نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439190
بازار مسکن در کدام منطقه تهران رونق بیشتری گرفت؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۳
دنیای اقتصاد نوشت:سه روز پیش دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، از خیز غیرتورمی معاملات مسکن خبر داد.

 در این گزارش آمده بود حجم معاملات آپارتمان‌های مسکونی در 30 روز دی ماه در مقایسه با آذرماه سال جاری بیش از 40 درصد افزایش داشته و این در حالی است که متوسط قیمت هر مترمربع املاک مسکونی در همین بازه زمانی فقط 4/ 1درصد رشد را ثبت کرده است.

گزارش روز گذشته بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن نیز این روند را تایید می‌کند. براساس گزارش بانک مرکزی، در دی ماه سال جاری تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 16 هزار و 700 واحد مسکونی رسیده است که در مقایسه با آذر ماه سال جاری و مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 6/ 41 درصد و 2/ 3 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

از میان مناطق 22گانه شهر تهران، منطقه 5 با سهم 16 درصدی بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را از آن خود کرده است. در حالی که حجم معاملات آپارتمان‌های مسکونی در پایتخت طی یک‌ماه دی، بعد از 32 ماه رکورد افزایشی زده است، اما روند افزایش قیمت املاک مسکونی تورمی نبوده است.

براساس این گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش هرمترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های املاک شهر تهران در دی ماه، معادل 4 میلیون و 490 هزار تومان است که نسبت به آخرین ماه فصل پاییز معادل 4/ 1 درصد رشد را نشان می‌دهد. در آذر ماه سال جاری میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی معادل 4 میلیون و 429 هزار تومان ثبت شده است.

 در عین حال مطابق گزارش بانک مرکزی متوسط قیمت هرمترمربع املاک مسکونی در شهر تهران در دی ماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته(دی‌ماه سال 94) 9/ 9 درصد رشد داشته است.
 
کلمات کلیدی : مسکن، قیمت مسکن، بازار مسکن
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۰۹:۱۲:۵۵
در هیچ نقطه ی تهران (4136535) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۰:۱۱:۲۵
مسکن همچنان در رکود هست با این حرفها هم اتفاقی رخ نمی دهدد (4136650) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۰:۱۷:۱۸
در منطقه صفر ناحیه دو صفر (4136660) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۸:۳۳:۴۵
معامله ای انجام نمی شود رکودهمچنان ادامه داردبامقاله نوشتن که مسکن ازرکودخارج نمی شودباوام کم بهره وپایین آمدن قیمتها شایدرکودبشکندمردم که دستگاه اسکناس چاپ کنی ندارند50متردرشهرک غرب 500میلیون تومان آگهی می کنند دیوانگی هم عالمی دارد. (4137559) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.