توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 334834
رئیس سابق سیا: سوریه و عراق دیگر وجود ندارند
تاریخ انتشار : جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۳
رئیس سابق سی.آی.ای گفت: در حال حاضر شاهد تغییراتی "تکتونیکی" به ویژه در منطقه خاورمیانه هستیم و سوریه و عراق دیگر وجود ندارند و لیبی مدت‌هاست که نابود شده است.

به گزارش ایسنا،‌ مایکل هایدن،‌ رئیس سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در گفت‌وگو با شبکه خبری سی.ان.ان گفت: آنچه در خاورمیانه شاهد آن هستیم، ‌نقض توافقنامه‌هایی است که پس از جنگ جهانی دوم به امضا رسیدند. همچنین شاهد فروپاشی مرزهایی هستیم که در توافقنامه‌های ورسای و سایکس پیکو ترسیم شدند. می‌توانم بگویم که کشورهای سوریه و عراق دیگر وجود ندارند و هرگز دوباره برپا نخواهند شد. لبنان ارتباطاتش با منطقه قطع شده و لیبی نیز مدت‌هاست که نابود شده است.

هایدن افزود: تغییرات تکتونیکی فعلی و جنگ علیه تروریسم شرایط را در منطقه بی‌نهایت پیچیده کرده است. در این جنگ دو جبهه وجود دارد و می‌بینیم که ارتش ما در جبهه نزدیک‌تر عملکرد خوبی در مبارزه با کسانی دارد که در جنگ با ما هستند اما در جبهه عمیق‌تر عملکرد ما خوب نیست و مشکل اساسی در اینجا آنست که این جبهه میدان نبرد ما نیست.
 
کلمات کلیدی : سیا، سوریه، عراق، لیبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.