نظر منتشر شده
۹۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442510
گزارش قالیباف از حادثه پلاسکو در شورای شهر/ شهردار تهران: به‌خاطر ناکارآمدی‌ها باید عذرخواهی کرد نه پلاسکو/ ساختمان طبق قانون کارگاه بود
بخش اجتماعی الف، ۱۷ بهمن ۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۶
 و کم کاری دستگاه‌های مربوطه در اجرای قانون[تقدیم لایحه بودجه ۹۶ شهرداری تهران به شورای اسلامی شهر تهران توسط محمدباقر قالیباف]قالیباف گزارش شهرداری از حادثه پلاسکو را به شورای شهر ارائه داد.

به گزارش ایسنا، محمد باقر قالیباف صبح امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر به ارایه گزارش پیرامون حادثه پلاسکو پرداخت و ضمن تشکر از همه دستگاه ها و مردم برای کمک در پوشش حادثه پلاسکو گفت: گزارشم را در دو بخش مدیریت بحران در شهر تهران و همچنین بررسی ابعاد پلاسکو مطرح می‌کنم.

وی با بیان اینکه بارها به من عنوان شد که چرا به ارائه گزارش در شورا نپرداختی گفت: مقام معظم رهبری طی پیامی از همه افراد خواسته بودند که تنها نسبت به رسیدگی آسیب دیدگان اقدام کنند و واقعیت این است که 9 روز عملیات آواربرداری به طول انجامید و تا زمان تشییع پیکر و برگزاری مراسم نیز تمام هم و غم مان رسیدگی به امور آسیب دیدگان بود و از روز چهارشنبه که مراسم گرامیداشت برگزار شد، جلسه امروز اولین جلسه بود که با وجود غیر علنی بودن جلسات یکشنبه درخواست کردم این جلسه علنی برگزار شود تا مردم عزیز و رسانه‌ها نیز در جریان باشند.

وی افزود: جا دارد از مقام معظم رهبری که دو پیام بسیار موثر و راهگشا در مورد حادثه پلاسکو داشتند و همچنین به زیارت قبور شهدای آتش نشان رفتند نیز تشکر کنم. اما باید بگویم که همه ما دو مسئولیت بر دوش خود داریم که یک مسئولیت بر اساس قوانین و مقررات است و مسئولیت دیگر، مسئولیت اجتماعی و انسانی است که ما در مقابل هر حادثه‌ای که برای هر موضوعی در هر کجا اتفاق می‌افتد مسئول هستیم و بر همین اساس باید برای کمک بشتابیم.
شهردار تهران در ادامه به بررسی ابعاد مختلف حادثه پلاسکو پرداخت و گفت: درباره قوانین و مقررات این حادثه حرف‌های زیادی شنیده‌ام. از این رو با ارائه پاورپوینتی به بررسی وظایف حقوقی و قانونی دستگاه‌ها اشاره می‌کنم. چرا که بر اساس بند 14 ماده 55 مسئولیتی به شهرداری تهران داده شده است. هر چند که این قانون در سال 1334 به تصویب رسیده اما در سال 45 اصلاحاتی نیز داشته است.

وی با بیان اینکه بر اساس بند 14 ماده 55 دو موضوع سیل و حریق مورد توجه قرار گرفته و بر همین اساس شهرداری باید اقدامات لازم برای حفظ شهر از دو مقوله سیل و حریق را در دستور کار قرار دهد گفت: بر همین اساس شهرداری تهران در یک دهه اخیر اقدامات خوبی در این زمینه‌ها انجام داده است به گونه‌ای که برای مهار سیل بیش از چند صد کیلومتر کانال و تونل برای جمع آوری آب‌های سطحی ایجاد کرده‌ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه روزگاری در شهر تهران با هر بارندگی بیش از 1800 نقطه آبگیر داشتیم که حالا این نقاط آبگیر به 150 نقطه رسیده است، گفت: همچنین در بحث رود دره‌ها به دلیل آنکه نمی‌خواستیم تجربه سیل تجریش تکرار شود اقدام به ایجاد حوضچه‌های آرامش آب در رود دره‌ها کرده‌ایم تا سیلاب‌هایی که از کوه سرازیر می‌شوند کنترل شوند؛ اما این در حالیست که کنترل سیل‌های کوه بر عهده شهرداری نیست اما در محدوده شهر این حوضچه‌ها را ایجاد کرده‌ایم که جلوی سیلاب‌های بزرگ و سنگ‌های کوهستان را بگیرد.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات شهرداری در اجرای بند 14 ماده 55 در حوزه حفاظت از شهر در برابر حریق گفت: در سال 84 که کار را شروع کردیم 71 ایستگاه آتش نشانی داشتیم که از این تعداد 21 ایستگاه دارای کیفیت لازم نبودند و به همین جهت آنها را تماما تخریب و مجددا از نو ساختیم و بیش از 50 ایستگاه دیگر نیز در شهر ساختیم که مجموعا امروز تعداد ایستگاه‌ها به عدد 123 رسیده است.

وی همچنین با بیان اینکه عمر متوسط خودروهای آتش نشانی 18 سال بوده و تهران تنها در سال 84، 280 خودرو داشته است گفت: اما امروز عمر متوسط خودروها به 6 سال رسیده و بیش از 930 خودروی عملیاتی داریم.
وی با بیان اینکه در ماده 55 رفع خطر از دیوارها و اماکن پر خطر عمومی و خصوصی و همچنین پر کردن چاله‌ها و ... و جلوگیری از ناودان‌ها و دودکش‌های ساختمان‌ها مورد تاکید قرار گرفته گفت: این قانون در سال 34 به طور مشخص مصادیق را تعیین می‌کند و تاکید می‌دارد که معابر عمومی کوچه‌های عمومی و ... چه شرایطی دارد و حتی به ناودانی که در ساختمان آمده و باعث خرابی و ناامنی شده است نیز اشاره کرده است.

