توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406222
جشن «روز مردگان» در مکزیک
جشنواره «روز مردگان» (day of the dead) مثل هر سال در سراسر مکزیک برگزار شد. به گزارش تسنیم، «روز مردگان»(Day of the Dead) یکی از جشن‌های ملی در مکزیک است که در روزهای پایانی ماه اکتبر آغاز و تا روزهای ابتدایی ماه نوامبر ادامه دارد. مکزیکی‌ها بر اساس یک آیین قدیمی در این کشور، جشنواره مرده‌ها را با برگزاری مراسم شادی و پخش کردن شیرینی برپا می‌کنند. این سنت دیرینه مکزیکی‌ها، امسال روز یکشنبه (2 آبان) آغاز شد و به مدت 3 روز ادامه دارد. در این روزها تمام اداره‌ها، بانکها و سازمانها تعطیل هستند و همه در جشن شرکت می‌کنند. در این روزها، افراد سری به مزار دوستان و خانواده خود می‌زنند، آن‌ها را تمیز کرده، روی آن‌ها گل گذاشته و با روشن کردن شمع و خواندن دعا یاد آنها را زنده می‌کنند. بر اساس اعتقاد مکزیکی‌ها، ارواح در این شب‌ها به زمین باز می‌گردند و 
تا صبح روز بعد در کره زمین هستند. مکزیکی‌ها همچنین اعتقاد دارند زمانی‌که انسان می‌میرد فقط از نظر جسمانی تغییر می‌کند، اما روح انسان برای همیشه باقی می‌ماند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰
 
کلمات کلیدی : گزارش تصویری+روز مردگان+مکزیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.