نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442508
واکنش اعضای شورای شهر به گزارش قالیباف
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹
اعضای شورای شهر پس از سخنان شهردار تهران در مورد حادثه پلاسکو، نظرات خود را اعلام کردند.

به گزارش میزان، رضا تقی پور در سیصد و بیست و ششمین جلسه شورای شهر تهران گفت: شورای شهر به عنوان متولی اصلی حادثه پلاسکو، به زوایای موضوعات می پردازد. 

وی افزود: متولی واحدی برای امور ایمنی شهرها تعیین نشده است. برای بررسی جامع موضوع حادثه پلاسکو لازم است مسئولیت تمام دستگاه ها مشخص شود. 

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم بررسی وظایف تمام دستگاه ها در رابطه با بحث ایمنی اظهارکرد: اختیارات دستگاه ها باید مشخص شود. فرصت یادگیری برای جلوگیری از اشتباهات ایجاد شده است اما متاسفانه برخی افراد با طرح مسائل حاشیه ای اجازه نمی دهند موضوع با راهکارهای علمی پیگیری شود. 

همچنین محمد مهدی تندگویان در ادامه این جلسه گفت: می توان کوله باری از قوانین را پیدا کرد که اعلام کنیم مسئولیتی در رابطه با حوادث نداریم. 

وی افزود: با طرح قوانین از سوی شهردار تهران مبنی بر اینکه شهرداری مسئولیتی نداشته و وزارت کار باید پاسخگو باشد، این شبهه ایجاد می شود که قانون راه فراری برای مسئولین ایجاد کرده است اما  این در حالی است که قانون برای رفع شبهات تدوین شده است. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه "اگر بحرانی در تهران اتفاق افتد، یکی از افرادی که می تواند در بحران ورود پیدا کند قالیباف است" گفت: اگرچه قالیباف مدیر خوبی در حوزه مدیریت بحران است اما باید مشخص شود که وی به عنوان یکی از مسئولان فعال در حوزه مدیریت بحران شهر تهران، چه دوره های تخصصی را در رابطه با مدیریت بحران دیده است. 

تندگویان تاکید کرد: در بحرانی که اتفاق افتاد باید مشخص شود که متخصیص حاضر چه افرادی بوده اند. 

وی در رابطه با تکذیب اخبار در صحنه حادثه پلاسکو گفت: تکذیب متعدد اخبار اعصاب مردم را به بازی گرفته بود و باید مشخص شود مسئولیت اعلام اخبار به طور دقیق چه فردی بوده است. 

عضو شورای شهر تهران در رابطه با مسائل مطرح شده پیرامون وضعیت تجهیزات آتش نشان ها گفت: اینکه روی لباس آتش نشان ها جی پی اس نصب نشده و اینکه برخی از آتش نشان ها با خود بیسیم به همراه نداشته اند، نشان نمی دهد که تجهیزات آتش نشان ها استاندارد است. 

تندگویان خواستار اعلام موضع شهردار تهران در رابطه با حادثه پلاسکو شد و بیان کرد: قالیباف موضع خود را اعلام کند که در حادثه پلاسکو می خواد استعفا دهد و یا عذرخواهی و اگر لازم به عذرخواهی است چه نهادی باید از شهروندان عذرخواهی کند.
 
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + قالیباف + شورای شهر + ساختمان پلاسكوی تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۱۴:۴۸
خود ایشون در فیلم شورای شهر داشت می گفت که پلمپ کردن پلاسکو با من هست اگر فردا دو نفر کشته بشن چی میشه و... عین حرفای ایشونه (4152232) (alef-3)
 
hamid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۴۶:۴۷
اگه اختیار داشت که اینقدر زجه نمیزد . داشت از شورا کمک می گرفت که چه کار کنه . جالبه که همه اون فیلم رو دیدن ولی هیشکی نمیگه بالاخره شورا در جواب سوال ببندم یا نبندم قالیباف چی گفت ؟ (4152301) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۵:۳۶:۳۹
مسول اصلی شهرداره. (4152502) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۵:۴۴:۴۲
بر اساس ماده 101 قانون کار گزارش بازرسان کار و کارشناسان بهداشت در موارد مربوط به حدود وظایف و اختیارات در حکم گزارش ضابطان دادگستری است گفت: همچنین در ماده 105 قانون کار آمده است که حتی اگر کارشناسی در حین بازرسی، احتمال وقوع حادثه و یا خطر را بدهد مراتب را فورا باید به کارفرما و یا دستگاه‌های ذیربط گزارش دهند. بر همین اساس وزارت کار و وزارت بهداشت حسب مورد گزارش کارشناسان، از دادسرای عمومی و یا دادگاه عمومی محل تقاضا خواهند کرد که فورا قرار تعطیل و لاک و مهر تمام و یا قسمتی از کارگاه را صادر کنند. پس اینجا کسی که باید پلمب را انجام دهد مشخص است و ما خلأ قانونی نداریم. (4152518) (alef-11)
 
حسام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۵۱:۳۱
در قضیه ی پلاسکو ، قالیباف مظلوم واقع شد (4152313) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۴:۰۲:۵۶
چرا اتشنشا نها جی پی اس نداشتند چرا بی سیم نداشتند چرا تجهیزات

کافی برای آنها خریداری نمی شود این بیچاره ها که دارند با جان خود بازی می کنند

چرا در این مورد کسی جوابگو نیست........................ (4152336) (alef-11)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۵:۳۸:۴۳
سلام
هر چند می دانم سیاست و قدرت .چشم ها را می بندد و بین مردم دوست بازی و رفیق بازی......
1-الان امتحان استخدام شهرداری برگزار شد . اگر اگر باذرسی کل کشور ورود کند و رابظه فامیلی پرسنل شهرداری را استخراج کند می بیند همه فامیل بازی و رفیق بازی است.
این را گفتم برای اینکه بدانید من ظرفدار قالیباف نیستم.
2-زبان باید حق گو باشد کارهای قالیباف در سظح شهر باید مورد تشکر مردم قرار گیرد.
3-در مورد حادثه پلاسکو شهر دار بی تقصیر است.
4-در مورد امکانات اتش نشانی من نمی دانم.
این اقایان اصلاح ظلب خصوصا عضو تهران گرد جواب مردم را در انتخابات خواهد دید. (4152505) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۶:۲۵:۵۱
یکی به من بگه این فرمایش یعنی چی؟ "گرچه قالیباف مدیر خوبی در حوزه مدیریت بحران است اما باید مشخص شود که وی به عنوان یکی از مسئولان فعال در حوزه مدیریت بحران شهر تهران، چه دوره های تخصصی را در رابطه با مدیریت بحران دیده است."
اگه خوبه چرا باید دوره ببینه؟ اگر باید دوره ببینه ، احتمالا خوب نیست. چرا انقدر تعارف تیکه و پاره می کنید؟ (4152583) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.