وی با بیان اینکه در تبصره گفته شده است که کلیه موارد رفع خطر در ماده فوق بر عهده شهرداری است که پس از کسب نظر مأمور فنی خود به مالکان و صاحبان اماکن ابلاغ مدت دار مناسبی صادر می‌کند گفت: یعنی هر کدام از موضوعات و خطراتی که برای همسایگان مزاحمت ایجاد می‌کند بر اساس اعلام مامور فنی باید به فرد تذکر داده شود و اگر مالک به دستور شهرداری تهران عمل نکرد شهرداری رأسا اقدام به رفع خطر و یا مزاحمت خواهد کرد و هزینه‌های مصرف شده را با احتساب 15 درصد بیشتر دریافت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در شهرداری تهران همه دوستان با عنوان رفع خطر این اقدامات را انجام می‌دهند، گفت: بگذریم که در حوزه رفع خطر دارای مشکلاتی هم هستیم به گونه‌ای که اگر کارشناس ما تشخیص دهد که یک دیوار خطرناک است و نسبت به رفع خطر آن اقدام کند مالک می‌رود و از ما شکایت کرده و دادگاه نیز شهرداری را احضار می‌کند.
وی با طرح این سوال که آیا می‌توان ساختمانی را که دارای مشکلات بالقوه و مشکلات سازه‌ای است را تعطیل کنیم؟ گفت: بعضا دوستان می‌گویند چطور شهرداری در ماده 100 می‌رود نسبت به پلمب اقدام می‌کند که باید بگویم موضوع ماده 100 مربوط به تخلفات ساختمانی است و نه ایمنی و شهرداری نیز تصمیم نمی‌گیرد بلکه بر اساس حکم قضایی اقدام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در افکار عمومی مطرح می‌شود که شهرداری جایی که می خواهد پول بگیرد می‌بندد و جایی که در آن پول ندارد و باید ایمنی رعایت شود را مورد بی توجهی قرار می‌دهد گفت: این کم لطفی است چرا که اجرای رأی کمیسیون ماده 100 حکم قضایی است و به دلیل رفع تخلف ساختمانی و نه ایمنی اقدام می‌کنیم.
وی با بیان اینکه امروز مردم تهران می‌پرسند که آیا واقعا نقص قانونی وجود دارد گفت: در ماده 96 قانون سال 69 نکاتی در تعقیب و بازرسی متخلفان آمده است که به منظور اجرای صحیح این قانون حتی اداره کل بازرسی وزارت کار و امور اجتماعی تشکیل شده و وظیفه این اداره بررسی و تحقیق پیرامون اشکالات مقررات حفاظت فنی و تهیه پیشنهادهای لازم برای اصلاح است.

وی با بیان اینکه بر اساس این قانون تاکید شده است که به حوادث ناشی از کار در کارگاه‌ها رسیده شود گفت: بر اساس این قانون باید بازرسی توسط وزارت کار به طور مداوم انجام می‌شد و بازرسی مستمر و تذکر اشکالات در دستور کار قرار می‌گرفت و در صورت لزوم تقاضای تعقیب متخلفان و پلمب نیز صادر می‌شد.

وی با بیان اینکه بر اساس ماده 101 قانون کار گزارش بازرسان کار و کارشناسان بهداشت در موارد مربوط به حدود وظایف و اختیارات در حکم گزارش ضابطان دادگستری است گفت: همچنین در ماده 105 قانون کار آمده است که حتی اگر کارشناسی در حین بازرسی، احتمال وقوع حادثه و یا خطر را بدهد مراتب را فورا باید به کارفرما و یا دستگاه‌های ذیربط گزارش دهند. بر همین اساس وزارت کار و وزارت بهداشت حسب مورد گزارش کارشناسان، از دادسرای عمومی و یا دادگاه عمومی محل تقاضا خواهند کرد که فورا قرار تعطیل و لاک و مهر تمام و یا قسمتی از کارگاه را صادر کنند. پس اینجا کسی که باید پلمب را انجام دهد مشخص است و ما خلأ قانونی نداریم.

قالیباف با بیان اینکه دادستان باید بلافاصله پس از دریافت گزارش بازرسان کار یا کارشناسان بهداشت حرفه‌ای، نسبت به صدور قرار اقدام کند گفت: دستور رفع تعطیلی نیز بر اساس قانون در صورتی خواهد بود که بازرس کار یا کارشناس بهداشت حرفه‌ای رفع نقص را تایید کند. یعنی دادستان هم نمی‌تواند نسبت به رفع پلمب اقدام کند.

وی با بیان اینکه در سال 93 دولت بر اساس اصل 138 قانون اساسی مصوبه‌ای با امضاء معاون اول داشته است که بر اساس آن کلیه دستگاه‌های مقرر ملزم به اجرای اقدامات مربوط به آتش نشانی و ایمنی شده‌اند گفت: این ابلاغیه بعد از حادثه جمهوری بوده است.

قالیباف با بیان اینکه در ماده 3 این قانون آمده است که گزارش‌های سازمان و واحدهای آتش نشانی کشور در خصوص کارگاه‌های ناایمن شهری در اولویت کار بازرسی وزارت کار باید قرار گیرد گفت: از این رو آتش نشانی‌های سراسر کشور اگر گزارش دادند که در جایی ناامنی وجود دارد وزارت کار مکلف است که بررسی ایمنی را در اولویت کار خود قرار دهد و همچنین در ماده 4 این آیین نامه تاکید شده که تدوین ضوابط و مقررات ایمنی کارگاه‌ها به شورای عالی حفاظت فنی که رئیس آن وزیر کار و دبیر آن نیز اداره کل بازرسی است واگذار می‌شود.

قالیباف با بیان اینکه بعضا در مورد کاربری‌های ساختمان پلاسکو شائباتی مطرح می‌شود گفت: بر اساس قانون کار، کارگاه محلی است که کارگر به درخواست کارفرما و یا نماینده او کار می‌کند.

قالیباف با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در شهرداری تهران بیمه افرادی بود که در سراهای محله کار می‌کردند گفت: ما تلاش خود را برای بیمه کردن این افراد انجام دادیم و وقتی به وزارت کار مراجعه کردیم آنها به ما گفتند که فرقی نمی‌کند چه فعالیتی در این سراها انجام می‌دهید و باید این سراها را به عنوان کارگاه ثبت کنید تا آنها را بیمه کنیم.

وی با اشاره به قانون نظام صنفی مصوب سال 65 گفت: این قانون 4 سال زودتر از قانون کار به تصویب رسیده و در ماده 17 این قانون مصوب، نظام صنفی را مکلف به اجرای قوانین ایمنی می‌کند که بر همین اساس در بند «ز» ماده 37 قانون نظام صنفی آمده است که مجامع امور صنفی وظیفه دارند نسبت به نظارت بر اجرای مقررات فنی ایمنی و ... اقدام کنند. در همین بند تاکید می‌شود که اگر افراد صنفی در انجام دادن ضوابط ایمنی و فنی و ... با مخالفت مالک روبرو شوند می‌توانند با جلب موافقت امور صنفی و با هزینه خود اقدامات مقتضی را انجام دهند.

