توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432443
ترامپ: مکزیک هزینه ساخت دیوار مرزی را به آمریکا بازمی‌گرداند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
یک روز پس از انتشار اخباری در رابطه با این که تیم گذار رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در تلاش است تا کنگره را راضی کند بودجه دولتی لازم برای ساخت دیوار مرزی مکزیک را تصویب کند، ترامپ اعلام کرد، مکزیک هزینه دیوار مرزی برنامه ریزی شده را به آمریکا پس خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا به روزنامه نیویورک تایمز گفت: من از طرق مذاکرات در چارچوب توافقنامه تجارت آزاد آمریکا شمالی که از آمریکا، مکزیک و کانادا تشکیل شده، مساله بازپرداخت این هزینه را دنبال خواهم کرد.

شون اسپایسر، سخنگوی ترامپ گفت، دولت جدید آمریکا برای ساخت این دیوار مرزی به بودجه دولتی نیاز دارد و ترامپ نیز در اکتبر گفته بود که پرداخت هزینه‌های ساخت این دیوار توسط مکزیک بازپرداخت خواهد شد.

وعده ترامپ برای ساخت یک دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک و مجبور کردن مکزیک به پرداخت هزینه آن یکی از بزرگترین شعارهای انتخاباتی‌اش بود که به جلب حمایت رای دهندگان بیشتر نیز کمک کرد. این ایده باعث خشم مقامات مکزیک شده و اعلام کردند هرگز با پرداخت هزینه چنین دیواری موافقت نخواهندکرد.

احتمالا ترامپ در کنگره درخصوص ایده پرداخت هزینه این دیوار توسط آمریکا با مخالفت‌ها و مقاومت‌هایی مواجه خواهد شد. برخی قانونگذاران جمهوری‌خواه نسبت به هزینه بالای ایده ابراز نگرانی کرده و پرسیده‌اند که آیا این بهترین راه برای حل مساله پیچیده مهاجرت غیرقانونی است.

برخی گروه‌های محافظه کار خواستار محدود کردن مزایا و مشاغل موجود برای مهاجران غیرقانونی شدند که به گفته آنان آهن ربایی برای مهاجرت است.

لوک مسر، نماینده جمهوری‌خواه به پارلمان پیشنهاد داده تا با متوقف کردن ارائه اعتبار مالیاتی کودکان به والدین مهاجران غیرقانونی، مکزیک را مجبور به پرداخت این هزینه کند؛‌ اعطای این اعتبار سالانه 4.2 میلیارد دلار هزینه دارد. مسر گفت اگر این روزنه را برای دو سال بعد ببندید می‌توانید هزینه ساخت این دیوار را که تقریبا 10 میلیارد دلار است، بدهید.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + آمریکا + مکزیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.