توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462932
موافقت با تقاضای استمهال سایت الف
سخنگوی هیات منصفه مطبوعات استان تهران با بیان صادر نشدن رای در دادگاه مطبوعات امروز، گفت: دادگاه و اعضای هیات منصفه با درخواست استمهال سایت الف موافقت و شاکی روزنامه شرق هم از شکایت خود صرفنظر کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳
علی اکبر کسائیان روز یکشنبه در گفت وگو ایرنا، اظهار کرد: دومین دادگاه مطبوعات سال 96 برای رسیدگی به اتهامات مدیران مسئول روزنامه شرق و سایت خبری الف و همچنین نویسنده مقاله روزنامه شرق در شعبه 9 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

وی اتهام مدیر مسئول و نویسنده مقاله روزنامه شرق را افترا برشمرد که با شکایت فردی به نام عباس امیری فرد این دادگاه تشکیل شده است و گفت: بعد از طرح شکایت و خوانده شدن کیفرخواست، متهمان (مدیرمسئول و نویسنده مقاله روزنامه شرق) و وکلای آنان در جایگاه حاضر شده و در برابر اتهام وارده از خود و موکلشان دفاع کردند.

کسائیان با بیان اینکه شاکی روزنامه شرق بعد از بیان مطالبی، در پایان اعلام رضایت کرد، ادامه داد: با اعلام رضایت شاکی، پرونده منع تعقیب خورد و رسیدگی به آن پایان یافت.

سخنگوی هیات منصفه مطبوعات استان تهران سایت خبری «الف» را دومین پرونده مورد رسیدگی امروز در دادگاه مطبوعات عنوان کرد و گفت: در این پرونده به اتهام احمد توکلی مدیر مسئول سایت الف قرار بود رسیدگی شود که وی نسبت به محتوای شکایت و پرونده اظهار بی اطلاعی و از این رو درخواست استمهال کرده است که این درخواست او با موافقت دادگاه و اعضای هیات منصفه مطبوعات مواجه شد.

 هفته گذشته نخستین دادگاه مطبوعات در سال 96 برای رسیدگی به پرونده نشریه «رمز عبور» و روزنامه ورزشی «گل» برگزار شد که رسیدگی به این دو پرونده هم به دلیل موافقت با درخواست استمهال نشریه رمز عبور و حضور نیافتن نماینده مدعی العموم ناتمام باقی ماند و به این ترتیب هیچ رایی در این دو هفته در دادگاه مطبوعات صادر نشده است.
 
کلمات کلیدی : سایت الف+دادگاه مطبوعات+هیات منصفه مطبوعات استان تهران+احمد توکلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.