وی با بیان اینکه بر اساس ماده 4 قانون سال 69 پلاسکو کارگاه بوده است گفت: بر اساس ماده 33 قانون نظام مهندسی نیز این سازمان باید بر طراحی و اجرای ساختمان نظارت می‌کرده است اما جای سوال است که پس از دریافت پایان کار از شهرداری تهران چه کسی نظارت دائمی و کنترلی باید بر ساختمان‌ها داشته باشد که بر اساس مبحث 22 مقررات ملی ساختمان، طراحی، محاسبه، اجرا و نگهداری از ساختمان به منظور اطمینان از ایمنی بر عهده شخص حقیقی و حقوقی است که دارای حق قانونی از طرف مالک برای نگهداری از ساختمان بوده است و بازرس هم شخص حقیقی و حقوقی دارای پرونده اشتغال به کار از وزارت راه و شهرسازی است که باید نتیجه بازرسی را به طور کتبی به مسئول نگهداری ساختمان بدهد.

وی افزود: با توجه به قانون وزارت کار سازمان نظام مهندسی، قانون نظام صنفی، قانون مالک و مستاجر، قانون شهرداری‌ها و قوانین مدنی باید عنوان کنم که خلأ قانونی نداریم و معتقدم شاید در اینجا کمبود قانون نداشته باشیم و در برخی موارد با اصلاح برخی نقاط می‌توان موجب بهبود اوضاع شد.
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + قالیباف + شورای شهر + ساختمان پلاسكوی تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۲:۲۲:۰۹
حالا انداختی گردن وزارت کار؟
پس چرا اون همه اخطار به پلاسکو داده بودی؟
گردن مالک هم که نمیتونی بندازی
هی توجیه کن (4152129) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۴:۴۹:۲۲
همینو بگو
از یه طرف میگن اخطار دادیم
از یه طرف میگن مسئولش ما نبودیم (4152429) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۹:۰۴:۲۹
یعنی اینقدر فهمیدنش سخته که شهرداری باید اخطار رو میداده ولی اختیار پلمپ در دست وزارت کار بوده؟ (4152824) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۰:۵۵:۱۶
وزارت کار؟؟؟!!!
جناب اونجا مغازه بوده نه کارگاه (4152944) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۱:۴۱:۱۹
پس چطور تو زمینه های دیگه راحت پلمپ میکنه (4153023) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۶:۱۱:۰۵
"بعضا دوستان می‌گویند چطور شهرداری در ماده 100 می‌رود نسبت به پلمب اقدام می‌کند که باید بگویم موضوع ماده 100 مربوط به تخلفات ساختمانی است و نه ایمنی و شهرداری نیز تصمیم نمی‌گیرد بلکه بر اساس حکم قضایی اقدام خواهد کرد."

جا کردن مباحث و مقاصد سیاسی از حق و حقیقت نیاز به شعوری داره که متاسفانه فقط برخی از مردم از اون بهره بردن (4154132) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۹:۰۹:۲۴
آی کیو ! مسئول پلمبش که شهرداری نبوده نبوده ! چرا نمیخواید حقیقت را قبول کنید. (4152829) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۹:۲۹:۱۶
آر کیو 180 !
مسئول پلمپ نبوده ولی میتونسته بلوک بتنی 800 تنی بزاره جلوی درب پلاسکو
مثل سایر مغازه های شهر (4152858) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۰:۳۸:۴۷
وی با بیان اینکه متاسفانه در افکار عمومی مطرح می‌شود که شهرداری جایی که می خواهد پول بگیرد می‌بندد و جایی که در آن پول ندارد و باید ایمنی رعایت شود را مورد بی توجهی قرار می‌دهد گفت: این کم لطفی است چرا که اجرای رأی کمیسیون ماده 100 حکم قضایی است و به دلیل رفع تخلف ساختمانی و نه ایمنی اقدام می‌کنیم. (4152922) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۰:۲۸:۴۱
گل گفتی، دمت گرم. (4153505) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۳:۴۲:۳۱
عضا دوستان می گویند چطور شهرداری در ماده ۱۰۰ اقدام می کند؟ موضوع ماده ۱۰۰ تخلف ساختمانی است و ایمنی نیست؛ آن را هم شهرداری تصمیم نمی گیرد بلکه حکم قضایی دارد. کمیسیون ماده ۱۰۰ بر اساس قانون یک قاضی، عضو شورای شهر و نماینده وزارت کشور است که حکم صادر می کنند. اگر شهرداری مغازه ای را به خاطر ماده ۱۰۰ پلمپ می کند تخلف ساختمانی است اما در افکار عمومی مطرح می شود شهرداری جایی که می خواهد پول بگیرد می بندند و جایی که در آن پول ندارد و برای ایمنی است نمی بندد که این کم لطفی است. (4153882) (alef-11)
 
