توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445724
علت اصلی سکوت سران دیکتاتور عرب در برابر ترامپ
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۷
ایندیپندنت در مطلبی به سکوت سران خودکامه کشورهای عربی در برابر مواضع ضداسلامی رئیس جمهور جدید آمریکا پرداخت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ایندیپندنت در مطلبی نوشت: هیچ یک از کشورهای عربی خاورمیانه تاکنون هیچ واکنشی درخصوص مواضع و اظهارات ضداسلامی ترامپ از خود نشان نداده‌اند. حتی در مواردی به جای محکوم کردن مواضع ترامپ در قبال مسلمانان، از سیاست های وی حمایت کرده اند. امارات متحده عربی رسما سیاست های رئیس جمهور جدید آمریکا را تایید کرد و پادشاه اردن نیز نخستین مقام عربی بود که به دیدار ترامپ رفت.

ایندیپندنت در ادامه نوشت: عجیب است که حتی برخی کشورهای اروپایی نیز اقدامات ضداسلامی ترامپ، از جمله فرمان اجرایی وی درخصوص ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا، را محکوم کردند؛ اما عربستان و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با وجود اینکه ادعای مسلمان بودن دارند، در این خصوص سکوت اختیار کردند.

در ادامه این مطلب آمده است: ساکت ماندن سران دیکتاتور عرب در برابر اقدامات بی شرمانه ترامپ علیه مسلمانان حاکی از این است که آنها به مردم کشور خود بی توجه اند. از سوی دیگر، این سکوت نشان دهنده میزان نزدیکی راهبردهای آنها به یکدیگر است و روی هم رفته، میزان صمیمیت و قرابت آنها به دولت جدید آمریکا را نشان می دهد. سران دیکتاتور کشورهای عربی خاورمیانه سال ها ملت خود را با اخبار جعلی و جایگزین کردن حقایق با دروغ فریب داده اند. آنها همواره وعده پیروزی نهایی علیه اسرائیل را بر زبان می آورند؛ اما پشت پرده با این رژیم دوست و همپیمان هستند و علیه دیگر کشورهای منطقه جنگ به راه می اندازند.

عربستان سعودی به طور مکرر به عراق و سوریه حمله کرده است؛ امارات و مصر در بمباران لیبی نقش داشته اند؛ و هر دو کشور عربستان و امارات با همکاری یکدیگر به یمن تجاوز کرده اند.

ایندیپندنت در پایان نوشت: در این کشورها، اقلیت های قومی و مذهبی همواره سرکوب می شوند؛ قضات مورد ضرب و شتم قرار می گیرند؛ سیاستمداران تهدید می شوند و حاکمان به شکنجه و ارعاب مردم اعتقاد دارند. چنین اقداماتی بی شباهت به آنچه ترامپ دوست دارد، نیست. آری اینجا دنیای ترامپ ها است!
 
کلمات کلیدی : ترامپ ، عربستان سعودی ، جنگ یمن ، پادشاه اردن ، اسرائیل ، سوریه ، لیبی ، عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.