توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438400
قیمت برج‌های اطراف چیتگر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۴
قیمت آپارتمان‌های نوساز در برج‌های مسکونی مجاور منطقه 22 متناسب با میزان فاصله از دریاچه تعیین می‌شود.

به گزارش دنیای اقتصاد، از چند سال قبل از افتتاح رسمی دریاچه چیتگر، پروژه‌های مسکونی و بلندمرتبه بسیاری در حواشی گود عظیم و نیمه‌تمام این دریاچه در غربی‌ترین نقطه پایتخت کلید خورده بود که طی چند سال اخیر رفته رفته تکمیل شد و به مرحله فروش رسید. قیمت‌گذاری این آپارتمان‌ها بر اساس میزان فاصله از دریاچه و برخورداری یا عدم برخورداری از نمای دریاچه صورت می‌گیرد.

 به گفته مشاوران املاک فعال در این محدوده از منطقه 22، پروژه‌های ساختمانی در مجاورت دریاچه اغلب به نهادهای دولتی و شبه دولتی تعلق دارد. قیمت آپارتمان‌های نوساز در بهترین شهرک‌های واقع در این محدوده که ضمن برخورداری از نمای دریاچه، امکانات و طراحی داخلی مطلوبی هم دارد، از مترمربعی 5 میلیون تومان آغاز می‌شود و در برخی موارد به 8 میلیون تومان نیز می‌رسد. این در حالی است که آپارتمان‌های قدری دورتر که به منظره دریاچه اشراف ندارند، اغلب بین چهار تا 5/ 4 میلیون تومان در هر مترمربع قیمـت‌گذاری شده‌اند.

نکته قابل توجه این است که متراژ بسیاری از آپارتمان‌های این منطقه بیش از 80 مترمربع بوده و واحدهای ریزمتراژ و میان‌متراژ در شهرک‌های مجاور دریاچه بسیار محدود است. همچنین برخی از فروشندگان برای اینکه جای خود را در بازار این املاک باز کنند، از حربه ذکر «بعد از دریاچه» و «قبل از دریاچه» در آگهی‌های خود استفاده می‌کنند که موجب می‌شود تمایل خریداران به بازدید آن بیشتر شود. با این حال قیمت‌گذاری آنها که اغلب زیر 4میلیون تومان است می‌تواند در نگاه اول این ماجرا را برای خریداران مطلع فاش کند. بررسی «دنیای اقتصاد»‌ نشان می‌دهد رهن کامل آپارتمان‌های نوساز در برج‌های مسکونی محدوده اطراف دریاچه چیتگر نیز عموما مترمربعی 800هزار تا یک‌میلیون و 100 هزار تومان است.
http://donya-e-eqtesad.com/Images/Bitrix/NewsDetail/BottomPicFiles/aabi/1088325_b360779c-53ec-45ec-98d3-6460c8408493.jpg
 
 
کلمات کلیدی : مسکن، قیمت مسکن، بازار مسکن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.