حسن
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۰:۴۸:۵۰
اگر مسئول پلمب شهرداری نیست چرا روزانه وشبانه صدها واحد اداری تجاری و مسکونی و...... دراین شهر پلمب می شوند و تا پول نگیرند رفع پلمب نمی کند واضح است شهرداری ومالک کوتاهی کرده است . (4152933) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۰:۳۸:۱۲
شهردار تهران
چه بخواهيد و چه نخواهيد مقصرين حادثه بترتيب زير هستند
١- مالكين فعلى ساختمان پلاسكو
٢- شهردارى تهران
٣- شوراى شهر
٤- هيئت مديره ساختمان پلاسكو
٥- دارندگان سرقفلى
٦- آتش نشانى تهران كه بايد هشدار رسمى و قانونى و با اعلام عمومى به همه نا امن بودن
ساختمان را به همه جا اعلام مينمود . (4152921) (alef-11)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۷:۰۹:۵۶
یکم از مغزتون کمک بگیرید و برید کتاب قانون رو بخونید. البته اگه واسه تون روشن شدن حقیقت مهمه.
دولت کم خطا کرده که براتون عجیبه که مقصر وزارت کار باشه؟ (4153284) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۲:۲۵:۰۱
خنده داره واقعا. (4152135) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۳۰:۵۹
اگر قرار به عذر خواهی باشد، اقایان به « تقریبا هیچ» در اولویت هستند. (4152264) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۴۰:۳۲
قالیباف تهران را تبدیل به یک شهرآبرومند در جهان کرد آن هم در سالهایی که کشور تحریم کامل بود و اکثر مدیران تحریمها را بهانه ای برای کارنکردن وناکارآمدیهایشان کرده بودند...یکی از اقوام ما دوسال پیش از کانادا بعد از ده سال آمد تهران و وقتی وارد شهر شد گفت تهران از تورنتو هم زیباتر شده..شهردار مونترال(دنیس کودر) هم که پارسال آمده بود ایران شهردار تهران را مدیری موثر و مرد عمل خواند..به نظر من اگر محدودیتهای بودجه ای بخاطر عمل نکردن دولتهای اخیر در پرداخت بودجه شهرداری ها را در نظر بگیریم و مشکلات عظیم و مهمی که تهران چه در حمل ونقل عمومی و چه مشکلات زیست محیطی و زیرساختی در دهسال پیش با آن دست بر گریبان بود را در نظر آوریم عملکرد شهرداری بسیار قابل قبول بوده ضمن اینکه در برخی قسمتها نارسائیهای مدیریتی وجود داشته و میشده بهتر عمل کنه...بدیهی است که فقط کسی که دیکته نمی نویسه غلط نداره (4152286) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۰:۰۹:۰۹
شوخی خوبی بود (4152897) (alef-3)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۶:۰۴:۵۴
خنده دار نیست...گریه دارد که یک مسیول حاضر نیست مسیولیت اتفاق حوزه مسیولیتش را ب÷ذیرد و هیچکس هم باز خواستش نمیکند... (4152556) (alef-13)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۱:۲۴:۲۵
مدیران این دولت چی؟ آخوندی تو این چند وقت اخیر چقدر اتفاق و حادثه تو حوزه مسئولیتش افتاده؟ یه عذر خواهی ساده کرد؟ (4152995) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۰۸:۱۱:۲۱
در اون حادثه مدیر عامل راه اهن استعفا داده در این حادثه هنوزز مالک ساختمان افتابی نشده شهرداری هم میگه عذر خواهی نمیکنم انداخته گردن وزارت کشور و کار و... (4154842) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۲:۳۰:۳۸
یه عده هرچی توی گوششون بخونی که "بابا پلاسکو محیط کارگاهی بوده و وظیفه پلمپش با وزارت کار بوده" بازم حرف خودشون رو میگن قالیباف باید استعفا بده !
اصلا مقصود استعفا دادن قالیبافه پلاسکو و ... بهانه (4152147) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۴:۵۴:۵۰
اصلا" چرا شهرداری اجازه داده یک کارگاه کاری در قلب شهر باشه؟
اگه اینطوره پس چرا بهش اخطار داده؟
در مورد ماده 100 هم این شهرداریه که از طرف شکایت میکنه و دستگاه قضایی حکم میده. (چون مشکل با گول حل خواهد شد!)نه اینکه دستگاه قضایی سرخود بیاد برای تخلفات ساختمانی حکم بده. اینجا هم طبق قانون شهرداری میبایست اقدام، یا حداقل شکایت میکرد. (4152436) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۶:۰۳:۳۵
در جریان قطار هم علت حادثه سامانه الکترونیکی بود
پس مقصر اصلی شرکت مخابرات بود؟؟؟!!! (4152554) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۸:۱۷:۵۹
پس چرا این همه اخطار داده بود به پلاسکو که میایم پلمپت می کنیم؟ اون همه اخطار اگر وظیفه قانونی ایشان نبوده چرا داده شده؟
چرا در فیلم قبل حادثه در شورای شهر داشت می گفت پلاسکو را پلمپ بکنم یا نکنم؟ (4152743) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۸:۴۹:۳۷
پس چرا قالیباف تو فیلم دوسال پیش از شورای شهر گفته بود اگه پلاسکو پلمپ کنم یه عده بیکار میشن
اگر وظیفه دولت بوده، چرا تو همون جلسه نگفت، حالا میگه (4152800) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۱:۰۹:۵۹
این محیط کارگاهی میبایستی برای تغییر کاربری مجوز شهرداری را کسب میکرد چرا شهرداری مقابله نکرد. چرا بنیاد مستضعفان آنجا را تولیدی کرد. (4152967) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۲:۵۹:۰۰
جواز تجاری ملک را وزارت کار می دهد؟ فقط من همین سوال را دارم! (4152206) (alef-3)
 
روح الله
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۳۸:۳۰
چه ربطی به جواز تجاری داره؟ صدور جواز تجاری ساختمان هیچ ربطی به بهره برداری غیر استاندارد و مشکلات ایمنی آن ندارد.
هر کسی تجربه کار کارگاهی داره میدونه که حرفهای قالیباف کاملا قانونی و منطقیه.
مگر اینکه بخواهیم به هر طریقی واسه ی این گور یه جنازه ی مشخص پیدا کنیم.
التماس تفکر و انصاف (4152283) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۵۶:۵۵
چه سوال بی ربطی !
جواز تجاری را شهرداری میده
ایمنی کار با وزارت کاره (با حق قضایی برای لاک و مهر و پلمپ)
بهداشت محیط کار هم با وزارت بهداشته
به چه نتیجه ای میخواستب برسی؟ (4152327) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۴:۰۳:۲۲
جواز تجاری یا مسکونی ساختمان را شهرداری می دهد اما ایمنی کارگاههای تجاری و صنعتی با وزارت کار است. انشالله روشن شده باشد (4152339) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۳:۴۵:۴۸
ببا اونجا عمدتا پاساژ بوده. از 600 واحد فقط 20 تاش کارگاه بوده (4153258) (alef-11)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۴:۲۸:۰۶
تجاری رو میده که توش چیز بفروشی نه که بری هر کار خواستی بکنی


شهرداری در مقابل ساخو و ساز غیر قانونی وارد عمل میشه


شما تا حالا با بارزش بهداشت سرکار داشتی از سقف نم زده تا کاشی ها به آدم گیر میده؟ (4152391) (alef-13)
 
از سار
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۰۲:۴۴
معذرت خواهی برای شهردار لابد افت داره! (4152210) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۰۷:۵۷
بسم الله الرحمن الرجیم

