نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440487
درسال 96 چه اتفاقی برای بازار مسکن می‌افتد؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷
یک کارشناس مسکن عنوان کرد: قیمت مسکن در پایین ترین حد خود قرار دارد و با توجه به کم بودن تقاضا امیدی به رشد قیمت‌ها وجود ندارد.

حسن محتشم،عضوانجمن انبوه سازان وساختمان استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: باتوجه به اینکه در چهارمین سال رکود مسکن قرار داریم و در این مدت افزایش قمیت بیشتر از نرخ تورم رخ ندادهاست، پیش بینی می شود که در سال آینده قیمت مسکن افزایش بیابد.

وی در ادامه تاکید کرد: باتوجه به سیاست های انقباضی دولت در جهت تک رقمی کردن نرخ تورم، رکود سنگینی بر مسکن حاکم شده است، این در حالی است که اگر دولت بخواهد رونقی در بازار مسکن ایجاد کند، باید نرخ تورم به 12یا13 برسد.

محتشم همچنین افزود: افزایش این میزان تورم، منطقی بوده و نه تنها مشکلی بهمراه نخواهد داشت، بلکه افزایش گردش اقتصادی را در پی دارد.

وی در پایان اذعان داشت:به طور حتم در نیمه دوم سال 96 شاهد افزایش قیمت مسکن خواهیم بود، اما ممکن است در صورت ادامه رکود، این میزان افزایش کمتر از نرخ تورم باشد.

امیدی به افزایش قیمت مسکن وجود ندارد
منوچهر بهرویان، کارشناس مسکن با اشاره به اینکه قیمت‌های بازار مسکن در پایین ترین حالت خود قرار دارد، تصریح کرد:  باشرایط کنونی به نظر نمی رسد قیمت از این کمتر شود و تا زمانی که تقاضا برای تهیه مسکن کم باشد نمی توان به افزایش قیمت ها امیدوار بود.

این کارشناس مسکن در پایان یادآورشد: با وجود رکود کنونی،تهدید تصرف املاک  ایرانیانی که تابعیت دوگانه دارند منطقی نیست، و این امر خود موجب ترغیب فروش املاک توسط آن‌ها وخارج شدن سرمایه عظیمی از کشور می شود.
 
کلمات کلیدی : مسکن، قیمت مسکن، بازار مسکن
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۰:۵۷:۲۷
تقاضا برای مسکن کمتر از تولید مسکن در حال حاضر است با توجه به بودجه
خریداران این روند در سال ۹۶ نیز ادامه دارد واین سبب کاهش قیمت مسکن خواهدشد. (4142989) (alef-11)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۱:۱۰:۵۰
آقای محتشم میخواهند آبروی دولت ورفاه مردم را فدای بازار مسکن کنند چند سالی که قیمت مسکن افسار گسیخته بالا میرفت شما کجا بودید نظر بدید (4143005) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۱:۵۱:۴۳
بابا چه گيري دادند به اين مسكن (4143064) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۳:۳۹:۰۴
با دروغ مسکن رونق نمیگیرد. (4143205) (alef-3)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۴:۱۵:۵۵
دیگه مسکن داره از اینکه بعنوان کالای سرمایه ای باشه خارج میشه و مثل ماشین میشه هر که بخره باید با قیمت کمتر بفروشه که این خود مایه خوشحالی هست (4143262) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۴:۴۰:۳۷
این کارشناس مسکن احتمالا خودش دلال مسکنه و بدش نمیاد قیمت مسکن دوباره چند برابر بشه (4143306) (alef-13)
 
France
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۴:۴۷:۵۲
فقط رونق مسکن میتونه اقتصاد کشور رو نجات بده ولی سیاست سرکوب تورم دولت همه بازارهارا از رونق انداخته..پولهای کلان پارک شده در بانکها اگر به بازار مسکن جهت داده وسرازیر شود یک رونق عالی نصیب بازار مسکن و به تبع اون کل اقتصاد وصنایع خواهد شد..اقتصاد که رونق بگیره اون آبمیوه گیری سر کوچه ما هم پرمشتری و پر روزی میشه و مردم از پول خرج کردن نمیترسند.. (4143319) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۴:۵۹:۵۵
اگر از یک کارشناس مکانیک سوال کنید قیمت تجهیزات را افزایشی اعلام می کند
اگر از بقال سر کوچه سوال کنید قیمت خوراکی را افزایشی اعلام می کند
هر شخص بخاطر منافع خود ابراز عقیده و نظر می کند
جامعه ای که بیکاری و فقر و فساد در ان زیاد است کسی به فکر مسکن نیست و ان در امد نفتی سه سال پیش دیگر برای ایران تکرار نخواهد شد تا قیمت ملک با چاپ ان پول های بی پشوانه رشد کند (4143333) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۸:۵۷:۰۳
با هزینه خونه در ایران می شود در بهترین نقاط دنیا خانه خرید با وامهای حداقل ۴۰٪ قیمت خونه (4143730) (alef-11)
 
سادات
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۲۱:۰۵:۴۴
این همه مسکن خالی نوساز توی این شهره ، اول اونها فروخته بشن. بعد قیمتها رو بالا ببرید ، آقایون دلال مسکن کی سیر میشن ؟ (4143888) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۲۳:۱۱:۵۴
همه ی همین کارشناسان می گفتند نیمه دوم سال 95 مسکن گرون میشه زودی همه بیایید خونه بخرید.
ولی خدایی حرف حق رو کارشناسی زد که گفت وضعیت رکود مسکن تا 5سال ادامه داره... (4144077) (alef-11)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۰۱:۰۷:۳۲
من معتقدم با این وضعیت قدرت خرید مردم ، افزایش در قیمت مسکن باعث خروج این حوزه از رکود نخواهد شد وقتی اغلب مردم توان خرید این کالا با این شرایط موجود را ندارند ، تغییرات قیمت شاید باعث کمتر شدن معاملات هم بشود (4144151) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.