عنوان Shared Source initiative بوده که مایکروسافت از آن برای اشتراک‌گذاری کدهای مایکروسافت با شرکت‌های همکار استفاده می‌کند.

بررسی‌های صورت‌گرفته نشان می‌دهد این اطلاعات ابتدا در سایت Beta Archive منتشر شده و مسئولان سایت بلافاصله کدها را پاک کرده‌اند.

اما این به معنای این نیست که هیچ خطری کدهای لورفته را تهدید نمی‌کند چرا که با وجود حذف کدها مشخص نیست چه تعداد از کاربران کدها را دانلود کرده باشند.

به نظر می‌رسد با نشت این اطلاعات امنیتی مایکروسافت گرفتار دردسر تازه‌ای شده باشد. نگرانی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه هکرها با بهره‌گیری از کدهای لورفته نقائص ویندوز 10 را شناسایی و بدافزارهایی برای سرقت اطلاعات کاربران طراحی کنند.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری-ویندوز 10
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.