توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439844
اعلام حمایت پرو و کلمبیا از مکزیک در مناقشه با آمریکا
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۱
رهبران پرو و کلمبیا قول دادند در تنش‌ها میان مکزیک و آمریکا در کنار مکزیک بمانند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، پدرو پابلو کاچینسکی، رییس جمهوری پرو گفت، کشورهای عضو بلوک تجاری آمریکای لاتین باید تلاش های خود را برای داشتن بازارهای آزاد و روابط قوی دو چندان کنند.

پرو، شیلی، کلمبیا و مکزیک ائتلاف پاسیفیک را در سال 2011 تشکیل دادند تا موانع تجاری را از میان بردارند و تجارت خود را معطوف به منطقه آسیا پاسیفیک کنند.

کاچینسکی با اشاره به تنش ها میان مکزیک و دولت آمریکا گفت: در حال حاضر یکی از کشورهای عضو با مشکلاتی روبروست و این وظیفه ماست که در کنارش بایستیم.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرده که مکزیک را مجبور می کند هزینه ساخت دیوار مرزی بین دو کشور را پرداخت کند تا با این کار از ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا جلوگیری به عمل آورد.

خوآن مانوئل سانتوس،‌ رئیس جمهوری کلمبیا نیز گفت: در سراسر جهان جوی از بی اعتمادی وجود دارد. ما می خواهیم به جمع کشورهایی بپیوندیم که به دنبال همکاری با یکدیگر هستند تا جهانی خوب برای زندگی به وجود بیاورند که دارای تجارت آزاد، احترام به توافق ها و راه حل های چند جانبه است.

سانتوس گفت که روز پنجشنبه با انریکه پنانیه‌تو، رئیس جمهوری مکزیک گفت و گوی تلفنی داشته است.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + آمریکا + مکزیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.