چند سوال بنده از ایشان دارم:
1- اگر با شما نبوده چرا اون همه اخطار پلمپ کردن فرستاده بودی؟
2- چرا همون ابتدا نفرمودی با وزارت کار بوده و با ما نبوده؟
3- چرا در فیلم شورای شهر در مورد اینکه چرا نمیشه پلاسکو رو پلمپ کرد و باعث اعتراض دولت میشه توضیح میدادی؟
4- چرا بحثی از مالک ساختمان به عمل نمیاری؟
5- ساختمانی که شما جوازش رو صادر میکنی ایمنیش با وزارت کار باید باشه؟
6- اگر با شما نبوده چرا این همه مدت روزنامه های طرفدار شما میگفتن بهره برداری سیاسی لکنید و فعلا بررسی نشه و....؟
ایشان در این چند روز بررسی کرده دیگه جوابی نداره و فکر کرده ببینه گردن کدوم سازمان میتونه بندازه و دیواری کوتاهتر از وزارت کار هم پیدا نکرده و یکبار هم اسم مالک رو ایشون بر زبان نیاورده
الف منتشر کن بی طرف باش (4152220) (alef-13)
 
روح الله
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۵:۰۸:۱۷
متن شما کاملا احساسی و بدون دلایل منطقی است
فقط دو نکته:
اولا مسئولیت افراد را قانون تعیین میکند و نه اقدامات خودشان. اینکه شهرداری اخطاری به کسی بدهد یا ندهد دلیل بر مسئولیت قانونی این اقدام نیست. شما باید برای اثبات ادعای خود ماده قانونی مبنی بر مسئولیت شهرداری در این خصوص ذکر بفرمایید.
ثانیا مسائل ایمنی و بازسازی و تعمیرات ساختمانی که سرقفلی تجاری دارد طبق قانون به مالک آن هیچ ارتباطی ندارد لطفا بدون اطلاع کافی اتهام نزنید. قوانین مالک و مستاجر با قوانین مالک ساختمان و مالک سرقفلی تجاری کاملا متفاوت است. (4152452) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۹:۵۵:۰۱
عجب!!! یعنی شهرداری جایی اخطار داده که پلمپ میکنم که وظیفه اش نبوده؟
پس چرا ایشون در فیلم شورای شهر که قبل این جریان رخ داد می فرمود که پلمپ بکنم یا نکنم؟ اسم پلاسکو رو هم اورد و داشت تاکید می کرد که وظیفه خودشه
ماده قانونی هم همون قانونیه که باهاش میره بقیه ساختمانها رو پلمپ میکنه چند طبقه این ساختمان که فروشنده بودن و تولیدی نبودن چرا اقدام نکرد؟
این حرفا فایده نداره برادر مساله کاملا مشخصه
اگر با وزارت کار بود همون روز اول میومد میگفت وزارت کار چرا پلمپ نکردی و...الان بعد از 18 روز اومده دیده نمیتونه گردن جایی بندازه انداخته گردن وزارت کار
همه میدونن که امنیت ساختمانها در شهر با شهرداری است
داستان نسازید خریدار نداره (4152886) (alef-13)
 
امیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۱:۰۹:۲۸
اقا روح الله، شما الان برای اثبات ادعای خود مبنی بر عدم مسولیت شهرداری ماده قانون ذکر کردی؟
لبته این ماجرا میتواند چند مسول داشته باشد.
اگر ساختمان بیمه اتش سوزی ندارد،هیئت مدیره ان مسول است طبق قانون مدیریت مجتمع ها.
ممکن است خود مالکان بخاطر عدم رعایت اخطارهای متعدد شهرداری مسول باشند.
3- شهرداری بنابراننچه در فیلم جلسه شورای شهر از زبان اقای شهردار شنیدیم؛و نیز با توجه به اینکه اقای شهردار مسولیت اطفا و رفع آوار و... را برعهده گرفت،قاعدتا مسولیت حقوقی در این مساله داشته است (از جهت پیشگیری از خطر شهری و عمومی) .البته سلسله مراتب کاری و مسولیتها باید لحاظ شود.
4- رئیس قوه قضائیه هم چندبار دراین قضیه اظهار نظرش از صدا و سیما پخش شد که براحتی نمیتوان حکم پلمب محل کسب و کار را صادر کرد. ایشان هم باید پاسخگو باشد که اگر دستگاه ذیربط،بنابر خطرات جانی برای مالک و یا افراد ثالث و محیط، تقاضای پلمب محل را بنماید و دستگاه قضا رای صادر نکند،ایا مسولیت قانونی و اجتماعی عواقب انرا میپذیرد یا خیر؟ (4152966) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۱:۱۳:۰۴
تغییر کاربری از تجاری به تولیدی مجوز شهرداری میخواهد (4152975) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۱:۴۴:۲۸
ولی شهرداری به بنیاد مستضعفان اخطار داده بوده نه صاحبان سرقفلیها (4153028) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۵:۵۶:۲۱
عوارض ساخت وساز و کمسبون و .... همش مال شهرداریه
همچنین پابان کار و....
حالا وزارت کار باید درباره استحکام ساختمان نطر میداده
یعنی در مار دیکران دخالت میکرده (4152543) (alef-13)
 
اویس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۰:۰۶:۴۲
سلام
باور کنید
فرض کنیم هیچ اتفاقی نیافتاده
شهرداری صبح جلوی همه ساختمانهای مشکل دار بتون گذاشته
میشه؟
کسی اعتراض نداره؟ (4153172) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۴:۰۲:۳۲
قالیباف در اون فیلم به صراحت میگه که اگر ما اقدام به پلمب کنیم، دولت میگه چوب در چرخ ما گذاشتن.
این کاملا مشهوده که خود قالیباف به قدرت پلمب داشتن شهرداری اعتراف میکنه... (4153261) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۰۹:۵۶
اقای شهردا شما تمام زندگی ما را دگرگون کرده ای حتی مناسبات ورفتار ما تحت تاثیر شهر سازی غلط شما شده تمام مردم را گرفتار و در گیر ادارات کردی و بار کاری زیادی برای تمام مردم و ادارات ایجاد کردی . چه حرفی برای گفتن داری (4152222) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۲:۱۹:۰۷
اونهمه جمعیت که در تهران زمان کرباسچی انباشته شد چی؟
ساخت و ساز های رانتی و بی رویه اون زمان چی؟
فقط خودتون را به کوری بزنید (4153065) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۱۰:۳۰
یه سوال اگر مسئولیت با وزارت کار بوده و وزارت کار می بایست پلاسکو را پلمب می کرد چرا جناب شهردار در ان ویدئوی منتشر شده اذعان می کنند که اگر پلاسکو را پلمب کنیم داد عده ای در خواهد امد که چرا در این وضعیت اقتصادی چوب لای چرخ می گذارید؟ یعنی اگر وزارت کار مسئول پلمب کردن بوده این صحبت های جناب شهردار چه معنایی داشت؟ (4152223) (alef-13)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۷:۳۲:۲۷
اون ویدئو قبل از تصویب و ابلاغ مسئولیت وزارت کار از طرف دولت بود، تاریخ اون ویدئو هفتم اردیبهشت نود و سه بود، اما تاریخ تصویب آیین نامه دولت تیرماه نود و سه بود (4152675) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۲:۲۳:۳۱
احسنت (4153067) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۰۷:۵۷:۱۸
اونهایی که امروز با این همه توضیح و نص صریح قانون بازم فهمشون به حقیقت نمیرسه یا دنبال سیاسیبازی هستن، اون روز هم اگر چنین کار غیر قانونی رو شهرداری میکرد، داد اون عده به شکل قانونی در میومد و قانون رو و تو سر شهردار می کوبیدن (4154829) (alef-11)
 
تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۱۰:۵۴
به نظر قالیباف مردم باید از او عذرخواهی کنن مردم هم همیشه در انتخاباتها عذر قالیباف راخواسته وخواهند خواست (4152225) (alef-13)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۱۲:۲۶
این همه درباره پلاسکو و مقصرانی که قبول نداشتند مقصر هستند صحبت شد . آیا کسی یا مرجعی هست که بگوید مقصر اصلی کیست و چه سازمان یا فردی قصور داشته ؟ جدای همه حب و بغض ها که به افراد داریم پاسخ این چنین موارد خیلی مهمه (4152228) (alef-13)
 
بانو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۶:۲۶:۰۷
خیر. (4152584) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۱۲:۴۸
سردار عزیز
جمله آخر رو فراموش کردی:
بنیاد محترم مستضعفان کلا توی این قضیه بی تقصیره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4152229) (alef-13)
 
روح الله
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۵:۱۰:۲۶
طبق قوانین مربوط به سرقفلی تجاری
این موضوع هیچ ارتباطی به مالک ساختمان ندارد
لطفا بدون اطلاع کافی قضاوت نکنید
التماس تفکر و انصاف (4152457) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۳:۴۴:۵۸
عزیز برادر شما حتما قوانین بخون
از خودت قانون وضع نکن (4153146) (alef-11)
 
روح الله
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۲:۲۵:۳۰
من در این زمینه هم اطلاعات و هم تجربه کافی دارم
این موضوع هیچ ارتباطی به مالک ساختمان ندارد
شما بجای حرفهای بدون سند فقط یک قانون مبنی بر مسئولیت مالک در این خصوص بیاورید
توجه کنید که قوانین سرقفلی تجاری با سایر ساختمان ها کاملا متفاوت است (4153718) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۲۷:۰۸
من از منتقدین پیشین و حال آقای قالیبافم لکن در حادثه پلاسکو و مدیریت شهر تهران ایشان رو فردی مظلوم یافتم که درندگان سیاسی به جانش افتاده بودند. حقیقتا کسانی که ادعاها و اتهامات غیر منصفانه را روانه ی ایشان کردند خود کارنامه ای افتضاح و غیر قابل قبول در حوزه ای به مراتب کوچکتر از شهرداری تهران دارند. هجمه ها از بی بی سی و اصلاح طلبان افراطی نشات می گرفت اما مردم به خوبی دریافتند که این حملات نه تنها محبوبیت آقای قالیباف در انتخابات 96 را کمتر نکرد که برعکس به دلیل مدیریت میدانی پلاسکو، بیشتر هم کرد (4152251) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۲۷:۱۸
الحق و الانصاف مدیر جهادی و سازندگی شایسته آقای قالیباف است و آنها که حوادث پلاسکو و ترافیک تهران و...را برای زیر سوال بردن ایشان بهانه می کنند خودشان چه معجزه ای کرده اند ؟ (4152253) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۲۷:۵۴
کارگاه محلی است که کارگر به درخواست کارفرما و یا نماینده او کار می‌کند.
آقای شهردار پس شهرداری هم یک کارگاه است
ضمنا بازرس کار و بهداشت حرفه ای در خصوص ایمنی کار بررسی می کند و نه ایمنی یک سازه 17 طبقه،شاید فکر کردید بازرس کار و بهداشت حرفه ای باید مهندسی ساختمان هم بلد باشد (4152256) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۳۳:۳۰
به جای مقصر به دنبال راهکار بگردید (4152275) (alef-3)
 
پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۸:۳۲:۵۷
اجرای قانون. (4152769) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۴۲:۲۲
جالبه که هیشکی از رسانه ها به وزارت کار گیر نمیده ، کاملا مشخصه که گیر ها به قالیباف سیاسی و انتخاباتیه . (4152291) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۳:۵۵:۰۲
حتماً با اين وضع بايد از ايشون تقدير هم بشه!! (4152322) (alef-13)
 
شاهرخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۴:۰۵:۳۵
یکبار شده در مدیریت شهری اتفاق ناخوشایند بیافته کسی شجاعانه گردن بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقایون فقط مدیر بودجه نوشتن و پول در آوردن هستن (4152343) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۴:۰۸:۱۵
قالیباف یکی از قویترین مدیران کشور است. (4152348) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۴:۱۳:۴۵
دولت خودش مسئول شده به شهردار ربط نداره (4152361) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۴:۳۳:۰۹
اگه کارگاه محلی است که کارگر به درخواست کارفرما و یا نماینده او کار می‌کند. پس مغازه هایی که فردی جز مالک مغازه پشت دخل می نشیند کارگاه محسوب می شود و شهرداری مسئولیتی نسبت به آنها ندارد.
با این تعریف 90% مغازه ها کارگاه محسوب میشن. (4152400) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۱:۴۵:۵۰
کلا شهرداری وظیفه داره عوارض بگیره تا بنر بسازه و بقیه باید کارهاشو انجام بدن (4153033) (alef-3)
 
