توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455356
وزارت امنیت داخلی آمریکا: دیوار مرزی مکزیک باید 9 متر ارتفاع داشته باشد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۶
زارت امنیت داخلی آمریکا پیشنهادهایی در مورد دیواری که این کشور قصد دارد در مرز خود با مکزیک احداث کند مطرح و اعلام کرد قاعدتا این دیوار باید 30 فوت (9 متر) ارتفاع داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز، وزارت امنیت داخلی آمریکا پیشنهادهایی در مورد دیواری که این کشور قصد دارد در مرز خود با مکزیک احداث کند مطرح و اعلام کرد قاعدتا این دیوار باید 30 فوت (9 متر) ارتفاع داشته باشد و آن طرف دیوار که سمت آمریکا است باید رنگ آمیزی خوشایندی به لحاظ زیبایی شناختی داشته باشد.

ساخت دیواری به منظور جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا یکی از وعده های انتخاباتی اصلی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و وعده ای بسیار جنجالی بوده است. 

کاخ سفید اوایل این هفته سه میلیارد دلار دیگر برای امنیت داخلی آمریکا درخواست و اعلام کرد بخشی از آن به برنامه ریزی و ساخت دیوار در مرز مکزیک اختصاص خواهد یافت.

در سندی که جمعه شب در پایگاه اینترنتی اداره گمرکات و محافظت مرزی آمریکا منتشر شد آمده است این دیوار باید 30 فورت ارتفاع داشته باشد و با بتون ساخته شود.

در این سند آمده است ساخت دیوار با ارتفاع بیش از 18 فوت مرسوم نیست اما این دیوار باید ویژگی هایی داشته باشد که افراد نتوانند از آن بالا بروند و همچنین حفر تونل زیر آن امکانپذیر نباشد.


 
 
کلمات کلیدی : امنیت ، آمریکا ، دیوار ، مکزیک ، متر ، احداث
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.