توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442584
انتقاد پیرهادی از سیاسی کاری برخی اعضای شورا در حادثه پلاسکو
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۱
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از سیاسی کاری برخی اعضاء در حادثه پلاسکو گلایه کرد.

به گزارش ایسنا، محسن پیرهادی ظهر امروز در جلسه نوبت عصر شورای شهر تهران که با حضور شهردار تهران برای بررسی ابعاد پلاسکو برگزار شد خطاب به اعضای شورا که خواهان استعفا و یا عذرخواهی قالیباف شدند گفت: برخی حرف‌های دوستان تناقض دارد به گونه‌ای که یکی از اعضاء در مورد تجهیزات صحبت می‌کند و دیگری از رشد 4 برابر تجهیزات و بر همین اساس باید دقت کافی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در روز انتخاب شهردار برخی از اعضایی که به قالیباف رای ندادند به من گفتند که ما قبول داریم که توانایی قالیباف از رقیب مقابل بیشتر است اما به قالیباف رای نمی‌دهیم افزود: اگر اعضای اصلاح طلب شورا موافق باشند نام این افراد را هم قید می‌کنیم.

وی با بیان اینکه حالا امروز به جایی رسیدیم که به نقد شهردار می‌پردازیم اما چرا با چوب سیاسی کاری این مسائل را بررسی می‌کنیم و چه کسانی باید عذرخواهی کنند؟ گفت: کسانی باید عذرخواهی کنند که جریان و گفتمانشان در شورای شهر سوم متفاوت بود. به گونه‌ای که با قلم شکسته و زبان کوتاه شش دانگ از سیاست‌های شهردار حمایت می‌کردند اما امروز نرخ نان چیز دیگری می‌گوید؟.

وی با بیان اینکه در شورای شهر سوم شاهد تخریب ساختمان سعادت آباد بودیم اما کسی چیزی نگفت، ادامه داد: چطور شد که نرخ نان عوض شد؟ نرخ نان چقدر است؟ کسانی باید عذرخواهی کنند که خون و جان مردم را ابزار سیاسی می‌کنند.

پیرهادی با بیان اینکه برخی از بچه‌های انقلاب و رزمنده از 20 سالگی می‌جنگیدند گفت: عذرخواهی را به یک ابزار سیاسی و فشار تبدیل کرده‌اید و اگر فشار سیاسی باشد عذرخواهی معنایی ندارد و در مقابل فشار باطل نباید سر خم کرد چرا که اگر به مردم بدهکار باشد حتما عذرخواهی می‌کند.

وی با بیان اینکه ضرب المثل قالیباف که همیشه می‌گوید حرف مرد دو تا است در شهرداری معروف است اظهار کرد: شما حرف از کبر و غرور می‌زنید اما کبر و غرور مربوط به آن فردی است که با ماشین خود تا چند قدمی پلاسکو می‌آید و زاویه دوربین خود را برای ثبت عکس و فیلم تنظیم می کند  شهردار تهران 9 شبانه روز و معاون شهردار نیز از مراسم تشییع پیکر پدرش به پلاسکو آمد، حالا اینها مغرور هستند؟ وجدان خود را قاضی کنید.

پیرهادی با بیان اینکه یک فرهنگ غلطی ایجاد شده که اگر فردی کاری کند مورد انتقاد قرار می‌گیرد اما اگر دست روی دست هم بگذارد کاری به آن ندارند بیان کرد: یا قالیباف می‌تواند شهر را اداره کند یا نه! اما چوب سیاسی کاری و قبیله گرایی را یک جایی خواهید خورد و این در حالیست که مردم فرق بین دوغ و دوشاب را می‌فهمند و می‌فهمند که برخی با اقدامات سیاسی، سعی در سیاسی کاری دارند.
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + قالیباف + شورای شهر + ساختمان پلاسكوی تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.