نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490958
داعشی ها پس از سوریه و عراق به کجا می روند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۵
داعشی ها در سوریه و عراق آخرین ماه های زندگی خود را می گذرانند.

به گزارش اسپوتنیک،نیروهای عراقی موصل را آزاد کرده اند و نیروهای دمکراتیک سوریه به محاصره رقه نزدیک شده اند. اما آزادسازی سرزمین ها از وجود داعشی ها به فعالیت سازمان تروریستی و ایدئولوژی آن پایان نخواهد داد.

تروریست ها پس از شکست در سوریه و عراق یا مخفی خواهند شد و یا سلاح های خود را به زمین گذاشته و به خانواده های خود برخواهند گشت. آن افرادی که از ترس بازداشت، به کشور خود برنخواهند گشت به جای دیگری برای گسترش خواهند رفت.

به عقیده واسیلی کوزنتسوف رئیس مرکز پژوهش های عربی و اسلامی انستیتوی شرق شناسی آکادمی علوم روسیه و کارشناس باشگاه «والدای»،  شبه نظامیان داعش جنگ را دامن نمی زنند بلکه به جایی می روند که دولت در آنجا سرنگون شده و سطح خشونت سیاسی اوج گرفته است. از اینرو داعشی های سوریه و عراق به جایی می روند که یا در آنجا جنگ جریان دارد و یا تمام پیش شرط ها برای آن مهیا شده است.

ایدئولوژی داعش نیز نمی میرد. این ایدئولوژی می تواند توسط تروریست ها در نقاط آسیب پذیر جهان- لیبی یا یمن- رواج یابد. رهبران دیگر کشورهای اسلامی باید بموقع سعی کنند با وسایل سیاسی مانع از گرفتار شدن خود در دام داعش شوند. در غیر اینصورت پرچم سیاه تروریست ها از پنجره کاخ ریاست جمهوری کشورشان به اهتزاز درخواهد آمد.

 
 
کلمات کلیدی : داعش، عراق، سوریه، لیبی
 
بیژن
Italy
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۰:۳۳:۰۹
هر جایی که نفت فراوان وجود داشته باشد می روند. اینان عمله انگلستان، اسرائیل و امریکا هستند و فقط در راستای منافع این سه کشور حرکت می کنند. بستگی دارد ارباب آنها را به کجا هدایت کند. ضمناً مطمئن باشید پس از طالبان، القاعده و داعش گروه جدید افراطی در منطقه ظهور خواهد کرد که به مراتب خطرناکتر از داعش خواهد بود بنابراین ایران باید هوشیارتر از قبل باشد (4468331) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.