Sweden
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۴:۳۶:۴۴
کجاش کارگاه بود پاساژ بود همش. بعدم ضوابط ايمنی ساختمان چه ربطی به وزارت کار داره. (4152411) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۹:۳۳:۳۲
توی اون پاساژ کارگاهم بوده، حالا باید پرسید که با مجوز بوده یا غیر قانونی، بعلاوه، مدرکی مجکمتر از صحبتهای خود آقای قالیباف وجود نداره، حالا چرا داره حرفش و عوض میکنه این شده عادت مسئولین مملکت،
با این قوه قضاییه بررسی کنه و مقصر هر کی هست و دادگاهی کنه، گیرم که وزارت کار یا شهرداری مسئول بوده، حالا قوه قضاییه باید ببینیم چیکار میکنه (4152864) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۱:۲۴:۰۲
تبدیل کارگاه تجاری به کارگاه تولیدی و نیز کارگاه اداری به کارگاه تولیدی تغییر کاربری محسوب می گردد و مجوز شهرداری لازم دارد و عوارض را شهرداری می گیرد. (4152994) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۵:۴۶:۱۹
سردار جان اینهایی که معترض شما هستند همه دستور تشکیلاتی دارن که تا انتخابات به بهانه های مختلف شمارو بزنند. وگرنه دلشون واسه مردم نسوخته که اگر میسوخت تو حادثه قطار که 50 نفر خاکستر شدن اون وزیر راهشون میرفت یه جایی خودشو قایم میکرد.تا زمان انتخابات هم فاصله جریان غربگرا و انقلابی بیشتر نمایان خواهد شد و ملت ایران این جریان لیبرال مشکوک و نفوذی رو برای همیشه از صحنه سیاسی ایران حذف خواهند کرد. (4152524) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۰:۱۷:۳۰
جالبه که در هیچ کدام از این جلسات نامی از مالک ساختمان (بنیاد مستضعفان) برده نمیشه. (4153183) (alef-11)
 
محمدامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۵:۴۹:۰۹
آقای قالیباف عزیز!

کارگاه بودن یک ملک، مستقیما در سند مالکیت آن قید می گردد. در سند مالکیت تمام این نزدیک به 600 واحد ، تنها کلمه قید شده ، "مغازه" است و نه "کارگاه"

اگر صاحبان مغازه ها واحد خود را به صورت غیرقانونی به کارگاه تبدیل کرده بوده اند، این وظیفه شهرداری بوده است که جلوی کار آنها را بگیرد. (4152526) (alef-13)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۷:۳۰:۵۴
اونایی که میگن اگه وزارت کار مسئول هستش، پس چرا شهرداری اخطاریه می فرستاد، تمام اخطاریه ها به وزارت کار هم رو نوشت میشد. از طرف دیگه طبق آیین نامه همین دولت شهرداری نهاد همکار وزارت کار بود، و وظیفه اجرا به عهده وزارت کار بود، الان بازم یه عده میان حرف خودشونو میزنن (4152674) (alef-13)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۸:۰۲:۱۶
مقصر اصلی نبود قانون درخصوص موظف کردن مجتمع های مسکونی اداری به داشتن واحد م تعمیر ونگهداری جهت نظارت بر سلامت ساختمانها توسط یک مهندس عمران است
یدین ترتیب که هر مجتمع مسکونی اصلح است براساس قانون واحد تعمیر ونگهداری ساختمان با نظارت مهندس عمران داشته باشد تا هم برای اینهمه جوان مهندس ایجاد کار بشود وهم کسی که دارای مدرک مرتبط است و تحصیل کرده جدا از اعمال نظر ماکلین بر سلامت ساختمان نظارت داشته و جلوگیری از خلافکاریهای متاثر از طمع مالکین جلو گیری کند

واینکه بجای خسته نباشید به این مرد پرکار و پرتلاش و عالم واهل جبهه وجهاد و کسی که بحکم ایمان بع اسلام وانقلاب بر تمامی کارهای محوله اشراف کامل داشته و برای انجام وظیفه تمامی تلاش خودرا می نماید دذ عجبیم که بعضی از دوستان بی انصافی را نصب العین خود قرار داده ونقد می کنند و این بداست
خدا مابین کسانی که نقد می کنید یک روز می توانستید مثل آقای قالیباف با وجود مشغله ذر فعالبت های فکری فیزیکی مربوط به پلاسکوحضور داشته باشید
بس است یخود بیایید و قدر مردان مرد و مومنان مردم دار را یدانید وکفران نعمت ننمایید
آقایان الف شما هم می توانید همانند گذشته این نوشته را تایید نکنید و فکر کنید پاچه خواری است ولی اینرا بدانید اگر دفاع از مردان ایمان وعمل تملق است ما شجاعت تهمت اش را بجان می خریم و با تقبل آن از مردان یزرگ و مردم ستا دفاع می کنیم (4152717) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۸:۱۹:۲۷
وزیر کار.....کجایی؟؟؟ دقیقا کجایی؟؟؟
اصلا تو ایران هستی یه حرفی یه حرکتی یه توضیحی...... (4152747) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۲:۲۵:۲۴
اصلا وزیر کار خبر داره پلاسکو فرو ریخته!!!!!! (4153070) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۹:۱۲:۴۰
ربطی به وزارت کار نداره (4154382) (alef-11)
 
پاشایی
United States
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۸:۳۲:۱۵
مجوز ساخت برجهای اداری و مسکونی در خیابانهای پنج متری مجوز ساخت ساختمانهای غیر اصولی در جوار رودخانه ها و بزرگراهها دریافت مبالغ هنگفت در اذای صدور مجوز برج سازی ضرب و شتم فروشندگان دوره گرد و صدها خلاف دیگر از شهرداری را چگونه میتوان توجیه کرد؟ (4152766) (alef-13)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۱:۲۰:۱۸
اقای قالیباف ساخت بعضی برجها در محلهای مناسب را به دوره های قبل از خود مرتبط کردند.(البته این موضوع شاید ربط مستقیم به قضیه پلاسکو نداشته باشد) ولی اگر موارد زیادی از ساخت و ساز همانگونه برجها،در کوچه های نامناسب،در دوران مدیریت جهادی خود ایشان آدرس بدهیم، ایشان تقصیر و قصورات خود و مجموعه مدیریتی اش را میپذیرد؟ (4152990) (alef-11)
 
فریبا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۳:۲۰:۱۸
احسنت (4153846) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۸:۴۳:۳۳
متاسفانه این برخورد مخصوص تمام مسئولین کشور است. یعنی مسئولیت اتفاقات را به نهاد دیگر پاس میدهند و هیچکس پاسخگو نیست! فقط میخواهد خودش را تبرئه کند! علت اصلی هم سیاسی شدن همه مسائل است.
جناب قالیباف! ترافیک شهری که به شما مربوط نیست. آلودگی هوا که به شما مربوط نیست،حتی مگس های سفید تهران که در تابستان نفس کشیدن را سخت کرده بود هم به شما ربطی ندارد! متاسفانه رسیدگی به رشوه و تخلف و باج خواهی در شهرداری ها(البته مقصود همه کارمندان محترم شهرداری نیست؛ولی تو را به خدا گذری کنید به شهرداری ها برای انجام کاری تا خودتان مشاهده فرمایید) هم به شما مربوط نیست!
یعنی مسئولیت شهرداری فقط فروختن تراکم است؟! (4152789) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۹:۰۵:۰۹
البته وزارت کار بخشی مقصره!؟! ایمنی در وزارت کار بعد از شاهکار ادغام به حاشیه رفته! و ایمنی در داخل غول وزارت تعاون و کار و رفاه گم شده!!!! (4152825) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۹:۱۴:۴۰
هیات مدیره پلاسکو کجان!
بلاخره اونها هم که حقوق کلون می گرفتند و... حالا بخشی از اشتباه گردن اوناست! (4152839) (alef-13)
 
