توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441562
پیش‌بینی قیمت مسکن
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۵
رشد 40 درصدی حجم معاملات مسکن در طول دی‌ماه نسبت به آذرماه از یکسو و نوسان جزئی قیمت مسکن در نخستین ماه زمستان ازسوی دیگر، آینده پیش‌روی بازار مسکن را مطلوب‌تر از ماه‌های گذشته ترسیم کرده است و پیش‌بینی‌ها حاکی از ثبات قیمت در بازار تا پایان سال آینده است.

 به گزارش «دنیای اقتصاد»، ثبت بیش از 17 هزار معامله مسکن در طول دی‌ماه آن‌هم در شرایطی که ریزنوسان‌های قیمتی،‌ نظم و ثبات نسبی حاکم بر بازار را بر هم نزده و شرایط را برای ورود خریداران مهیا کرده است، سبب شده پیش‌بینی‌های مثبتی از وضعیت عمومی بازار نقل‌وانتقالات ملکی در ماه‌های آینده صورت گیرد.

حسام عقبائی، رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران یکی از کسانی است که استمرار پیش‌رونق در بازار معاملات مسکن تا پایان سال جاری را پیش‌بینی و این‌طور گمانه‌زنی می‌کند که این شرایط تا پایان بهار 96 نیز در بازار حاکم خواهد بود. وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی اظهار کرد: تقریبا از فروردین‌ماه سال جاری تاکنون همواره شاهد کاهش حجم معاملات مسکن در سطح کشور بودیم که این میزان به‌طور متوسط ۳۰ تا ۴۵ درصد و در برخی از استان‌ها تا ۵۰ درصد بوده است. عقبائی در عین حال وضعیت بازار مسکن شهر تهران را بهتر از دیگر نقاط کشور توصیف کرد و گفت: در هشت ماهه نخست سال جاری وضعیت بازار معاملات مسکن مسیر صحیحی داشت و با رشد همراه بود. ولی در ماه آذر میزان معاملات تنزل یافت.

پیش‌بینی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران این است که قیمت مسکن تا پایان سال جاری تغییر قابل‌توجهی نخواهد داشت. عقبائی افزود: سال آینده نیز از آنجا که دو انتخابات مهم یعنی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا پیش‌رو قرار دارد، بازار مسکن تحت تاثیر این دو انتخابات جهشی نخواهد بود و پیش‌بینی می‌شود تا پایان بهار سال ۹۶، حوزه مسکن بازار با ثبات نسبی را تجربه کند. وی با بیان اینکه مسیر عبور از رکود و پیش‌رونق طی ماه‌های اخیر تا حدی طی شده است، این طور پیش‌بینی کرد که‌ در سال آینده بازار معاملات مسکن وارد فاز رونق شود.

عقبائی در بخشی از سخنانش به خریداران و مستاجران توصیه کرد حتما در زمان معامله کد رهگیری دریافت کنند و افزود: بخش زیادی از تخلفات مسکن که روزانه شاهد آن هستیم، چه در حوزه خرید و فروش و چه در حوزه اجاره، به عدم دریافت کدرهگیری مربوط است. بنابراین به همه خریداران و مستاجران توصیه می‌کنم نسبت به دریافت کد رهگیری از مشاوران املاک کشور اقدام کنند. وی یادآور شد: مشاوران املاک نباید حق‌الزحمه‌ای برای کد رهگیری دریافت کنند.

 
 
کلمات کلیدی : مسکن، قیمت مسکن، بازار مسکن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.