بانو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۱:۰۹:۵۹
جناب شهردار. از ظهر امروز هر بخش خبری رو که دیدم شمارو نشون میداد که بابت زنده بودنتون عذرخواهی می کردید. انصافا صدا و سیما تلاش زیادی در حمایت از شما در این فقره نشون میده. اما دو تا سوال دارم. اول این که یادتونه سال 87 وقتی فقط شایعه های حضور شما به عنوان رقیب انتخاباتی احمدی نژاد مطرح شده بود همین صدا و سیما با شما چه کرد؟ تا روزی که از ثبت نام نکردن شما مطمئن نشدن ممنوع التصویر بودید. الان هم اونها دلشون به حال شما و تهران نسوخته و توجهشون به شما به قول معروف از حب علی نیست. کافیه همین امروز اعلام کنید که کاندیدا می شید و یکی دو جمله هم در نقد سعید جلیلی بگید، بعد بینید توپخانه جام جم چه آتشباری علیه شما به راه می اندازه. دوم این که عذرخواهی بابت زنده موندن چه معنایی داره؟ این منطق "به صحرای کربلا زدن" اصلا برازنده شما نیست. شما مدارکی دارید و نهادهای دیگه هم مدارکی دارن و قوه قضاییه هم که داریم. دیگه احساسی کردن جو و صحبت هایی که قطعا بازخورد منفی داره و به زیان اعتبار شماست چرا؟ (4152968) (alef-13)
 
منطق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۲۲:۵۷:۳۳
ولی هیات مدیره پلاسکو گفته هیچ کارگاهی دایر نبوده؟کی راست میگه ؟چرا قوانین ما اینقدر مبهمه که هیچکس نمیدونه وظیفه کیه؟ (4153109) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۴:۵۶:۵۵
ايشان در گزارش به اضافه شدن تعداد خودرو اتش نشاني اشاره كردند وهمچنين كاهش عمر مفيد انها ولي اين نكته را نگفتند كه ١٢سال است ايشان شهردار تهران است بايد توضيح مدادندچرا هنوزبراي ساختمانهاي مرتفع تجهيزات روز دنيا اتش نشانان محرومند؟چرا در پلاسكو نتوانستنداتش را در طبقات بالا مهار كنند كه باعث تخريب شد وجان يك عده گرفته شد؟ (4153263) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۸:۴۳:۴۶
با درود خدمت همه هموطنان گرامی ای کاش باز هم این اتفاقات را سیاسی نکنیم و به انتخابات ربطش ندهیم عزیزان اگه یه واحد از یه مجتمع تغییر کار بری بده فردا اون روز اگه مبلغ تعیین شده توسط شهرداری واریز نشه همانطور که همه ما شاهدیم یه بلوک 800 کیلویی روبروی درب ورودی گذاشتن ویا قانون جمع کردن دستفروشان وهتک حرمت شهروندان تو قانون شهرداری هست ولی این موارد برمیگرده به وزارت کار درست قضاوت کنیم (4153360) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۱:۳۵:۳۶
چرا مسئله را احساسی می کنید؟
1) مطابق با قانون درصورتی که شهرداری راسا برای رفع خطر اقدام کند می‌تواند هزینه رفع خطر را به اضافه 15 درصد از مالک دریافت کند و اگر غیر از این عمل شود، به معنی تحمیل هزینه‌های بیشتر به مدیریت شهری در زمان وقوع حادثه در مقایسه با انجام اقدامات لازم برای رفع خطر است.
2) براساس بند 14 ماده 55 به عهده شهرداری بوده است در حالی که شهرداری اعلام می‌کند صرفا ملزم به رفع برخی خطرات بالفعل در شهر است. اما نظریات مختلفی وجود دارد که می‌گوید شهرداری‌ها درخصوص رفع خطر از بناها، حتی خطرات بالقوه بناها و اماکن عمومی مسوول هستند.
3)تخلفات ساختمانی احتمال دارد منجر به حوادث جبران‌ناپذیر نشود اما عدم ایمنی ساختمان‌ها در برابر حریق حتما دیر یا زود منجر به بروز فاجعه انسانی خواهد شد.
4)مطابق با اساسنامه سازمان آتش‌نشانی و مصوبات شورای شهر تهران 10 تکلیف مهم به شهرداری تهران در حوزه پیشگیری و اطفای حریق واگذار شده است. پیشگیری و ایمن‌سازی و کمک به آمادگی مقابله با بحران، شناسایی نقاط آسیب‌پذیر، نظارت بر ساخت و ساز انبار، اماکن عمومی و... از حیث ایمنی، کنترل و نظارت بر ایمنی فعالیت‌های صنوف مختلف، صدور گواهی ایمنی مدت‌دار برای ساختمان‌های عمومی پرخطر با ملزم کردن مالکان و استقرار سیستم هوشمند اعلام حریق در ساختمان‌های حساس از جمله تکالیفی است که در حوزه ایمنی و پیشگیری بر عهده شهرداری و سازمان آتش‌نشانی گذاشته شده است.
5)طبق قانون مسوولیت سازمان آتش‌نشانی و در کل مدیریت شهری تهران نسبت به همه سازه‌های موجود در شهر یکسان است. کارشناسان شهری عنوان می‌کنند: مسوولیت مدیریت شهری نسبت به ایمن‌سازی شهر به گونه‌ای است که تفکیک در نوع و کاربری ساختمان‌ها قائل نشده، به این معنا که مسوولیت مدیریت شهری در حوزه پیشگیری مربوط به تمامی ساختمان‌ها حتی کارگاه‌های شهرداری می‌شود و نکته مهم دیگر آنکه اگر شهرداری معتقد است پلاسکو یک کارگاه تولیدی بوده است آیا اساسا یک «برج کالای تولیدی» در مرکز متراکم و فرسوده شهر تهران با توجه به ضوابط طرح تفصیلی و اصول شهرسازی اجازه فعالیت دارد یا خیر؟ (4153614) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.